Zagadnienia i pytania z teorii muzyki i technik gry na gitarze

Postprzez Rudy454 » 2012-02-17, 18:00

Myślę, że ten wątek zasługuje na odrębny temat, jeśli nie - usuńcie

Otóż postawiłem sobie ostatnio cel, aby poznać dogłębnie twórczość Mety i nauczyć się grać w stylu pana Hetfielda i
Hammetta. Każdy z nich gra oryginalnie, ale nie mogę rozkminić trzymania kostki James'a.
Wiem, że są to 3 palce, umiem ją trzymać bez kontaktu paznokci z kostką, mam mocny chwyt, a w celu poprawy prędkości naparzania w struny używam mięśni wykorzystywanych przy grze 2 palcami - no i CHYBA zginam kostkę pod właściwym kątem. Ale i tak nie gram jak on xD On ma swój sposób, kompletnie pokręcony, ale najwyraźniej bardzo skuteczny. Może ktoś wie jak do dokładnie u niego jest i wrzuci kilka zdjęć lub jakiś filmik? Za taką pomoc będę bardzo, bardzo wdzięczny.
Rudy454

Żadnych tajemnicSzkoła gry na gitarze elektrycznej. Krzysztof Błaś zdradza tajniki gry.
94,00 zł192 stron A4 plus 3 x CD
Rzemiosło i sztukaPonad 2 godziny szkoły gitarowej, improwizacja, skale i techniki
40,00 zł2 płyty DVD

Postprzez Radzimex » 2012-02-17, 18:21

Możesz grać podobnie jak Hetfield, ale nigdy nie zagrasz tak jak on.
Graj jak Ci wygodnie, bo może się okazać, że będzie Ci się trudno grać jego stylem.
Radzimex

Pochwały: 86

Postprzez kjppster » 2012-02-17, 18:23

A nie lepiej grać jak Ci wygodnie? Czegoś tutaj nie rozumiem. Co to znaczy grać jak on?
Obrazek
kjppster

Pochwały: 46

Postprzez Excubitor » 2012-02-17, 18:56

Rudy454 napisał(a):Myślę, że ten wątek zasługuje na odrębny temat, jeśli nie - usuńcie

Otóż postawiłem sobie ostatnio cel, aby poznać dogłębnie twórczość Mety i nauczyć się grać w stylu pana Hetfielda i
Hammetta. Każdy z nich gra oryginalnie, ale nie mogę rozkminić trzymania kostki James'a.
Wiem, że są to 3 palce, umiem ją trzymać bez kontaktu paznokci z kostką, mam mocny chwyt, a w celu poprawy prędkości naparzania w struny używam mięśni wykorzystywanych przy grze 2 palcami - no i CHYBA zginam kostkę pod właściwym kątem. Ale i tak nie gram jak on xD On ma swój sposób, kompletnie pokręcony, ale najwyraźniej bardzo skuteczny. Może ktoś wie jak do dokładnie u niego jest i wrzuci kilka zdjęć lub jakiś filmik? Za taką pomoc będę bardzo, bardzo wdzięczny.

myślałem, że już nic mnie tak nie zaskoczy...

może to jest kwestia braku sprzętu za XXX tysięcy i kilkudziesięciu lat praktyki?
I tak przede wszystkim..po co na siłę stawać się czyjąś kopią? W szczególności gitarzysty, który pod względem technicznym(a to właśnie w tej chwili rozpatrujemy) jest zupełnym przeciętniakiem. A, weź jeszcze jedno pod uwagę - przez większość czasu nagrywania/grania koncertów trzeźwy to on nie był ;)
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek
Excubitor

Pochwały: 98

Postprzez Rudy454 » 2012-02-17, 19:08

No wiem wiem, ale ja nie mam zamiaru oczywiście na stałe grać jak Hetfield.
Robię to, bo chciałbym nauczyć się czegoś nowego oraz po to, by utwory metallici wykonywać z uwzględnieniem tego właśnie stylu gry. A poza metallicą będę grał po swojemu
Rudy454

Postprzez SamKo » 2012-02-17, 19:37

Nie naśladuj nikogo.Trzeba wyrobić swój własny styl,ale wiem tylko,że papa het trzyma kostkę trzema palcami.Moja rada?Trenuj prędkość kostkowania jednostronnego.

Excubitor napisał(a): weź jeszcze jedno pod uwagę - przez większość czasu nagrywania/grania koncertów trzeźwy to on nie był ;)

Fakt faktem,ale już nie pije od X lat,bo nie może :)
SamKo

Pochwały: 9

Postprzez kjppster » 2012-02-17, 22:07

To nie jest kwestia pije nie pije. Ostatnio oglądałem filmik John Petrucii (profesor berkley, jeden z najlepszych gitarzystów pod względem techniki) i Matt Heafy z Trivium i obaj wypowiadali się na temat trzymania kostki i grania i Powiedzieli jednoznacznie żeby każdy grał jak mu wygodnie np. Hanneman ze Slayera gra całą ręką jakby rąbał drewno, Petruci opiera palce o przetwornik, Matt gra przedramieniem i nadgarstkiem, inni opierają rękę o mostek, inni o korpus, jeszcze inni mają ją w powietrzu. Hetfield wypracował swoją metodę i gra nią od początku bo tak mu jest wygodnie. A trzymając kostkę jak Hetfield nie zabrzmisz ja Metallica. Ja zagram po swojemu i niczym się to nie będzie różnić od grania Hetfielda. Ćwicz, ćwicz, ćwicz i jak Ci po 5 latach nasunie się takie pytanie to je zdaj, bo póki co jest ono bez sensu.
Obrazek
kjppster

Pochwały: 46

Postprzez Havok » 2012-02-17, 23:02

Rudy454 napisał(a):No wiem wiem, ale ja nie mam zamiaru oczywiście na stałe grać jak Hetfield.
Robię to, bo chciałbym nauczyć się czegoś nowego oraz po to, by utwory metallici wykonywać z uwzględnieniem tego właśnie stylu gry. A poza metallicą będę grał po swojemu

Bez sensu. To nie styl tylko wygoda.
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply

GG:13411895
Havok

Pochwały: 41

Postprzez wojtq125 » 2012-02-18, 10:23

Ja bym przyłożył większą wagę do lewej dłoni. Generalnie teraz to tylko ona mnie ogranicza.
Cort Cr 250 - Unitra Eltron 50 - DIY Atom 5w - DIY mxr dist+ - DIY Marshall Bluesbreaker
- DIY PurplePlexi - Diy paka 2x12 - M-audio Fast Track - Vox Ad50Vt
Obrazek
wojtq125

Pochwały: 48