Zagadnienia i pytania z teorii muzyki i technik gry na gitarze

Postprzez Rudy454 » 2012-02-17, 18:00

Myle, e ten wtek zasuguje na odrebny temat, jeli nie - usucieOt postawiem sobie ostatnio cel, aby pozna dogebnie twrczo Mety i nauczy sie gra w stylu pana Hetfielda iHammetta. Kady z nich gra oryginalnie, ale nie moge rozkmini trzymania kostki James'a.Wiem, e s to 3 palce, umiem j trzyma bez kontaktu paznokci z kostk, mam mocny chwyt, a w celu poprawy predkoci naparzania w struny uywam mieni wykorzystywanych przy grze 2 palcami - no i CHYBA zginam kostke pod waciwym ktem. Ale i tak nie gram jak on xD On ma swj sposb, kompletnie pokrecony, ale najwyraniej bardzo skuteczny. Moe kto wie jak do dokadnie u niego jest i wrzuci kilka zdje lub jaki filmik? Za tak pomoc bede bardzo, bardzo wdzieczny.
Rudy454

Tajniki solowej gry akordowejDowiedz się jak oni to robią, nowa szkoła A.Lesickiego
40,01 zł56 stron A4, + płyta CD
Fingerstyle Nauka gryWarsztaty gitarowe 50 ćwiczeń na gitarę solo
40,01 złCD + książka 60 str

Postprzez Radzimex » 2012-02-17, 18:21

Możesz grać podobnie jak Hetfield, ale nigdy nie zagrasz tak jak on.
Graj jak Ci wygodnie, bo może sie okazać, że bedzie Ci sie trudno grać jego stylem.
Radzimex

Pochwały: 86

Postprzez kjppster » 2012-02-17, 18:23

A nie lepiej gra jak Ci wygodnie? Czego tutaj nie rozumiem. Co to znaczy gra jak on?
Obrazek
kjppster

Pochwały: 46

Postprzez Excubitor » 2012-02-17, 18:56

[quote="Rudy454"]Myle, e ten wtek zasuguje na odrebny temat, jeli nie - usucieOt postawiem sobie ostatnio cel, aby pozna dogebnie twrczo Mety i nauczy sie gra w stylu pana Hetfielda iHammetta. Kady z nich gra oryginalnie, ale nie moge rozkmini trzymania kostki James'a.Wiem, e s to 3 palce, umiem j trzyma bez kontaktu paznokci z kostk, mam mocny chwyt, a w celu poprawy predkoci naparzania w struny uywam mieni wykorzystywanych przy grze 2 palcami - no i CHYBA zginam kostke pod waciwym ktem. Ale i tak nie gram jak on xD On ma swj sposb, kompletnie pokrecony, ale najwyraniej bardzo skuteczny. Moe kto wie jak do dokadnie u niego jest i wrzuci kilka zdje lub jaki filmik? Za tak pomoc bede bardzo, bardzo wdzieczny.
mylaem, e ju nic mnie tak nie zaskoczy...moe to jest kwestia braku sprzetu za XXX tysiecy i kilkudziesieciu lat praktyki?I tak przede wszystkim..po co na sie stawa sie czyj kopi? W szczeglnoci gitarzysty, ktry pod wzgledem technicznym(a to wanie w tej chwili rozpatrujemy) jest zupenym przecietniakiem. A, we jeszcze jedno pod uwage - przez wiekszo czasu nagrywania/grania koncertw trzewy to on nie by )
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek
Excubitor

Pochwały: 96

Postprzez Rudy454 » 2012-02-17, 19:08

No wiem wiem, ale ja nie mam zamiaru oczywicie na stae gra jak Hetfield.Robie to, bo chciabym nauczy sie czego nowego oraz po to, by utwory metallici wykonywa z uwzglednieniem tego wanie stylu gry. A poza metallic bede gra po swojemu
Rudy454

Postprzez SamKo » 2012-02-17, 19:37

Nie naladuj nikogo.Trzeba wyrobi swj wasny styl,ale wiem tylko,e papa het trzyma kostke trzema palcami.Moja rada?Trenuj predko kostkowania jednostronnego.[quote="Excubitor"] we jeszcze jedno pod uwage - przez wiekszo czasu nagrywania/grania koncertw trzewy to on nie by )
Fakt faktem,ale ju nie pije od X lat,bo nie moe :)
SamKo

Pochwały: 9

Postprzez kjppster » 2012-02-17, 22:07

To nie jest kwestia pije nie pije. Ostatnio oglądałem filmik John Petrucii (profesor berkley, jeden z najlepszych gitarzystów pod wzgledem techniki) i Matt Heafy z Trivium i obaj wypowiadali sie na temat trzymania kostki i grania i Powiedzieli jednoznacznie żeby każdy grał jak mu wygodnie np. Hanneman ze Slayera gra całą reką jakby rąbał drewno, Petruci opiera palce o przetwornik, Matt gra przedramieniem i nadgarstkiem, inni opierają reke o mostek, inni o korpus, jeszcze inni mają ją w powietrzu. Hetfield wypracował swoją metode i gra nią od początku bo tak mu jest wygodnie. A trzymając kostke jak Hetfield nie zabrzmisz ja Metallica. Ja zagram po swojemu i niczym sie to nie bedzie różnić od grania Hetfielda. Ćwicz, ćwicz, ćwicz i jak Ci po 5 latach nasunie sie takie pytanie to je zdaj, bo póki co jest ono bez sensu.
Obrazek
kjppster

Pochwały: 46

Postprzez Havok » 2012-02-17, 23:02

[quote="Rudy454"]No wiem wiem, ale ja nie mam zamiaru oczywicie na stae gra jak Hetfield.Robie to, bo chciabym nauczy sie czego nowego oraz po to, by utwory metallici wykonywa z uwzglednieniem tego wanie stylu gry. A poza metallic bede gra po swojemu
Bez sensu. To nie styl tylko wygoda.
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply

GG:13411895
Havok

Pochwały: 41

Postprzez wojtq125 » 2012-02-18, 10:23

Ja bym przyłożył wiekszą wage do lewej dłoni. Generalnie teraz to tylko ona mnie ogranicza.
Cort Cr 250 - Unitra Eltron 50 - DIY Atom 5w - DIY mxr dist+ - DIY Marshall Bluesbreaker
- DIY PurplePlexi - Diy paka 2x12 - M-audio Fast Track - Vox Ad50Vt
Obrazek
wojtq125

Pochwały: 48