pawelpluta
Posty: 3
Rejestracja: 26-09-2022 17:31

27-09-2022 12:04

Witam Wszystkich !

To mój pierwszy post na forum , bo dopiero co kilka dni temu kupiłem swojego pierwszego elektryka Washburn Ws300 H , ale nie o tym chce pisać. Mam do Was pytanie . Ponieważ mieszkam w zabudowie szeregowej , wiadomo że ściany są jakie są, słychać w moim pokoju rozmowy zza ściany , to żeby nie wkurzać sąsiadów gram na słuchawkach lub ogólnie nie podpinam do treningów gitary pod piecyk. Mimo wszystko sama gra generuje jednak jakieś słyszalne za tego typu ściana odgłosy , więc pytanie z mojej strony jest proste : co zrobić żeby grać jak najciszej nie tracąc przy tym możliwości treningu. Mam różne kostki , te cienkie tez i nawet te filcowe do ukulele kupiłem ( nawet nie wiem czy technicznie można na nich graf na elektryku bez szkody np dla strun gitary ).
Gitara jest po prostu jakąś nową pasją , jestem gościem prawie 40 letnim , nie planuje zakładać kapeli itd , ale docelowo chciałbym ćwiczyć sobie codziennie lub kilka razy w tygodniu , żeby po prostu się odstresować , stąd moje pytanie.

Z góry dziękuję za odpowiedź .

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1792
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

27-09-2022 13:35

pawelpluta pisze:Mimo wszystko sama gra generuje jednak jakieś słyszalne za tego typu ściana odgłosy

Wybacz, ale trudno jest mi w to uwierzyć. Ja mieszkam w starym, fatalnie zbudowanym bloku z okresu, kiedy się robiło na wszystkim oszczędności. Mam czterech sąsiadów - trzy osoby mówią, że w ogóle mnie nie słyszą, czwarta słyszy, ale jej to zupełnie nie przeszkadza. Gram cicho, ale bez przesady - jest to nieco głośniej niż normalnie słucham w domu muzyki. Poziom decybeli nie przeszkadza w prowadzeniu w pokoju normalnej rozmowy.

Zupełnie nie jestem sobie w stanie wyobrazić, żeby dźwięki niepodłączonej gitary tego typu były słyszalne w sąsiednim pomieszczeniu, nie mówiąc o sąsiednim mieszkaniu...
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

pawelpluta
Posty: 3
Rejestracja: 26-09-2022 17:31

27-09-2022 14:11

Nie no , rozumiem twoje podejście. Nie wiem jak jest to słyszalne u niego , ściany są niby z pustaka . Nie wiem czy tam na poddaszu gdzie ja gram właśnie nie jest coś zrobione tak że właśnie dźwięk mocno przewodzi . Mogę od siebie tylko napisać że ja kiedy w pokoju jest cicho słyszę jak sąsiad mówi , kaszle a hitem jest to że słyszę każde wpięcie i wypięcie jak wpina coś w kontakt elektryczny. Jak cztery lata temu w pokoju biłem w worek bokserski to pukał w ścianę żebym ciszej to robił . Stąd jestem tak nastawiony do tego .
Ale spoko po prostu będę grał póki co , najwyżej później będę się z nim użerał ;).

jag
Posty: 116
Rejestracja: 25-12-2016 20:58

29-09-2022 20:21

Też trochę nie rozumiem Twoich rozterek bo gitara elektryczna bez wzmocnienia nie wydaje z siebie na tyle glosnych dzwiekow by zakłócać spokoj postronnym. Ja często ćwiczę późno wlasnie na elektryku albo bez pradu, albo na sluchawkach żeby akustykiem nie budzic rodziny , w tym malych dzieci. Nigdy nie tluklam w worek treningowy ale myślę że jednak slychac to ciut glosniej od szarpania strun.

tapemag8
Posty: 1
Rejestracja: 27-05-2023 11:59

31-05-2023 09:11

Aby ciszej Ćwiczyć gre na gitarze można wykonać taki tłumik do strun :

https://dl3.pushbulletusercontent.com/F ... 085910.jpg



Przepaska gumowa 1,3 cm szerokości z dętki rowerowej przez korpus gitary tłumiąc struny przed mostkiem

Ja stosuje i se chwale :->

Wróć do „Poradniki (teoria, nauka gry)”