Odi
Posty: 32
Rejestracja: 04-01-2018 22:43

12-08-2021 22:13

Ja dziś przezbroiłem mojego Epi LP Studio WR, wpadły pikapy Gibsona 490/498 i kondensator O.Drop. no i dzwoneczek na główce Studio zmieniłem na Les Paul Custom, a co mu będę żałował ;) druty Gibsona BW10-46. Chciałem jeszcze ramki humbuckerow chromowane, ale te z Ali.które kupiłem nie pasują rozstawem śrubek :roll:

Awatar użytkownika
reksio2137
Posty: 2
Rejestracja: 24-09-2019 18:48

26-09-2021 13:34

Cześć, głównie siedzę na serwerze discordowym który jest powiązany z tym forum, ale chciałem zwiększyć swoją aktywność też tutaj, więc dzielę się sprzętem :)

Gitary:
Fender Stratocaster, Made in USA 2013/14
Crafter DE7/N - Gitara elektro-akustyczna, Made in Korea
Epiphone Les Paul Muse, Made in China 2020 :mrgreen:

Wzmacniacze i multiefekty/procesory:
Fender Mustang I v2 (poza zdjęciem, już nie używam)
Line 6 POD GO

Kilka miesięcy temu miałem jeszcze w posiadaniu Ibaneza RG420 EG, wykończenie Red Brick. Polecam fanatykom nietypowych designów, płaskich podstrunnic i Floyd Rose-ów :)

(w linku poniżej załączam zdjęcie do owych gitar, za duży obraz żeby umieścić na forum, a nie chce mi się go edytować do rozmiarów :P)

https://imgur.com/a/04bXtkU

MusicMan1947
Posty: 20
Rejestracja: 10-02-2022 18:08

11-02-2022 15:27

Moj sprzet to:
gitara Samba by Defil po modernizacji
gitara Tosca by Defil po modernizacji
multiefekt RP-55
looper Jamman Solo XT
wzmacniacz lampowy robiony na zamowienie 2 kanaly 40VA RMS paczka 100VA RMS moj montaz
wzmacniacz klasy "D" 100VA RMS zbudowany przeze mnie z klockow, paczka 150VA RMS moj montaz
Oprocz tego mam jeszcze: wzmacniacz stereo 2x15W zlozony z kitu Jabel z 2 kolumienkami Tonsilu (wymienione glosniki na Jensen 6,5")
wzmacniacz 12W zbudowany z DIY kitu Jabel z kolumienka
DIBOX'y 4 sztuki
Muzykowanie jak kazda czynnosc manualno/intelektualna wymaga wprawy.

JacaJacenty
Posty: 1
Rejestracja: 18-04-2022 14:34

18-04-2022 19:21

Witam. Mój sprzęt to:

- gitarki:
Ibanez JEM jr;
T.Burton Jumbo;

- piecyki:
VOX AC 15 C1,
No name tranzystor 60W;

- pedalboard: kilkanaście kostek różnego rodzaju (nic szczególnego, głównie chińszczyzna)

Do bluesa i rocka takiemu dziadkowi jak ja wystarczy.

Odi
Posty: 32
Rejestracja: 04-01-2018 22:43

06-06-2022 08:46

Odi pisze:Ja dziś przezbroiłem mojego Epi LP Studio WR, wpadły pikapy Gibsona 490/498 i kondensator O.Drop. no i dzwoneczek na główce Studio zmieniłem na Les Paul Custom, a co mu będę żałował ;) druty Gibsona BW10-46. Chciałem jeszcze ramki humbuckerow chromowane, ale te z Ali.które kupiłem nie pasują rozstawem śrubek :roll:

Zamieniłem pikap 498 na 490 wyjęty z Gibsona SG special faded WB, a 498 wszedł pod most do Gibsona. Brzmi to fantastycznie chociaż na 490/490 też był ogień! Ogólnie ostatnio wiele pozmieniałem w moich gitarach. Mój ulubiony Epi LPCustom pozbył się potów push pull, zrobiłem okablowanie tradycyjne na dużych potach Alpha i kondensatorach Mallory, też zyskały probuckery na brzmieniu. Gibson LP tribute dostał pod gryf burstbucker pro zamiast 490tki. Jackson js32 dinky dostał nowy mostek rolkowy i di Marzio super distortion. Telecaster składak dostał pikapy ceramiczne od fendera standard mex. i popielniczke ;-) fendera w stylu vintage. No i jak byłem fanem drutów Gibsona Brite wires 10-46 tak we wszystkich gitarach powoli przechodzę na Elixir nanoweb 10-46, w stracie jedynie 9-42 założyłem, w Epi SG G400 zmieniłem pikapy fabryczne alnico classic na Duncan Designed hb101, podobno robione wg specyfikacji SD Sh1 59' no i faktycznie brzmią niemal jak oryginalne Seymour Duncan.
E:jak już się rozpisałem to z nagłośnienia używam Marshall DSL 15H + palmer212 z głośnikami V30, peavey classic 50/212 i line6 HD500X.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2022 12:13

No i przyszalałem :-) Kupiłem Solar V1.6FRC. Dawno nie miałem gitary z Floydem, no to mam. Nigdy nie miałem V - już mam. Powiem w skrócie - wiosło jest zawodowe. Pickupy bez przesadnie mocnego sygnału (pasywne Duncan Solar), ale brzmią rewelacyjnie. Są bardzo klarowne. Bawię się nową zabawką :-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1781
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

23-08-2022 17:20

To fakt, przyszalałeś... :-)
Nie moje klimaty, ale rozumiem Twoją euforię, też się cieszę z każdego zakupu. Powiedz mi jak się na tym gra na siedząco i czy gniazdko z tyłu korpusu nie przeszkadza?
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2022 18:41

jpk pisze:To fakt, przyszalałeś... :-)
Nie moje klimaty, ale rozumiem Twoją euforię, też się cieszę z każdego zakupu. Powiedz mi jak się na tym gra na siedząco i czy gniazdko z tyłu korpusu nie przeszkadza?


Na siedząco... no cóż... Na siedząco mam SG, najwygodniejszą gitarę do takiego grania. V na siedząco wymaga rozkroku godnego doświadczonej kurtyzany lub chińskiej gimnastyczki. Da się, ale nie jest to szczyt wygody.

Gniazdo z tyłu to ciekawe rozwiązanie, nie mam zdania jednoznacznego na jego temat - gra się z tym wygodnie, kabel nie wypada, ale żeby się wpiąć, musisz nieco odchylić dechę (pewnie to kwestia wprawy).

W ogóle widać, że gitarę projektował gitarzysta, nie inżynier. Wszystko co ma, służy wygodzie grania. Absolutnie najwygodniejszy gryf, jaki dzierżyłem w garści, nietypowo wygodny jak na V dostęp do najwyższych progów, ścięcia korpusu, które zakorbiaszczo wyglądają, pomagają bardzo wygodnie ułożyć przedramię w czasie gry. Minimalnie leci na główkę, ale szczerze mówiąc gdybym nie przeczytał, że tak jest, mógłbym się nie zorientować. Świetne są fluorescencyjne wskaźniki progów z boku gryfu - na tyle świecą, że widać, na tyle blado, że nie przeszkadzają. Jakość wykonania to bajka. pamiętam, że Ola Englund kiedyś powiedział, że chciał zrobić zawodowe wiosła w cenie dostępnej dla każdego. Może z tą ceną nie do końca tak, ale faktycznie wrażenia po wzięciu do ręki są minimum o 50% "droższe" ;-) Gdybyś kiedyś rozważał jakiegoś Solara, mogę tylko przyklasnąć. W Guitar Project w Łodzi mają - warto wziąć w łapę i przekonać się samemu.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

09-12-2022 12:00

Po kilku miesiącach użytkowania tej V-ki nauczyłem się grać na siedząco bez problemu. Da się i jest wygodnie, tylko pozycja przypomina bardziej granie klasyczne. Zredukowałem swoje stado do 3 gitar:
1. Czarny jak smoła Solar V1.6FRC jako wiosło podstawowe, wyposażyłem je tylko w supertwarde sprężyny we Floydzie i Tone Vise Pitch Shifter (coś w stylu Van Halenowskiego D-Tuna, tylko malutkie więc do niskoprofilowego Floyda wchodzi bez konieczności frezowania dechy)
2. Gibson SGM jako wiosło do zabawy różnymi strojami - tu zrobiłem upgrade w postaci nowszej, bardziej zaawansowanej elektroniki od Tronicala (w 20 sekund zmieniam strój na praktycznie dowolny)
3. Steinberger Spirit, ale z przetwornikami Bill Lawrence, wypiętym środkowym singlem (czyli realnie układ HH) - czeka go być może zmiana na EMG, takie Van Halenowe, ale jeszcze nie jestem pewien, póki co to tylko jakiś tam pomysł

To wchodzi w Mooer GE300, z dodatkowym pedałem ekspresji, programowanie i nagrywanie idzie na MacBook Air, a na zewnątrz prąd na falę dźwiękową zamieniają 2 Headrushe FRFR 108. Coraz bardziej czuję, że wiele tu już nie zmienię, choć może jeszcze kilka gitar przepuszczę przez ręce, bo kusi mnie parę modeli, a lubię czasem coś pozmieniać, w czymś pogrzebać.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

13-06-2023 11:44

6nt pisze:
jpk pisze:T

Na siedząco... no cóż... Na siedząco mam SG, najwygodniejszą gitarę do takiego grania.




Nigdy nie podobał mi się SG ale jak wziąłem ją pograć na siedząco to kupiłem. U mnie też najwygodniejsza gitara.

Wróć do „Wasz sprzęt”