dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

24-11-2021 12:09

Witam. Pytanie do posiadaczy tego modelu. Czy ten Piecyk nie jest za bardzo pudełkowy w brzmieniu? Ja wiem że mocy powinien mieć w zapasie ale chodzi mi o brzmienie pudełka ze względu na małe gabaryty i głośnik 10 cali, czyli stłumione, dużo sridka itd, jak to wszystkie małe wzmacniacze. Mialem 2 godziny model ht5 chyba wcześniejszy i od razu oddałem. Moje cyfrowe line6 SPIDER II 30 wypada dużo lepiej na czystym kanale jeśli chodzi o jakość tego brzmienia. Chciałbym mieć piękny soczysty i ciepły clean ale warunki tylko domowe.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

24-11-2021 13:12

Nie mam i nie ogrywałem, ale...
1. Gabaryty to on ma całkiem spore, zwłaszcza jak na combo domowe.
2. Głośnik 12", a nie 10".
3. Tutaj jest dość szczegółowy opis z próbką dźwięku, może to Ci przybliży jego brzmienie.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

24-11-2021 21:18

Hmmm.... 10". Fender Bassman, Roland Jazz Chorus, Peavey Classic 50 powinny też pudełkowo brzmieć, a nie brzmią. Ogólnie gitara ma brzmieć środkiem, takie jest jej zadanie. Dołem zwykle leci bas. Jak Blackstar nie podchodzi, to szukać innego. BTW mi też Blackstar nie podchodzi, ale to nie znaczy że nie można nic na nim ukręcić. Aaaa jeszcze jedna ważna rzecz. Brzmienie wyłazi spod łapy.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

25-11-2021 10:45

malyguit pisze:Hmmm.... 10". Fender Bassman, Roland Jazz Chorus, Peavey Classic 50 powinny też pudełkowo brzmieć, a nie brzmią. Ogólnie gitara ma brzmieć środkiem, takie jest jej zadanie. Dołem zwykle leci bas. Jak Blackstar nie podchodzi, to szukać innego. BTW mi też Blackstar nie podchodzi, ale to nie znaczy że nie można nic na nim ukręcić. Aaaa jeszcze jedna ważna rzecz. Brzmienie wyłazi spod łapy.


Ale dla niego Spider trzydziestka brzmi naturalnie i fajnie... Czyli raczej szuka brzmienia plastikowego, takiego typowo "sztucznego".

Blackstar HT5 brzmi naturalnie, zresztą HT1 (ten ma głośnik 10") w domu też całkiem dobrze. Clean ma właśnie bardzo ciepły, daje sporo dołu. Brzmienie można sobie ładnie poustawiać pokrętłem ISF chociażby. Mimo to akurat w tym piecu atutem jest przester zdecydowanie.

Jeśli Spider Ci dobrze brzmi, szukaj typowych tranzystorów raczej. Możesz też popatrzeć na multiefekty czy procesory z niższej półki (Mooer GE100, Zoom G1 itp.), do tego końcówka mocy jakaś transparentna i głośnik. Albo zamiast końcówki mocy po prostu głosnik aktywny typu Headrush FRFR.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

25-11-2021 12:12

6nt pisze:Możesz też popatrzeć na multiefekty czy procesory z niższej półki (Mooer GE100, Zoom G1 itp.), do tego końcówka mocy jakaś transparentna i głośnik.

I to jest właśnie najlepsze rozwiązanie do domu. Za nieduże pieniądze można mieć całą masę fajnych brzmień, a nie ograniczać się do jednego konkretnego wzmacniacza. Osobiście używam do tego celu ZOOM'a MS-50G, którego kupiłem na OLX za 250 zł w stanie praktycznie sklepowym.

Natomiast zdecydowanie najlepszy clean udało mi się ukręcić na Joyo ZOMBIE podłączonym do własnoręcznie zrobionej kolumny na głośniku Celestion VX10, gdybym miał cos nagrywać studyjnie, to tylko na tym zestawie... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

25-11-2021 17:32

Mój spider 30 ma fajne pełne brzmienie ale suche i tylko na czystym kanale, a przester to trochę niczym fuzz - mało dla mnie przyjemny. Szukam lampy i ciepłego fajnego soundu na cleanie i przesterze i chce żeby to brzmiało pięknie. Ale w domu nie pogram głośno, więc raczej mały wzmacniacz. I tu obawiam się że małe będzie takie sobie ;)
Od razu wspomnę że nie do ciężkiej muzy

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

25-11-2021 18:01

Powiem tak, mam parę wzmaków i zdecydowanie w domu lampy nie używam. Tzn używam, ale raz na jakiś czas, a do grania - grania, to słuchawki i Micro Cube. Tyle że jak gram od ponad 25 lat i moje poszukiwania muzyczne to raczej poszukiwanie wygód, a nie miliona brzmień, bo brzmienie tak jak pisałem wyłazi spod łapy, więc to jest co wyćwiczyłem, bo co jeszcze wyćwiczę. Jeśli chcesz lampę, to wiadomo, cicho nie będzie jak ma brzmieć, coś za coś. Polecam:
Marshall Origin 5, Marshall Haze 15, Marshall DSL 5, Laney Cub 15, Peavey Classic 20, Vox AC 15 - jest tego cała masa, od koloru do wyboru.

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

27-11-2021 19:07

Ok chodziło mi głównie o opinię na temat tego blackstara jak w temacie ;) ok, nie natrafił się właściciel takiego pieca, któryby coś by o nim napisał - trudno.
Słuchajcie: a może byście polecili jakiś fajny tranzystor do grania w domu bluesa/ rock, na pewno nie metal. Mam strata i chciałbym ładny clean i jakiś ciepły przester bez siary. Dlatego właśnie polowałem na lampę, ale może i faktycznie do domu to nie ma sensu...
Mój ww spider nie ma pętli efektów na czym mi cholernie zależy bo gram sobie z looperem - no i wiadomo...
A więc prosiłbym o jakieś alternatywy dla lampy. Tak gdzieś do 1500zl - myślę że kwota taka do max 30W nie jest za mala
Aj prośba wielka - nie chce listy wzmacniaczy w tej cenie bo mam wiedzę jakie są na rynku, zależy mi na polecanych (czyt. Ogranych przez was i polecanych)

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

27-11-2021 20:07

To wymaganie pętli baaardzo mocno ogranicza wybór. Jedyny z tej klasy, o którym wiem, że posiada tę cechę, to Orange Crush 35 RT, ale jak go porównałem (na tej samej gitarze i w tym samym pomieszczeniu) z Blackstarem ID Core 20 z dwoma 5-cio calowymi głośniczkami, to różnica na korzyść tego drugiego była ogromna.

Na Twoim miejscu rozważyłbym jednak któryś z serii Joyo BantAmp. Brzmią - jak dla mnie - rewelacyjnie, mają wbudowaną pętlę efektów, kosztują 400 - 700 zł, a u Thomanna możesz kupić kolumnę HB z 12" głośnikiem Celestion Vintage 30 za 630 zł, więc w limicie finansowym się mieścisz. No i ta lampa w przedwzmacniaczu powoduje, że przester masz jednak rzeczywiście lampowy.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

28-11-2021 13:13

Peavey Classic 30, Marshall DSL ( tych deeseli było kilka -wygooglaj sobie). To są 100% lampy, bo nawet sensowny tranzystor z pętlą ma moc powyżej 30W i żeby zabrzmiał trzeba go rozkręcić, więc w tym budżecie grzechem rzucać się na tranzystory. Co do grania w domu to wiadomo, bez słuchawek z brzmieniem nie zaszalejesz, a z drugiej strony mało jaka stuprocentowa lampa ma wyjście na słuchawki. Ze znanych mi na pewno ma Peavey Classic 20. Co do tych Blackstarów 5W, to nie są konstrukcje w 100% lampowe, więc lepiej sobie odpuść, skoro ci nie podchodzi. Z tranzyściaków które dobrze brzmią i nie są tylko do metalu: Orange Crush, Marshall Valvestate ( serię AVT lepiej sobie odpuścić, choć ma też swoich zwolenników), Peavey seria Transtube (tą najmniej polecam).

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

28-11-2021 19:12

Będę Cię jednak namawiał w tym budżecie na rozważenie używanego zestawu cyfrowego: Mooer GE200 (a nawet GE150) + Headrush FRFR108. Ukręcisz na tym wszystko - od pięknych cleanów, aż do urywania jaj szatanowi. jest do tego masa impulsów w sieci, po ich wgraniu możesz uzyskać naprawdę super naturalne brzmienia. Głośnik 8" w Headrushu nie powinien Cię zrażać - to bardzo dobry FRFR, spokojnie napędzisz nim próbę czy nawet klubowy koncert, a w domu nie będziesz musiał się rozkręcać mocno, żeby membranę rozbujać i uzyskać ciepłe, miękkie brzmienia. Polecam to nie jako teoretyk - gram na takim zestawie (dokupiłem drugiego Headrusha i teraz w ogóle jest miazga) od jakiegoś czasu i póki co, rozważam tylko zmianę ewentualnie na GE300, żeby jeszcze się pobawić paroma gadżetami.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

29-11-2021 12:59

Ten Headrush FRFR108 taki malutki i taki drogi? ;)
Nie wiem jak do gada ale miałem nie raz styczność z małymi combami z głośnikiem 8 cali i... No można było to podkręcić żeby był hałas ale słychać było że to hałas wysyłany czymś małym. Jak to faktycznie idzie pełnym pasmem i nie czuć że tam siedzi 8" to faktycznie na warunki i zabawę w domu z tym multi to rozwiązanie dobre. Musiałbym gdzieś to usłyszeć bo jednak siedzi w mojej głowie gdzieś z tyłu że 8" to nie 12" celetion. Tu cicho już jest dobrze.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-11-2021 17:30

To nie jest combo. To rodzaj monitora studyjnego.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

29-11-2021 17:59

6nt a niech to! Wywróciłes do góry nogami wszystko co do tej pory miałem w głowie. ;) Wchodze w to. Jeśli piszesz że to takie rewelacyjne rozwiązanie do domu i lepsze niż combo z dobrym przesterem to zaryzykuję. Trochę drogi ten monitorek bo z tysiaka trzeba dać + ten mooera używka gdzieś koło 700. Pozbędę się paru kostek i coś się dołoży.
A takie pytanie: ten mooera na tym spiderze na kanale czystym też fajnie zagada czy jednak lepiej na tym monitorze?

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

29-11-2021 20:40

dryond pisze:lepsze niż combo z dobrym przesterem

Zdecydowanie dużo lepsze. Przede wszystkim za te same pieniądze otrzymujesz nie tylko brzmienia kilku wzmacniaczy, ale również całą paletę efektów. Poza tym daje Ci to możliwość tworzenia zestawień tego typu, że na jednym presecie ustawiasz sobie przepiękny clean na Fenderze Tweed, na drugim szatański przester podpięty do Mesa Boogi, a na trzecim delikatny chorus wpięty do VOX'a...
Mając możliwość pobierania IR-ów z sieci uzyskujesz dostęp do praktycznie nieograniczonej liczby różnych wzmacniaczy i kolumn.

No i nie masz problemu z looperem, wpinasz go po prostu pomiędzy efekt a monitor i problem z głowy.

dryond pisze:A takie pytanie: ten mooera na tym spiderze na kanale czystym też fajnie zagada czy jednak lepiej na tym monitorze?

W ustawieniach MOOER'a masz opcje urządzenia wyjściowego (przynajmniej w moim GE100 tak jest więc przypuszczam, że wyższe modele mają tak samo), możesz wybrać wzmacniacz, albo linię. Zawsze możesz zacząć od zakupu multiefektu i spróbować co osiągniesz po podłączeniu go do Spidera. Moim zdaniem rozwiązanie z monitorem jest lepsze. Przed chwilą dla próby podłączyłem do wyjścia z mojego zestawu głośniki komputerowe 2+1 i chociaż nie było to tak dobre, jak monitor, to jednak brzmiało lepiej niż niejeden tani wzmacniacz.

Jeżeli nie masz doświadczenia w tym zakresie, to polecam wygooglać sobie hasła IR (Impulse Response) oraz FRFR (Full Range, Flat Response).
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-11-2021 20:52

dryond pisze:6nt a niech to! Wywróciłes do góry nogami wszystko co do tej pory miałem w głowie. ;) Wchodze w to. Jeśli piszesz że to takie rewelacyjne rozwiązanie do domu i lepsze niż combo z dobrym przesterem to zaryzykuję. Trochę drogi ten monitorek bo z tysiaka trzeba dać + ten mooera używka gdzieś koło 700. Pozbędę się paru kostek i coś się dołoży.
A takie pytanie: ten mooera na tym spiderze na kanale czystym też fajnie zagada czy jednak lepiej na tym monitorze?


Na Spiderze rozczarujesz się. Dlatego piszę o aktywnym monitorze, że on ma płaską charakterystykę (czyli co wlezie, to wylezie) i dopiero z niego słyszysz co daje Mooer, dopiero dzięki niemu korzystasz z symulacji wzmacniaczy i paczek. Jak podepniesz do wzmaka, korzystasz z brzmienia wzmaka i ewentualnie z symulacji efektów tylko i wyłącznie. Żaden fun (wiem - robiłem tak na początku). Miałem się Mooera pozbyć, bo mi studnię robił, ale kupiłem monitor i do dziś mi urywa dupsko. Jest w sieci mnóstwo nagrań takiego zestawu z róznymi brzmieniami, popatrz, posłuchaj - da Ci to jakiś ogląd możliwości. Choćby to: https://www.youtube.com/watch?v=GoDEFzvaGl8

Sam Mooer też na wszelkie sposoby jest ogrywany już od pewnego czasu. Jak wgrasz dobre IR, zrobisz z nim wszystko. Dosłownie.


A jeszcze dodam nieco zamieszania - zajebisty clean i niezłe przestery uzyskałem bardzo tanio, za zaledwie ~130 zł z Aliexpress (tak podłączane do kolumny, jak do wzmacniacza, czy na słuchawkach) - sprzęt nazywa się Cuvave Cube Baby. Też obsługuje IR, mieści się w kieszeni, ma bluetooth np. do puszczania podkładów z telefonu. Jeżdżę z tym na lekcje, mieści się w kieszeni futerału na bezgłówkową gitarę :-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

02-12-2021 20:59

6nt no i już mam mooera g200. Będę miał do ciebie parę pytań bo wziąłem uzywke na której były już wgrane jakieś paczki ir, ale to zara ;)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

02-12-2021 21:21

No i bardzo dobrze. Przekop Youtube, będziesz miał full poradników. Koniecznie podłącz go do kompa i zainstaluj oprogramowanie - tworzenie presetów będzie łatwiejsze.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”