bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

28-09-2020 20:42

Cześć,
jako podstarzały dziad chcący wrócić do grania szukam średniaka co i tani jest i można z nim na scenę będzie można wyskoczyć. Generalnie gustuję w fenderowskich brzmieniach ale coś takiego mi się rzuciło na oczy:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/gitar ... leworeczna

Co sądzicie bo dla mnie marka zupełnie obca. Ale że używki dla lewusów nie są tak łatwe do zdobycia wydaje się czymś fajnym.
Proszę o wasze opinie.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

28-09-2020 21:41

bbagins pisze:Generalnie gustuję w fenderowskich brzmieniach


To może zainteresuje Cię taki model?
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

28-09-2020 22:04

bbagins pisze:Cześć,
jako podstarzały dziad chcący wrócić do grania szukam średniaka co i tani jest i można z nim na scenę będzie można wyskoczyć. Generalnie gustuję w fenderowskich brzmieniach ale coś takiego mi się rzuciło na oczy

Co sądzicie bo dla mnie marka zupełnie obca. Ale że używki dla lewusów nie są tak łatwe do zdobycia wydaje się czymś fajnym.
Proszę o wasze opinie.


Jako lewus moge powiedziec ze faktycznie jestesmy w kropce :) Jednakze jedyne gitary z korporacji jakie chcialbym sobie kupic to dwa akustyki i tyle :) Te ktore mam i ktore chce miec to gitary lutnicze ;-) Ta gitara wyglada i przypomina jakosciowo stare Epiphony. Najlepiej jest pojechac i ograc/osluchac instrument. Kategorycznie ODRADZAM kupowania kota w worku czyli nieznajomego gryfu, brzmienia oraz jakosci. O ewentualnych usterkach nie wspominam. W skrocie: pojedz, ograj , sprawdz jakosc. Ostatnio moj kolega lutnik sciagnal sobie Hohnera z anglii za smieszne grosze w stylu ES-335. Jakosc wykonania naprawde wysoka i te piekne lekko przytlumione, ciemne brzmienie humbuckerow. Instrument idealny do bluesa :-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

29-09-2020 05:57

jpk pisze:
bbagins pisze:Generalnie gustuję w fenderowskich brzmieniach


To może zainteresuje Cię taki model?


Benton ma ciekawe kopie moich ulubionych modeli. Ale jakoś się boje. Raz że szukam używek radczej a dwa że nie wiem czy z tymi wiosłami na scenie da się radę bez większych upgradów - na które nie mam czasu ni umiejętności.
Z chęcią dam się przekonać jeżeli ktoś ma inne zdanie.

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

29-09-2020 06:07

xPaJaCx pisze:
Jako lewus moge powiedziec ze faktycznie jestesmy w kropce :) Jednakze jedyne gitary z korporacji jakie chcialbym sobie kupic to dwa akustyki i tyle :) Te ktore mam i ktore chce miec to gitary lutnicze ;-) Ta gitara wyglada i przypomina jakosciowo stare Epiphony. Najlepiej jest pojechac i ograc/osluchac instrument. Kategorycznie ODRADZAM kupowania kota w worku czyli nieznajomego gryfu, brzmienia oraz jakosci. O ewentualnych usterkach nie wspominam. W skrocie: pojedz, ograj , sprawdz jakosc. Ostatnio moj kolega lutnik sciagnal sobie Hohnera z anglii za smieszne grosze w stylu ES-335. Jakosc wykonania naprawde wysoka i te piekne lekko przytlumione, ciemne brzmienie humbuckerow. Instrument idealny do bluesa :-)


Jasne że ogranie to podstawa zwłaszcza że nie mam aż tak daleko. Sęk że nie wiem nic o tej marce i nie mogę nic o nich znaleźć. A nie ukrywam że hasła "japoniec" i "stary" robią na mnie wrażenie. Dlatego wolę się poradzić niż emocjami kierować... ;)

Jeszcze co do brania w ciemno. Kupiłem sewgo czasu tak dwie gitary z Allegro. Telecastera MIM - i tu rzeczywiście trzeba było pokombinować z lutnikiem ale też nie było najgorzej. Druga to Godin Session. Jezu co to było za wiosło. Do dziś żałuje że ją sprzeadłem ale życie mnie zmusiło do tak desperackiego kroku. Matko Boska, jak grałem na tym wiośle to sie czułem jakbym żonę zdradzał...

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

29-09-2020 08:11

Hahaha :-D ja teraz wrocilem z elektryka do akustyka i zbieram na Martina DRS 1. Co do tamtej gitary to niewazne jaka to bedzie produkcja, najwazniejsze abys czul ze jest twoja ;-)

Tak, ta firma produkowała instrumenty w Japonii od lat 70tych. Są dwa miejsca w których powinna być naklejka z kraju produkcji:

1. Z tyłu główki naklejka made in/crafted in Japan

2. W środku pudła naklejka jak w akustykach z takim samym napisem
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-09-2020 10:29

Lata '60 i '70 to ogromna liczba japońskich marek produkowanych na rynek amerykański w ramach reparacji wojennych (taki "okup") i często sprzedawanych w hipermarketach. To była powódź różnych nazw, modeli i bardzo różnej jakości. Wtedy powstawały takie właśnie brandy jak Yamato, Teisco, Kawai, Zenta, Kay... mnóstwo. Zdecydowana większość nie przetrwała do obecnych czasów, bo choć drewno w Japonii było zawsze super, to masowa produkcja nie zawsze dawała wysoką jakość. Poza tym wiosła te kupowała młodzież szalejąca i najzwyczajniej w świecie nie zawsze dbająca o nie (marzyło się wtedy o Fenderach i Gibsonach, cała reszta to był tylko początek drogi do sceny ze Stratem czy LP w rękach). Te jednak, które dotrwały w jednym kawałku, jakością drewna i solidnością zaskakują. Mam Zentę w kształcie SG (ale w zasadzie będącą z charakteru Les Paulem), która jest wykonana z solidnego kawałka ciężkiego mahoniu, z tego samego ma zrobiony gryf i już to budzi szacunek. Z ok. 50-60 lat zapewne dużą część przeleżała w case, bo nawet nie ma za wiele rysek od grania. Pickupy ma takie, jakich się już nie produkuje od wielu lat - mikrofonowe single w dużych humbuckerowych puszkach, a to daje jej niepowtarzalne "dzwoniące" brzmienie. Most będący japońskim protoplastą Bigsby, który zaskakująco nie rozstraja. Poprzedni właściciel wymienił klucze na blokowane, ja poprawiłem elektronikę (ekran, masa, poprawione luty itd), zrobiłem polerkę progów (szlifu nie wymagały, bo to solidne, chyba niezniszczalne stalowe skurczybyki) i mam naprawdę wyjątkowe wiosło.

Cały ten wstęp to po to, żeby napisać, że rozumiem Cię z tym dreszczykiem emocji w stosunku do "starych Japończyków". Potrafią coś w sobie mieć...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

29-09-2020 17:28

Kolega dobrze pisze, w wiekszosci gitary japonskie to dobre fajne i ciekawe instrumenty, ale zdarzaly sie tez slabe egzemplarze. Sporo siedze na amerykanskim forum i wiem od amerykanow, ze u nich niektore japonskie gitary wcale dobre nie byly. Wszystko sprowadza sie do jednego: pojedz i ograj ;-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-09-2020 20:29

xPaJaCx pisze: u nich niektore japonskie gitary wcale dobre nie byly.


Dokładnie z tego to wynika - kupowały je dzieciaki w hipermarketach, Japończycy produkowali je masowo i oddawali Amerykanom, bo musieli. I tak cud, że sporo z nich dotrwało do naszych czasów. Natomiast tak jak Amerykanie mieli problem z dobrym mahoniem, zwłaszcza po pożarze magazynów z których brał go Gibson, tak Japończycy mają go zawsze pod dostatkiem i to w znakomitym gatunku. W mojej Zencie trzeba było nieco powiększyć otwory pod klucze i frezowano je frezem do metalu, bo twardy mahoń nie chciał się poddawać niczemu innemu. Po 50-60 latach co się miało wykrzywić i zniszczyć, to już się wykrzywiło i zniszczyło, te gitary które przetrwały do dziś, są po prostu fajne.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

29-09-2020 21:09

Dzięki Panowie, trochę większa jasność. Czyli jeżeli dobrze rozumiem to taki Benton z lat 90'tych. Hmm sam już nie wiem czy w takim razie wart jest tych pieniędzy. Ale ograć chyba się wybiorę.

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

29-09-2020 23:01

1400zl za dobrego japonca to smieszne pieniadze. Tego typu gitary w sensie w stylu ES'ow z Japonii chodza srednio od 2 do 4 tysiecy zlotych. Oczywiscie mowie tu o tych fajnych i ciekawych egzemplarzach ktore maja prawo inspirowac :-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-09-2020 09:30

xPaJaCx pisze:1400zl za dobrego japonca to smieszne pieniadze. Tego typu gitary w sensie w stylu ES'ow z Japonii chodza srednio od 2 do 4 tysiecy zlotych. Oczywiscie mowie tu o tych fajnych i ciekawych egzemplarzach ktore maja prawo inspirowac :-)


Dokładnie. Dobra stara japońska decha może kosztować ok. 1700-2000, a semi hollow to +1000 na pewno. Warto ograć.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

30-09-2020 10:44

xPaJaCx pisze:Hahaha

1. Z tyłu główki naklejka made in/crafted in Japan

2. W środku pudła naklejka jak w akustykach z takim samym napisem


Sprzedający twierdzi że nie ma żadnych naklejek...

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-09-2020 11:15

To ciekawe... to skąd wiadomo, że to japońska gitara? ;-)

Z tyłu główki widzę, że nie ma, ale w środku, jakby tak poświecić latarką przez któreś z wycięć, może by się dało dostrzec jednak?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

30-09-2020 11:57

Chodzi o tego typu naklejkę w środku pudła:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

30-09-2020 15:15

6nt pisze:To ciekawe... to skąd wiadomo, że to japońska gitara? ;-)

Z tyłu główki widzę, że nie ma, ale w środku, jakby tak poświecić latarką przez któreś z wycięć, może by się dało dostrzec jednak?



Lutnik mu powiedział niby... no i nazwa marki. Pewnie jak pojadę to sprawdzę.
Tylko niech emocje mi opadną bo się za bardzo napalam... ;)

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

30-09-2020 15:55

i dobrze, jak bedziesz podjarany to moze nawet Nalepe przescigniesz ;-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

06-10-2020 09:35

W sobotę jadę ograć YAMATO. A tymczasem co myślicie o takim:
https://www.olx.pl/oferta/gitara-elektr ... GNKFn.html

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

06-10-2020 11:10

bbagins pisze:W sobotę jadę ograć YAMATO. A tymczasem co myślicie o takim:
https://www.olx.pl/oferta/gitara-elektr ... GNKFn.html


Nie wiem, nie lubię skłajerów... pewnie niesłusznie, ale nie polecę Ci czegoś, czego sam bym nie kupił.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

06-10-2020 12:07

Grałem na kilku Squierach i były to bardzo fajne gitary. Niestety nie były to żadne koreańskie, ale miałem Fendera Lite Ash Stratocastera także z Korei. Powiem, że nie zadowolony to nie powinieneś być. Tym gitarom konstrukcyjnie nic nie brakuje, jak tylko dobrych przetworników, choć nie zawsze. Przykładem tego jest Squier Classic Custom Vibe Telecaster. Jechać ograć, chociaż nie każdemu pasuje staratocaster, ale jak ci podejdzie i się zakochasz, to się nie odkochasz. Ja tak miałem i teraz mam ich aż trzy, a jedyne co mnie ogranicza w zakupie następnych, to remont domu.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

06-10-2020 12:58

Właśnie miałem napisać erratę - wyjątkiem od nielubianych przeze mnie (jak widać u przedmówcy - niesłusznie) Skłajerów, jest Classic Custom Vibe telecaster, który to z butów wyrwał mnie raz jeden gdy go widziałem, słyszałem i pobrzdąkałem. Tyle, że weź go znajdź na rynku do kupienia... ech...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

06-10-2020 13:49

Zobaczę dzieki Może się najpierw zakocham w tym niby japońskim Yamato...

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

06-10-2020 13:56

Właśnie na Facebooku pojawił się taki jeden, ale praworęczny Skłajer klasik wajb itd
.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

06-10-2020 14:07

6nt pisze:Właśnie na Facebooku pojawił się taki jeden, ale praworęczny Skłajer klasik wajb itd
.



Do ogarnie w Sanoku- trochę za daleko...

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

07-10-2020 09:00

6nt pisze:Właśnie na Facebooku pojawił się taki jeden, ale praworęczny Skłajer klasik wajb itd
.


Jest też i leworęczny:
https://m.facebook.com/groups/588283741337559

Trzecia pozycja od góry bodajże

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

07-10-2020 10:14

Nie jestem członkiem grupy leworęcznych, więc nie widzę. Skoro piszesz, że jest - warto się zastanowić.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

bbagins
Posty: 18
Rejestracja: 24-03-2020 13:21

07-10-2020 11:31

Gość chce 1200

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

07-10-2020 11:38

Cena chyba OK. Ograj, zobacz.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”