Awatar użytkownika
Jaskier94
Posty: 63
Rejestracja: 29-08-2010 15:10

08-12-2018 09:21

Witajcie koledzy,

To pierwszy post od kilku lat, bardzo dawno już nie zaglądałem. Mam nadzieję, że ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem i jest w stanie coś doradzić. Zanim opiszę problem zamieszczam jakiego zestawu on dotyczy:

- Hughes&Kettner Tubemeister 18
- Mooer ocean machine

Mianowicie- po podłączeniu efektu w pętlę efektów brzmienie jest znacznie wyciszone. W pętli jest tylko jeden efekt. Po przekręceniu gał na maxa brzydko się przesterowuje. Po odpięciu pętli wszystko gra normalnie, głośno, wyraźnie i selektywnie. Nie wiem czemu, ale nie sądzę by była to wina efektu, bo ludzie na tym normalnie grają i nie czuć tak dużej kompresji brzmienia. Co może być nie tak?

Dodam, że jeden kabel gitarowy w pętli jest nowy ale słabej jakości, jednak to nadal działający kabel. W nim bym nie szukał problemu. W linię nie chcę wpinać efektu, bo przester zaczyna brzmieć cyfrowo. Nie wiem już w czym pogrzebać, żeby było dobrze.
PRS SE TORERO

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

10-12-2018 08:43

Najprościej będzie sprawdzić podłączając inny efekt do pętli efektów i zobaczyć czy zachowuje się tak samo. Lub Ocean Machine do innego wzmacniacza z pętlą efektów i zobaczyć czy powoduje takie same efekty.

Jeśli to wina efektu, to Mooer jakiś czas temu wypuścił aktualizację oprogramowania dla Ocean Machine.
Jest ona dostępna tutaj:
http://www.mooeraudio.com/product/Ocean ... e--53.html

Natomiast z tego co widze wymagany jest interfejs audio USB - MIDI aby taką aktualizację przeprowadzić.

OM Update README

Dla aktualizacji oprogramowania wymagany jest interfejs USB - MIDI

1.Pobierz "OM_IAP.zip" z www.mooeraudio.com

2.Rozpakuj "OM_IAP.exe" oraz "OM_UPDATE.mr"


3.Podłącz interfejs midi do gniazda komputera (USB).
Połącz MIDI OUT interfejsu z gniazdem Ocean Machine MIDI IN
Połącz MIDI IN interfejsu z gniazdem Ocean Machine MIDI THRU

4.Naciśnij i przytrzymaj przyciski "BACK" oraz "SETTING" na Ocean Machine. Trzymając przyciski,
podłącz zasilanie do Ocean Machine i nie zwalniaj przycisków do czasu aż wyświetlacz pokaże "Loading"

5.Otwórz "OM_IAP.exe" aby zacząć aktualizację
Naciśnij "OpenFile"
Znajdź plik "OM_UPDATE.mr" i otwórz go.

6.Naciśnij przycisk "Update" w programie OM_IAP co spowoduje wgranie aktualizacji oprogramowania do Ocean Machine

7.Kiedy aktualizacja jest kompletna aplikacja OM_IAP pokaże komunikat "Update successful"
Ocean Machine wyjdzie z trybu "loading" i zacznie działać na nowo.

Uwaga: Jeśli aktualizacja przebiegnie niepomuślnie, należy ponownie wystartować urządzenie i ponowić procedurę.
Aby uniknąć błędów aktualizacji nie podłączać do wielu urządzeń MIDI, podczas aktualizacji podłączyć jedynie Ocean Machine.

W przypadku problemów, kontakt na support@mooeraudio.com
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
Jaskier94
Posty: 63
Rejestracja: 29-08-2010 15:10

11-12-2018 19:50

Wow....


Nie wiem co powiedzieć. Bardzo dziękuję za bardzo pomocną i fachową odpowiedź. Zrobię, jak napisałeś i odpiszę jaki efekt osiągnąłem.

Jest jeszcze jedna rzecz. W opcjach efektu znalazłem input oraz output LVL. Input był na 100, output na 80. Czy jeśli dokręcę output na 100 to nie zagrozi to lampom?
PRS SE TORERO

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

14-12-2018 08:31

Nie ma problemu, nic sie nie powinno stać jak zwiększysz głośność na 100.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
Jaskier94
Posty: 63
Rejestracja: 29-08-2010 15:10

13-01-2019 14:42

Sprawa się rozwiązała. Po zmianie wzmacniacza z Tubemeister 18 na Grandmeister 36 problem zniknął. Możliwe, że w TBM18 było coś walnięte, albo była taka konstrukcja wzmacniacza. Teraz włączenie pętli nic nie zmienia. Dziękuję za pomoc!
PRS SE TORERO

Wróć do „Delay / Reverb”