Vampiro
Posty: 326
Rejestracja: 05-09-2013 11:10

23-09-2014 18:19

Link poniżej dałem swój, ale raczej nie jako reklama.

Boli mnie po prostu sytuacja, w której sprzedaje gitare - praktycznie dlatego ze to nie jest klasa RR5 (gitara nie gra jak te z półki za 5-6 tysiecy i nie ma w tym nic hańbiącego), nie ma 7-8 strun (po posiadaniu jednej 7 strunówki i 2 gitar z barytonowym strojeniem wiem, że raczej chciałbym celowac w te 7-8 strun), nie ma 3 humbów, ale tez nie ma singla pod mostem - dlatego trafia na sell
http://allegro.pl/show_item.php?item=4635355332

W międzyczasie rozważałem wymiane na gitare, majaca charakterystyczne powyższe cechy. Moim oczom sie okazała jedna propozycja w/s modelu, który kiedys ogrywałem osobiście (nie jestem pewien czy to ten model albo sąsiedni).
Zapewne nie było to zamiarem sprzedającego, ale napisał do mnie poniższą opinie "jakbyś moją wziął do ręki, to odrazu stwierdziłbyś, że jest dużo lepsza bo to japan wiosło". Stwierdził po prostu po napisie na główce - chodź nie miał tego modelu w ręce, że jego ma lepszy napis bo świadczacy o japońskim pochodzeniu - niby uogólnienia na poziomie normalnym, z tym że mnie to tknęło, bo osobiście ogrywałem oba wiosła.
W tym momencie powstrzymuje sie od zsubiektywizowania opinii w stosunku do mojej dezaprobaty na ten tekst, ale niejednokrotnie miałem możliwość ogrywania podobnych japońców o podobnych speckach - jest prawda, że sie nie wybijała od nich jakoś mega w tym przedziale cenowym, chodź niewątpliwie przyznam ze miał układ pickupów robiący na mnie wrażenie.
Gitara ta przeszła za cene mniej niż połowa mojego TW, co prawda która mieści się w granicach "okazji" a nie "gorszy", jednak gdyby owy kupujący napisał mi propozycje "mi sie spieszy - daje tyle i ani złotówki wiecej", raczej bym podziekował.

Cena 700$ na zagranicznym portalu nie bierze sie z kosmosu, kwota ceny w sklepie - 1900zł - też piechotą nie chodzi. Jak wspomiałem w ogłoszeniu - widziałem inne ogłoszenie, w którym ktoś pisał "mój epi jest produkcji tajwańskiej, teraz są robione w chinach, zapewne jest lepszej jakosci" - wniosek, że jedna z najbardziej wyróżniających cech - produkcja, też nie jest na poziomie niżej niż "indonezja/chiny" a i takie potrafią ponad 3k kosztować jako nówki.

Z pierwszej strony boli mnie, że nie mogę uzyskać wymiernej kwoty do swojego LP chodź i mam wyliczenia i podstawy żeby stwierdzić, że proponowana kwota nie bierze sie z kosmosu. Z drugiej strony ćwicze sobie na tym LP dalej w domu skill gitarowy, ale wiem, ze nadejdzie taki moment, w którym powiem "chce coś z wyższej półki". Ta półka egzystuje.

Inny sprzedajacy z grupy, mocno ceniący swoje gitary może i sprzedaje inna swoja gitare (Mayones) wykonana jako "na zamowienie", jednak której nówka kosztuje 2700. Otóż u koleżanki osobiście ogrywalem podobną (tyle ze z wymienionymi pickupami na seth lover) i stwierdziłem, że gdyby nie 3 humby, to jeden z powodów dla której moja wisi na aukcji stałby sie nieaktualny - sprzedający może faktycznie ma gitare za tą kwote, ale stosunek ceny do jakości jest IMO niższy niż na mojej aukcji - i to sam miałem swoją i tą w ręce.
Prosze o podzielenie sie swoimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-09-2014 18:25

Spostrzeżenie: mało gramotnie i 10x za objętościowo.

Ale J&D za 1700 robi dzień :) Dzięki :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Vampiro
Posty: 326
Rejestracja: 05-09-2013 11:10

23-09-2014 19:04

Objetosciowo - Gveir co dopiero sie skarżył na moja polonistke, a niestety, prawda jest taka, ze to ona uczyła mnie wypowiedzi która w maksymalny sposób wyraża moje własne spostrzeżenia i odczucia. Nie zrozumiałem "gramotnie".

Moze lepiej zrobie: http://metromusic.net.au/catalog/produc ... cts_id=107 . Leworęczny model za $769 dolców, żeby było śmieszniej powiem ze praworęczny jest wart tej kwoty dla Kowalskiego, co to nie ograł 100 gitar a chce mieć jedną do 3 kafli, porządnie brzmiącą i do grania w zespole.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-09-2014 19:39

Vampiro pisze: Nie zrozumiałem "gramotnie".

Piszesz z błędami w ilości rażącej (mnie, ale ja jestem wrednym purystą).

A do rzeczy: jasne, że ty swoje, rynek swoje. Dziwię się, że Gveira wspomniałeś; możesz mieć rewelacyjne wiosło firmy krzak (J&D bywają różne. Akustyka kiedyś zmacałem i był to skandal na skalę EverPlaya), Gveir ma rewelacyjne wiosło firmy stanowczo-nie-krzak, która w tym dziwnym kraiku z przyczyn rynkowych jest prawie krzakiem (i dla średniej rynkowej nie ma znaczenia, ze dziś znienawidzone Ibanezy robi(ł) Cort).

Zamiast pitolić (wg mnie nieco od rzeczy), weź wystaw na e-bay'u, co za problem?...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
TomaszM81
Doradca
Posty: 988
Rejestracja: 29-03-2010 05:25

23-09-2014 21:41

Niestety cena kompletnie nieadekwatna do jakości tej ,,szkolnej gitary,, - niestety...
nawet Deluxe jej nie ratuje - i nie chcę tu zrobic nikomu na złośc, czy nie wiem co. Realna cena za którą może sie sprzedać to wg. mnie 1000-1200. niestety i nie ważne ile kosztowała i że brzmieniowo może wypasc lepiej niż PRS, Gibol czy co tam innego. Niestety napis na główce się liczy jesli chodzi o Sell i to sie raczej nie zmieni...
Jackson DK2T Dinky Black
Blackstar HT100 Stage
Alien Cab 2x12 (Legend+Texas heat) White
.... mayby baby....

Wróć do „Producenci i marki”