Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

01-01-2014 18:12

No ta, czyli zgodnie z Twoją logiką wychodzi na to, że EMG pasują do metalu, a SD nie, bo na każdym EMG da się ugrać metal, a niektóre SD nie są stworzone do hi-gainów. Fajnie.
No a z EMG to przecież każdy musi mieć i chwalić, bo przecież Metalyka, przecież Slejer, przecież sam podałeś listę tych, którzy grają na nich... a w końcu i tak sądzisz, że każdy hejtuje EMG, smuteczek :<
Miałem, nie powaliły mnie, podziękowałem. Dla mnie brzmieniowo nie ma rewelacji, nie tego oczekiwałem, dla mnie 81/85 nadawały się praktycznie tylko do metalu. Wolałbym pasywne Duncany, SH-6/SH-2 na przykład... i co, nie będzie "pier*olnięcia" bo SD nie pasują tak bardzo do metalu? Niby jest to inna klasa? I może nie jest to kwestia gustu, że akurat mi nie podobają się EMG i wolałbym SD?
Powiesz, że nie, bo przecież nie znam się na gałkologii i chcę być fajnym i doświadczonym, jak setki innych gitarzystów, którzy grają metal na pickupach innych niż EMG :<
Tak w skrócie wygląda ta logika i Twoje argumenty są nie na temat, bo wszystko jest powiedziane w innym kontekście niż Ty to postrzegasz, chyba żeby tylko udowodnić, jak świetne do metalu są EMG. I zmuszasz mnie do offtopowania. Nie chce mi się już pisać, więc odpadam z dyskusji, także nie bądź zły, ze już dalej nie będę odpisywał.

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

01-01-2014 20:55

Nie mówiłem o wkładaniu sh2 tylko porównałem akurat te konkretne sety, o których pisałeś... zatem pisanie o sh2 pod most nie ma sensu. Od razu po prostu zawęziłem swą wypowiedź do picków hiGainowych (tu akurat mostkowych), a zarówno sh4 i 81 takimi są akurat - a czy wstawisz sobie jeden czy drugi to już kwestia gustu i na każdym można osiagnąć konkretną 3,14zde... osobiście preferuję sh5 i 85tke, tych firm akurat...
Gadasz od rzeczy troche kolego, ale może zrozumiesz :)
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

SoulOfTornado17
Posty: 4
Rejestracja: 31-12-2013 05:42

01-01-2014 21:37

Ooo! Niespowdziewałem się, że mój temat, tak się rozkręci.
Co do kupowania przez internet to jestem trochę uprzedzony... Wolałbym, przed zakupem ograć dany model, żebym się nie rozczarował, ale w przypadku większości z tych, które podajecie jest to raczej niemożliwe. Zresztą, może przejrzyjcie ofertę sklepów: RIFF i RnR - te dwa mają najbogatszą ofertę gitar, w mojej okolicy i wskażcie, które modele są godne zainteresowania. Jeżeli nic takiego, co spełnia moje wymagania nie będzie, to najwyżej porozglądam się po Allegro.
http://riff.net.pl/
http://www.rnr.pl/

Aha, i druga sprawa: wiem, że jest wielu tych "drugorzędnych", czy raczej mniej popularnych producentów, których gitary mogłyby konkurować z gitarami z "wyższej półki" cenowej.
No i tu pytanie, gitary, którego z takowych są godne zainteresowania? Pewien znajomy,
pewnego znajomego (hehe) ma podobno całkiem pokaźną kolekcję używanych gitar na sprzedaż, a wiele z nich pochodzi właśnie od tych mniej popularnych firm...
Last kłeszczyn... Co możecie powiedzieć o modelu Jacksona RR3? Z tego co zauważyłem to w przedziale cenowym 1500 - 2000zł, jest on często polecany.

Żegnam!
Ostatnio zmieniony 01-01-2014 21:43 przez SoulOfTornado17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

01-01-2014 21:43

Jackson RR3 w swojej klasie, podobnie jak wszystkie inne japońskie Jacksony PRO, zawsze na propsie.
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

01-01-2014 21:46

"nieznani" producenci - napewno Flame, fernandes, tokai, fenix, charvel, godin, dbz.

Jak chcesz mieć swietnie grające wiosło to poszukaj jakiegos jackson professional, czy tam charvela z okresu 1990's.

Rr3 jest dobrze grającym i dobrze wyglądającym wiosłem, słaby mostek i dobre pickupy. wygodne i dobrze wywazone ;)

@ed, korzystając z tego ze ksantyp mnie uprzedzil, to dodaj sobie jeszcze serie MG i X ;)

SoulOfTornado17
Posty: 4
Rejestracja: 31-12-2013 05:42

01-01-2014 22:10

Przed kupnem gitary, muszę się dowiedzieć sporo o jej osprzęcie, bo moja wiedza na temat tej strony gitary
(modeli przetworników, mostków etc.) to jest na poziomie, kogoś kto wogóle nie miał styczności z tym instrumentem.
Co do gitary, to nie chodzi mi o coś na poziom sprzętu jakiego używają profesjonaliści. Chodzi mi o gitarę, która brzmieniowo jest dobra, może nawet bardzo dobra, ale niekoniecznie musi dorównywać pod tym względem, sprzętowi za powiedzmy 5-6 patoli... Na pewno to rozumiecie.
Dobra, teraz muszę przemyśleć to wszystko. Póki co, dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
sebjus
Posty: 476
Rejestracja: 13-11-2010 21:32

01-01-2014 23:13

Myśle że zarówno ja jak i również pozostali forumowi Koledzy doskonale Cię zrozumiemy jak jednoznacznie określisz się czy ma być nowa ze sklepu, czy też może być używana kupiona przez allegro w systemie ratalnym.
elekt. Peavey Rotor EXP Limited Edition (black) Tesla AH-2 18V EMG A/B
elekt. Jackson RR5 SH-2 SD Nazgul
elekt. Ibanez MTM10 Seymour Duncan AHB-1n AHB-2b Metal Blackouts

Kamyk
Posty: 12
Rejestracja: 30-12-2013 00:39

02-01-2014 02:34

Reverend pisze:No ta, czyli zgodnie z Twoją logiką wychodzi na to, że EMG pasują do metalu, a SD nie, bo na każdym EMG da się ugrać metal, a niektóre SD nie są stworzone do hi-gainów. Fajnie.
No a z EMG to przecież każdy musi mieć i chwalić, bo przecież Metalyka, przecież Slejer, przecież sam podałeś listę tych, którzy grają na nich... a w końcu i tak sądzisz, że każdy hejtuje EMG, smuteczek :<
Miałem, nie powaliły mnie, podziękowałem. Dla mnie brzmieniowo nie ma rewelacji, nie tego oczekiwałem, dla mnie 81/85 nadawały się praktycznie tylko do metalu. Wolałbym pasywne Duncany, SH-6/SH-2 na przykład... i co, nie będzie "pier*olnięcia" bo SD nie pasują tak bardzo do metalu? Niby jest to inna klasa? I może nie jest to kwestia gustu, że akurat mi nie podobają się EMG i wolałbym SD?


Gratulacje, widzę, że Ty również czytanie ze zrozumieniem opanowałeś do perfekcji: "jakby ktoś wsadził sh-2 pod most i oczekiwałby pierdolnięcia takiego, jakie dawałoby sh-5, sh-6 lub emg 81, to chyba trochę by się zdziwił.". Jakbyś nie zauważył, to nie wychwalam tylko emg, jakie to one nie są zajebiste, ale piszę, że przecież produkty od SD to ta sama liga (przynajmniej dla mnie). A boden7 piszący "Porównywanie pasywów i aktywów to jak porównywania diesela i benzyny." najwyraźniej jest słabiutki w opisywaniu przetworników. To tak na rozluźnienie powiem, że nie mam przetworników od seymour'a, ani od emg, tylko od Bare Knuckle, mianowicie set Aftermath'ów.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”