geronimo
Posty: 3
Rejestracja: 21-04-2013 10:42

22-04-2013 10:27

Witam , jestem początkującym na forum , więc z góry przepraszam za jakies techniczne błędy . Chciałbym sie dowiedziec coś o nowych Jolanach z tego co wiem wznowiono tą produkcję w 2004 . Ceny są dosyc wysokie LP prawie 4 tysiaki są też inne produkty . Proszę jeżeli ktoś posiada grał na nich proszę o opinie i porównania

huzdurbal
Posty: 13
Rejestracja: 03-04-2013 14:39

22-04-2013 11:40

Ja juz wspomniałem o tych jolanach tylko na zamkniętym blogu . Jakośc wykonania bardzo dobra , na Les Paulu nie grałem , testowałem 24 progowa jolane z floydem konstrukcja bolt on -byłem bardzo mile zaskoczony wykonanie i brzmienie porównywalne do droższych mayonesów , lepsze od Flame . Natomiast ktoś na you tubie puścił próbke prosto z sklepu muzycznego , możesz znaleśc i posłuchac , tez gdzieś na jakiś forum (to znaczy znajdują się w Polskich sklepach .

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

22-04-2013 12:00

Ja kiedyś znalazłem w Asstonexie w Łodzi taką http://www.youtube.com/watch?v=fynLp3Juh-I
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Oldrockmen
Posty: 50
Rejestracja: 22-04-2013 19:39

22-04-2013 19:46

Wystawiłem młodemu na sprzedaz po z floyd rosem sobie nie radzi a to banał http://allegro.pl/profesjonalna-gitara- ... 89875.html , Sory geromino za wypożyczenie tytułu do aukcji

bochun
Posty: 9
Rejestracja: 23-04-2013 13:34

29-04-2013 06:41

Bardzo dobre gitary:wykonanie-brzmienie-cena 9/10

Oldrockmen
Posty: 50
Rejestracja: 22-04-2013 19:39

29-04-2013 08:39

Podaje lin do próbki brzmienia Jolany inna konstrukcja niz les paul , gitara dedykowana głównie do gry solowej , Przepraszam za błędy techniczne , 8lat juz czynnie nie gram , a próbka była na szybkiego bo chodziło o sprzedaz , , bardzo ciekawy montaz gryfu umozliwiający swobodny dostęp do ostatnich progów . wcześniej dodałem lin ze zdjęciami
teraz brzmienie: http://youtu.be/H26RhVqenBI

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

29-04-2013 09:04

jaką nazwę ma Jolana, którą sprzedajesz ?
patrzę w spisie i brak tego kształtu - http://www.jolana.cz/
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Oldrockmen
Posty: 50
Rejestracja: 22-04-2013 19:39

29-04-2013 17:10

Masz tam umieszczone modele Jolan do 2008 roku , ten egzemplarz , jest z 2012 , Najwidoczniej ten model jest młodszy od gitar pokazanych na linku i w przeciwieństwie od egzemplarzy pokazanych na linku jest to nie gitara wzorowana na innych firmach , lecz samodzielna konstrukcja Jolany (no może główka troszke wzorowana na music manach), co do nazwy , jak widać logo zawiera sama nazwę Jolana , natomiast pod maskownica sprężyn jest napis st +5-cio cyfrowy numer , nie mam teraz przy sobie instrumentu , jak odkręcę maskownice napiszę ci dokładnie , Pozdro

arkoss
Posty: 2
Rejestracja: 30-04-2013 08:14

30-04-2013 08:23

Kumpel z kapeli przywiózł sobie idento tylko kolor inny bez sunburstu śmiga sie na niej fajnie , udane pickupy , Pepiki o robieniu wioseł mają pojęcie , w naszych sklepach podobno tez się pojawiają nowe jolany . Jest jenak róznica między chinami tajlandia itp a wyrobami w UE

Awatar użytkownika
Muflon
Posty: 429
Rejestracja: 16-01-2011 19:17

30-04-2013 09:21

http://www.jolana.eu/index.html

Jakoś im się kurna udało otworzyć na nowo fabrykę, a u nas Defil po pewnych modyfikacjach i modernizacjach też by mógł tak hulać...

Zauważcie że to zupełnie inne gitary są niż przed dwudziestu-paru laty, tak naprawdę to nic innego jak zmodyfikowany strat (Grazioso jest tak podobny do strata jak Yamaha Pacifica - po prostu parę zmian w wyglądzie i kształcie), Tornado to zmodyfikowany ES-335 tylko że z główką a'la Fender i wejściem pod dupą a nie w płycie. Diamant dołączył do grona wiernych kopii Les Paula. I to tyle. Te gitary przestały być jakoś specjalnie wyjątkowe, oprócz tego że stoją pod szyldem starego, znanego producenta.
Jak sorry to było, jak pomogłem to kliknij tam po lewej.
Konik Workshop - serwis gitarowy Wrocław

Oldrockmen
Posty: 50
Rejestracja: 22-04-2013 19:39

02-05-2013 15:56

Może i dobrze mówisz Muflon , Tylko Czesi mieli łatwiej ,
1. Za komuny cieszyły sie juz pow2odzeniem , gdzie defil robił topory , j\najlepszy jego wyrób m to chyb a (nie jestem pewny nazwy ) kopia hagstroma jest na allegro ( cena za bradzo wygorowana ,nie pójdzie raczej, można sie potargować) , o Samba przypomniałem sobie
2. Czesi nie mieli konkurencji , defilowi , ciężko było by wygrac konkurencje z rodzimymi manufakturami mp mayoneem , Martchem , marathone i jescze innymi

Ja bym na miejscu defila udoskonalił ich semi holllow , Bo to było dobre , tylko nie dopracowane . Mój znajomy . Jak dorwie taką Jazzówkę , jak tylko gryf z prętem , Bo nie każda ma . gryf szlifuje do typowego rozmiartu Ce-uwki Gibsona , bo oryginalny gryf to topór niesamowity cześto przerabia montaż gryfu z bolt on Na wklejany (stopa tam potężna więc da się to zrobić , odpowiednio dofrezowuje , gniazdo w korpusie wkleja elegancko pod kontem (na wzór Gibsonów ) zmienia pickupy , Korpusy były dobre , jak przetrwały , to super wyzesonowane drewno , Komfort i brzmienie klasa , takie wiosło staje w szranki z Japońskimi Ibanezami semi hollow , No może gorsza nieco Estetyka , ale i tu można poprawić tylko koszt większy . Zainteresowanym mogę podać kontakt do gościa (jeszcze szlifuje progi , a w razie konieczności zmienia)

geronimo
Posty: 3
Rejestracja: 21-04-2013 10:42

02-05-2013 17:50

01.jpg
Dzięki za info kupiłem jolane syrnix przypomina yamahe tylko dużo lepsza , wykonanie tych gitar perfekcjyjne , kupowałem razem z fachowcem używka po tuningu humbucer seymour duncan floyd schaller komfort gry brzmienie super Wszystkie azjatyckie ibanezy yamahy z tajlandi niech się schowają podobnie ESP Jacksony , single oryginalne bardzo fajne zalane żywica epoksydową zero szmerów . Wcześniej miałem ibaneza Rg 170 tez z floydem układ hsh korea , sprzedałem dośc dobrze , to niby odpowiednik ale wierzcie mi pod każdym względem lepsza , w ibanezie mimo regulacji struny były znacznie wyżej , gryf mniej wygodny , tutaj znacznie lepsze brzm
ienie napewno dużo wniósł humbcker zapłacilem 1000 zeta , nie żałuje niema 24 progów ja przy swojej grze nie potrzebuje

Wróć do „Producenci i marki”