Awatar użytkownika
Paradise
Posty: 197
Rejestracja: 14-01-2012 17:07

20-11-2012 22:48

Otóż od pewnego czasu mam lutniczego Stratocastera od wujka, który już swoje przeżył (wujek grał na nim na weselach, jej wiek myślę, że mieści się w granicach 20-30 lat). Niestety gitara leżała w futerale nieruszana przez parę (?) lat lub nawet więcej. Była wręcz w stanie nieużywalności. Jakoś udało mi się doprowadzić do stanu "jako-takiego". Gryf jednak jest nadal krzywy, a pręta nigdzie nie widzę, przy główce nie ma na pewno, przy korpusie nic nie widzę, ale też nie wiem co jest pod maskownicą. Mając w szkole próbę przed akademią, spytałem się pana od muzyki co do tego Strata i stwierdził, że to raczej niemożliwe, żeby gitara nie miała pręta, nawet tak stara lutnicza, doradził też żeby założyć grubsze struny, ale że wtedy świeżo tam założyłem rozmiar 10-46(lub 9-46, nie jestem pewien), nie było mi na rękę ich wymieniać. Jutro prawdopodobnie będę miał 11-54 i zamierzam je wymienić. W sumie to nawet wujka nie pytałem się o ten pręt (jakoś często go nie widzę a jak już widzę to o tym nie pamiętam). Nie chcę też nic tam grzebać. Dodam, że zamontowany jest jakiś taki dziwny (jak dla mnie) Floyd Rose. Na takiej tabliczce, gdzie gryf łączy się z resztą (nie wiem jak to określić profesjonalnie :P) jest napisane "Hand made Lemański, 42-570 Będzin-Grodziec Wolności 216". Chciałem się spytać, czy to możliwe, żeby pręt był jakoś tak schowany? No i czy lutnik mógłby coś zdziałać gdyby tego pręta faktycznie nie było?

PS: Jest jeszcze jedno pytanie, bo ma ona taki jakby cichy dźwięk gdy gra bez żadnego przesteru. To jest normalne w Stratocasterach? Przez to w moim multiefekcie czyste kanały musiałem dla niej podgłosić.

Awatar użytkownika
lol3k
Posty: 91
Rejestracja: 29-12-2010 19:52

29-11-2012 20:14

Porób zdjęcia. Czy gryf i podstrunnica jest z tego samego drewna? Może to być nawet jeden kawałek drewna wtedy trussrod nie jest niezbędny. Jak będziesz miał fotki to napisz mi PW żebym zobaczył nowości. W przeciwnym razie zapomnę :DDDDD
Pozdrawiam
Obrazek
//Ulubieni gitarzyści: Slash(!), Gary Moore, Yngwie Malmsteen, Marty Friedman, Tommy Emmanuel

Awatar użytkownika
morsu665
Posty: 84
Rejestracja: 15-02-2011 23:31

29-11-2012 22:15

Nakrętka pręta może być od strony korpusu, jak w tym filmie- http://youtu.be/8MuTEsOCW6k
Dość częste rozwiązanie w stratach.
C(z)ort KX5 / Wash WR154 + ZOOM G2 + Marshall VS30r
Obrazek Obrazek

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”