Awatar użytkownika
Pukiel
Posty: 99
Rejestracja: 07-10-2012 16:35

08-10-2012 16:32

WItam

Graniem na gitarze zaraziłem sie dosć niedawno poki co ucze sie na elektro-klasyku, ostatnio przypomniałem sobie ze na strychu leża 2 elektryki w stanie agonalnym ... oba kosmosy.

Po selekcji części, wyczyściłem, odmalowałem, złożyłem elektrykę i sprzęt ożył od nie wiem pewnie nastu lat.
Do standardowych ( chyba bo wydaje mi sie ze to fabryczny osprzęt) 2 singli załozyłem 2 potencjometry i przełącznik.

Skoro gitara juz jest pasuje by nie tylko wyglądała ale też i grała ( choć wiem ze to niskolotny sprzęt), więc mam kilka pytań:

1. Gitara gra nawet czystko, jednak przy dotykaniu jakiejkolwiek metalowej części strzela chyba ze już np trzymam dłoń na mostku to jest ok. Chciał bym ten efekt wyeliminować.
2. gitara na dzień dobry przesterowuje niskimi tonami, we wzmacniaczu musiałem całe niskie i trochę średniego obciąć by dźwięk był w miarę równomierny. To tez bym chciał wyeliminować. Planuje zrobić Albo kupić jakiś przedwzmacniacz tylko póki co nie wiem jaki i może dokupić( bo robić chyba sie nie oplaca) jakieś efekty.

Był bym wdzięczny za wszelkie porady. Od razu mówię ze wiem ze powinienem sobie kupić porządną gitarę ale skoro ta już była to poki co wykorzystam co mam ;)
Obrazek Obrazek

Dive11
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2012 20:59

15-11-2012 15:05

Witam,
Proponuje sprawdzić czy masa jest wszędzie odpowiednio podłączona, z tego co ha zauważyłem w swoim kosmosie folia ekranująca jest głównym sprawcą takich zwarć, myślę ze mógłbyś wymienić ja na nie przewodzącą prądu, ale to zagadnienia pozostawiam do rozważenia bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Obrazek Obrazek
Epi G400/EMG89/Killswitch
Defil Kosmos

Awatar użytkownika
Cyssiek
Posty: 944
Rejestracja: 22-07-2009 13:14

20-11-2012 18:42

Wielkie ilości dołu są zapewne spowodowane ALBO straszliwej jakości gówno-przetwornikami rodzimej produkcji lub drobnymi błędami w montażu potków. Jak sprawdzisz sobie jaką mają impedancję, poszukaj jakie wartosci owe potki powinny mieć i ew. jakie kondensatory lutować w tor. Pozdro
Fender Stratocaster Korea '92, Peavey JF1EX, basik Stagg, Alesis iO|2, T.Bone SC450, Shure SM58, CME M-Key

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”