michal881
Posty: 2
Rejestracja: 22-07-2012 14:34

22-07-2012 16:08

Witam,
Jestem zainteresowany kupnem Rolanda Cube 20 XL, jednak podejrzewam że może być problem z przydźwiękiem, z tego względu że kabel jest dwużyłowy. Widziałem różne opinie na temat tego wzmacniacza - jedni twierdzą że nic nie brumi, natomiast inni twierdzą że jest z tym spory problem. Czy ktoś mądry na forum wie od czego właściwie to zależy? Czy jest w ogóle możliwe żeby nieuziemiony piec nie powodował problemów z tzn brumieniem? Obecnie posiadam mały piecyk laneya i przy prawidłowym wpięciu do kontaktu z bolcem nie ma problemów z przydźwiękami, natomiast po wpięciu w stary przedłużacz który bolca nie posiada, słychać brumienie (po dotknięciu metalowej części gitary lub kabla brumienie ustępuje) - stąd też się domyślam że przy kablu dwużyłowym Rolanda problem będzie występował. Nie rozumiem jednak jak to możliwe ze niektórzy twierdzą że nie słychać brumów przy tym wzmacniaczu - czy to może być kwestia uziemienia samej gitary? Jeszcze jedno pytanie - jeśli instalacja elektryczna w moim bloku ma uziemienie, gniazdka z bolcami itd. to czy rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem byłoby przy Cube podłączenie osobnym przewodem metalowej części pieca/kabla do bolca w gniazdku? (zamiast do grzejnika, bo wiem że nie jest to dobrym pomysłem). Nie znam się na elektryce, dlatego proszę o pomoc kogoś kto jest bardziej w temacie :) Pozdrawiam.

dfq
Posty: 30
Rejestracja: 17-02-2012 13:02

23-07-2012 11:24

az podlaczylem swojego Cuba (dawno go nie uzywalem).

Cube 30x
- gniazdko z uziemieniem - nie brumi
- gniazdko bez uziemienia - nie brumi

Mustang II
- gniazdko z uziemieniem - nie brumi
- gniazdko bez uziemienia - troche brumi

testowane na 2 gitarach
- Washburn X50PROQ
- Gibson Les Paul Studio

Z tym kabelkiem do gniazdka to nie kombinuj bo jeszcze cie zabije !

Awatar użytkownika
MadYarpen
Posty: 188
Rejestracja: 28-01-2012 23:37

23-07-2012 15:34

miałem mniejszego brata tego wzmacniacza (15XL) i na pewno nie było to uciążliwe szumienie. Nie ma się czym martwić.
Obrazek
Jackson JS32RT Dinky (Merlin Hellfire & Legend Ceramic) -> Line 6 POD HD300

Gorgoroth
Moderator
Posty: 184
Rejestracja: 23-03-2010 04:22

23-07-2012 16:00

Dokładnie, problem szumów czy brumów nie występuje - ani na cleanie ani na przesterze, nie słychać czegoś takiego nawet przy cichej grze.
U mnie brumi na rozłączonych cewkach, ale to chyba bardziej kwestia tego, że mieszkam na jakiejś żyle wodnej :D W żadnym innym miejscu nic mi nie brumi na rozłączonych cewkach, a na nierozłączonych to już w ogóle nic nie słychać ;)

Żeby było coś szumiącego słychać to trzeba mieć chyba telewizor Rubin albo jakiś taki, który rozsiewa syf po mieszkaniu :)

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”