SebastianAcef
Posty: 6
Rejestracja: 06-04-2019 16:40

11-05-2019 00:29

Witam

Mój problem polega na tym, że przy akordach (Oczywiście na gitarze elektrycznej) strasznie mi się zlewają dźwięki wychodzące z pieca. Najprawdopodobniej wydaje mi się, że jest to zbyt duży przester. Pomijając już to, że po jego zmniejszeniu tracę swoje ulubione brzmienie to i tak nic się nie zmienia. Po prostu jest to samo tylko nieco ciszej i mniej brzęczy. Inna sprawa, że mogę mieć nieco zrąbaną elektronikę w gitarze ale nie jestem tego pewien (Jak przy dużym przesterze zacznę kręcić tonem to zaczyna coś szurać a kiedy mam przełącznik na neck i treble i jeden z nich jest wyciszony to gitara i tak gra tylko, że trochę ciszej). Możliwe, że jest to też wina pieca (Mam peaveya vypyr vip 3 jeżeli ktoś ma i może wyrazić swoją opinię to może napisać). Strasznie namieszałem ale tak w skrócie chodzi mi o to żeby z tego brzmienia co mam ''Pooddzielać te akordy". Nie wspomniałem jeszcze, że dźwięk wydaje się taki strasznie płytki - nie ma takiej przyjemnej głębi i "wytłuszczenia" brzemienia. Próbowałem też coś robić z gałką low tonów ale nic nie dało. Pomóżcie proszę bo to już mój kolejny problem i nie wiem czy siedzi we mnie czy w gitarze. Z góry bardzo dziękuję. Nawet jak nie jesteście pewni to piszcie, każda informacja się przyda. :!: :!:

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

11-05-2019 11:56

Mam pewien pomysł o co może chodzić ale dwa pytania kontrolne
1. Używasz wbudowanej bramki szumów?
2. Czy masz w domu/studio czy gdzie tam grasz sprawne uziemienie?

To co opisałeś, czyli dziwne trzaski na pokrętle tonów przypominają mi moje nie tak dawne problemy, przez które zmuszony byłem wymienić gniazdko w ścianie. Przez brak prawidłowego uziemienia musiałem wysoko ustawiać bramkę szumów (mam inny wzmacniacz) i to wpływało na spłycenie dźwięku, bo odcinało pewne częstotliwości. Na Twoim miejscu wyłączył bym całkiem bramkę szumów, ustawił czysty kanał, bez przesteru czy innych efektów, i zobaczył czy problem nadal występuje a jeśli tak to jaki jest poziom brumienia i szumów jak nie dotykasz metalowych elementów gitary.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

SebastianAcef
Posty: 6
Rejestracja: 06-04-2019 16:40

17-06-2019 13:36

Mój piec nie posiada bramki szumów przynajmniej nic o tym nie wiem.
Na czym polega to uziemienie?
Na razie problemy trochę ustąpiły. Podejrzewam że było to spowodowene właśnie za wysokim przesterem. Zacząłem się bawić różnymi efektami i doszedłem że mój piec nie jest na tyle dobry jak mi się wydawało. Strasznie podbija lowy mimo gałki skręconej na minimum. Przepraszam że długo nie odpisywałem. Tak czy siak dziękuję za poradę.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

17-06-2019 16:07

Im mocniejszy przester, tym bardziej traci się klarowność, ale nie na każdym piecu. Niektóre piece maja to do siebie że zlewają dźwięki i powiedzmy ze pałer chordy jako tako brzmią, ale akordy już nie, a na innych można grać AC/DC bez problemu. I nie jest to problem uziemienia, bo wtedy mocniej brumi.

Wróć do „Poradniki (teoria, nauka gry)”