Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

21-10-2013 17:27

Witam. Szukam zespołów metalowych grających muzykę w stylu tych zespołów : Metallica, SOAD, Rammstein, Nirvana, SLAYER i HUNTER grających w strojach D Std i Drop C. Z góry dzięki,.

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

21-10-2013 17:33

Zenon pisze: zespołów metalowych ... SOAD, Nirvana, i HUNTER


:D


Kreator, sodom, coroner, Annihilator, kat,

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

21-10-2013 17:37

Dzięki. Ta wiem że pewnie zaraz się oburzycie że to nie jest metal, ciężko mi to sklasyfikować , więc po prostu nie zwracajcie na to uwagi i podajcie zespoły podobne do tych wymienionych przeze mnie.

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

21-10-2013 17:38

Powiedz czy Ci w miare pasuje ten kreator / sodom itd. Bo nie wiem czy miotać czymś takim czy czymś w troche innym stylu ;)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

21-10-2013 19:33

upraszam, stop, Sodomem nie wypada miotac. trzeba szanowac tworcow takich epokowych szlagierow jak Outbreak Of Evil, czy Der Wachturm, o Die Stumme Ursel nie wspominajac :)

nalezy koledze polecic Motley Crue, Ratt, Twisted Sister, Wingera. taki metal, bynajmniej wiecej skoczny niz Nirvana.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

21-10-2013 22:47

ma95 pisze:
Zenon pisze: zespołów metalowych ... SOAD, Nirvana, i HUNTER


:D



Co w tym śmiesznego? Nirvana może faktycznie nie ale dlaczego wyśmiewasz SOAD i Huntera?
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Mariner
Posty: 33
Rejestracja: 24-12-2012 20:22

25-10-2013 10:01

Bo to nie metal, obadaj jeszcze duńskie Artillery w szczególności album "Terror Squad", amerykańskie Overkill i Anthrax(tutaj głównie 3 pierwsze krążki),jeszcze można polecić Heathen, Forbidden a szczególnie ich debiut, a jak pasi coś kalibru Sodom czy Kreator( na pierwszych 5 płytach) to możesz sięgać po Onslaught, Exodus, Dark Angel, Exumer i np. Razor.

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

25-10-2013 16:36

A co w dzisiejszych czasach przesądza o tym, czy coś jest metalem lub nie? A przede wszystkim kto to ustala? ; p
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

25-10-2013 17:38

ustala to stara huta, czyli twardoglowi betonowi fani, do ktorych mam zaszczyt nalezec! :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

25-10-2013 18:35

SOAD i hunter mają tyle wspólnego z metalem co Sandu Ciorba z poprawną angielską wymową.
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

25-10-2013 19:08

powiedzialbym, ze Rammsteinowi tez nic nie brakuje. zgodzmy sie na tekno-plastik psikniety sprajem koloru chrom :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

25-10-2013 21:20

starahuta pisze:...Twisted Sister...


+100

Jeśli już idziemy w te klimaty - Def Leppard, Cinderella, LA Guns, Nasty Crue, Lizzy Borden, Night Ranger... ewentualnie jeszcze Steel Panther. :)
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

25-10-2013 21:55

tiaaak... szczerze? naj-naj-pierwsza "metalowa" muzyka, jaka w zyciu uslyszalem, bylo "We Ain't Gonna Take It" wlasnie Twisted Sister :) byl rok 1986, a brat kolegi ze szkoly dostal jakis transport kaset zza oceanu (a przynajmniej zza kanalu La Manche), na pewno byly tam Metallica, Saxon i Iron Maiden, i wlasnie TS.

podloze sie moze, ale Kiss i EVH (jakkolwiek dobrze nie gra) i czesc starych spiewanych kawalkow Malmsteena to przeciez tez takie tam.. tego.. a slynna parada D. Lee Rotha po El Capitanie w laweczkach, czyli "Just Like Paradise"? ("dokladnie jak parada" :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

25-10-2013 22:19

No to się doskonale rozumiemy, chociaż Were Not Gonna Take It rozpocząłem przygodę bardziej z wszelkim glamem i hairem, fascynacja do hard rocka i pochodnych zaczęła się bodajże od... hm, Beat It Jacksona, w którym było solo Van Halena. Spodobały mi się jego wariacje na gitarze, dalej wszystko się już samo potoczyło... ale nieważne. :D

VH i KISS to jak najbardziej metal, tyle, że jedna z jego "lżejszych" odmian, właśnie glam. Niektórzy trv metalowcy zapominają, że ten gatunek muzyki nie ogranicza się do samych gardłowych pomruków i gitarach strojonych w Drop A czy innych, gdzie struny wiszą jak makaron.

Jeśli już mowa o Lee Rothcie, należy pamiętać o współpracy z Vaiem, czego owocem było np. Yankee Rose: http://www.youtube.com/watch?v=A_KeCa9MmTY :)
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

25-10-2013 22:52

iiitam, ja stroje w E. i wiekszosc krzykaczow, ktorych slucham tez, oprocz Slajera.
a niskie stroje to przecie nie wymysl ostatnich czasow. o ile pamietam, najnizej
(do H standard) stroili Grave i Unleashed, jeszcze w 1991-2. mocne to bylo,
ale ile mozna wytrzymac :)

w kwestii "zrozumienia": skreca jak slysze takie bzdety, ale wykonawcow (w szczegolnosci TS) cenie za nabial, bo trzeba byc 100% twardzielem, zeby w takim stroju wyjsc do ludzi na scene (i pomidorem nie zebrac :)

glam to Gay L.A. Music, jak powiedzial niegdys Ryzy Dejw :) (choc fotka z czasow Panic zdradza przynaleznosc do tego jakze cudnego nurtu -- makijaz i wdzianko a'la gepard.)


to EVH robil u M. Jacksona? ha.. a o kim my rozmawiamy? byl taki ktos? EVH? nie znam...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

26-10-2013 11:13

Spoko jest ten Sodom i kreator. Ale mimo wszystko szukam czegoś bardziej w stylu Rammstein albo SOAD badź metallika, a nie podobnego do SLAYER. Co jeszcze polecicie? Miło by bylo jak by większość ich piosenek dało się zagrać w drop C bez żadnych komplikacji :P

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

26-10-2013 11:41

pomysl (trudne) i poszukaj na sieci (latwe).

PS. biedna (stara) Metallika... w takim towarzystwie sie znalezc -- no ale sami chcieli.. :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Mariner
Posty: 33
Rejestracja: 24-12-2012 20:22

26-10-2013 11:53

No i metalu do tego nie gra się zazwyczaj w dropach, jak już to obniża się wszystkie struny, dropy to jest domena jakiś metalcorów i innego syfu.

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

26-10-2013 11:56

Nie rozumiem, Wy macie jakiś problem związny z tym ze ktoś słucha Rammsteina i np Ksu a nie powinien? Cały czas wyśmiewacie to co słucham. Ja to lubię i nikt tego nie zmieni!!!

Dobra metallice ogarniam przy przetransportowaniu tabów do D Std, nie gram w E i nie widzi mi się regulacja gitary po to by za 15 minut znów przeregulować do Drop C, na 2 gitary póki co mnie nie stac bo chyba lepiej odkładać na coś porządnego niż kupić Deana Vendette i koniecznie jako drugie wiosło jakiegoś EPI Speciala.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

26-10-2013 12:05

a sluchaj sobie gosciu czego chcesz, tylko nazw i przyzwoitych dla nas (mnie np.) kapel nie mieszaj z g... (w temacie: oj, biedne KSU... :)

jesli ci nie przeszkadza granie metaliki w D, nie mam z tym problemu. ale najlepiej graj w C# albo C, ten Santangier. fajna plyta ponoc, piurhejwikindermetal.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

26-10-2013 12:08

St. Anger to bardzo fajny album, na pewno lepszy niż blackalbum, który jest porażką według mnie. Jak chcesz pograć w drop C to obczaj intervals
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

26-10-2013 12:39

Metallica jedynie do Black Albumu, potem ewentualnie jakieś pojedyńcze utwory z np Garage day.

Co do Rammsteina i innej muzyki, lubię to co lubię i raczej tego nie zmienicie, Pantere też słucham to źle, gówno?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

26-10-2013 12:45

Blackalbum to taki ciezki pop, ale 2-3 kawalki do posluchania ma. akurat lubie Of Wolf And Man i Enter Sandman. reszta cieniutka jak tyl weza :)

a kolega Zenon moze zrobi wysilek i zajrzy do dzialu Metal -> Core. (tak, powinny byc oddzielnie, Core jako podforum Metalu jest bledem ideologicznym :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

26-10-2013 12:54

Zenon pisze:Co do Rammsteina i innej muzyki, lubię to co lubię i raczej tego nie zmienicie, Pantere też słucham to źle, gówno?


a kto to chcial zmieniac i kogo to obchodzi? popatrz: podsunelismy w gescie dobrej woli najtrafniejsze typy dla czlowieka, ktory w "metalu" wymienil takie (moim prywatnym zdaniam) niewypaly jak SOAD czy Nirvane, a on jakies gowno rozmowcom w usta wtyka.
to ryzykowne, bo moze go trafic kolorowy paw :)

od kilku postow pisze po polsku: sluchaj czego chcesz, ale nazywaj rzeczy po imieniu.
to, ze (ja, prywatnie) nie znosze Rammsteina czy nu-corow itp. nic dla ciebie nie powinno znaczyc, tzn. nie mam zamiaru, zeby znaczylo. ok?

a z tego, ze zadajesz pytania "co grac" na forum, wynika dla mnie jasno, ze mozna poprobowac cie powpuszczac w tzw. kanalizacje :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Blaisoid
Posty: 4
Rejestracja: 02-07-2013 12:17

26-10-2013 12:56

No i metalu do tego nie gra się zazwyczaj w dropach, jak już to obniża się wszystkie struny, dropy to jest domena jakiś metalcorów i innego syfu.


Co więcej, metal gra się tylko na czarnych gitarach! kto gra na innych ten gej i pozer.
A, no i te wszystkie tresz metal bandy to nie prawdziwy metal bo takie granie nie ma nic wspólnego z trvuvue heavy motylem.

Ręce opadają...



Zenon, możesz obczaić Dog Fashion Disco, choć to muzyka dużo bardziej eklektyczna i udziwniona niż Soad (sporo z zrzynaja z Mike'a Pattona). Tankian gościnnie śpiewał u nich w jednym kawałku:
http://www.youtube.com/watch?v=Ky1bfvWFfOU

Poza tym może podejdzie ci coś z tego:

Soulfly
Mastodon
Deftones
Drowning Pool
Helmet
Tomahawk
Melvins
późna Sepultura, np. album Roots
Tool

Nie do końca podobne ale chyba wszystkie mają jakieś kawałki w dropach jeśli ci na tym zależy.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

26-10-2013 13:30

Blaisoid pisze:
No i metalu do tego nie gra się zazwyczaj w dropach, jak już to obniża się wszystkie struny, dropy to jest domena jakiś metalcorów i innego syfu.


Co więcej, metal gra się tylko na czarnych gitarach! kto gra na innych ten gej i pozer.


chcialoby sie napisac "a to juz twoje zdanie", ale oszczedze. malo kto z metali gral w dropach i tyle. jak kogos znasz, wskaz, naprawde chetnie sie dowiem. tak przed 1995 powiedzmy.

naprawde uwazam, ze metal mozna zagrac na rozowej gitarze z bialym misiem, ale ma to byc metal, ktory poznasz zamykajac oczy i tylko slyszac. podobnie jak jazz mozna zagrac na rogatym BC Richu; jak sie umie, na 100% wyjdzie :)

metal nie jest piekny, moze byc dobry, szczegolnie w wymiarze wyczynowo-technicznym.

i da sie go odroznic od dzwiekow pozbawionych jakiejkolwiek ambicji. rozumiesz? bo 2-3 "akordy" w dropie w nieprzesadnie szybkich odstepach jest w stanie grac kazdy po paru pierwszych tygodniach obcowania z gitara. zwlaszcza na mocnym przesterze, obnizonym stroju i na pierwszych kilku progach na strunach basowych.

metal to cos, czego nie nauczysz sie przez pare tygodni; a czasem i przez lata.


nu-rap-core jako podgatunek metalu jest takim samym naduzyciem jak wdepniecie w gowno i nazwanie powstalych sladow obrazem i proba zgloszenia sie z nim do galerii albo muzeum :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

26-10-2013 15:08

Sepultura, drop D na kawałku Slave New World. Nie metal, ale Beatles na I Want You grali w drop D.
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

26-10-2013 15:19

Sepultura dla mnie skonczyla sie na Arise. chcialoby sie rzecz: piekna smierc :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

26-10-2013 15:50

starahuta pisze:iiitam, ja stroje w E. i wiekszosc krzykaczow, ktorych slucham tez, oprocz Slajera.
a niskie stroje to przecie nie wymysl ostatnich czasow. o ile pamietam, najnizej
(do H standard) stroili Grave i Unleashed, jeszcze w 1991-2. mocne to bylo,
ale ile mozna wytrzymac :)


To co napisałem o niskich strojach - miałem na myśli pokazać STEREOTYPOWY obraz najczarniejszych odmian metalu, nie chciałem nikogo urazić czy coś w tym guście, osobiście fanem takiej muzyki nie jestem.

starahuta pisze:to EVH robil u M. Jacksona? ha.. a o kim my rozmawiamy? byl taki ktos? EVH? nie znam...


Nie wyczułem sarkazmu? :)
http://www.youtube.com/watch?v=k_Vr4OhqmJ0

starahuta pisze:glam to Gay L.A. Music, jak powiedzial niegdys Ryzy Dejw :) (choc fotka z czasow Panic zdradza przynaleznosc do tego jakze cudnego nurtu -- makijaz i wdzianko a'la gepard.)


Są gusta i guściki. Jedni lubią thrash, drudzy glam. Mi się taka muzyka bardzo podoba, innym nie musi. Chociaż ze słowem "Gay" (nie licząc 'dziwnych' strojów) mieli mało wspólnego.

To chyba tyle ode mnie. Autor najwidoczniej nie gustuje w takiej muzyce, więc się nie wypowiadam. :)
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

28-10-2013 19:20

w/s niskich strojow nie pilem do nikogo konkretnie. w kazdym razie "jest downtuning i downtuning" i nie jest to objaw wylacznie "dzisiejszy". a ze to staly element niukorow i innych takich, tez fakt. ....sie nie umi grac, to chocia wypada byc hajgejnowym i cienzkim :)

co do EVH, oczywiscie sarkazm; przy mojej organicznej niecheci do tworczosci Misia Dzeksona nie zaluje, ze nie znam tworczosci Van Halena. sprzedac mozna sie tu i owdzie, ale wydaje sie, ze "sa granice, ktorych przekraczac nie wolno" :)

za glamem nie przepadam, ale jesli tak szufladkowac niegdysiejsze GnR, uwazam, ze to piekna sprawa! bez makijazu i przebierania sie w tygrysie wdzianka :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”