Seba
Posty: 1
Rejestracja: 15-11-2012 08:10

15-11-2012 08:18

Witam,

zamierzam kupić gitarę, do tej pory uczyłem się grać na "gitarze". Rozpatruję następujące modele (wybrałem je korzystając z opinii na forach):
- Marris D220M,
- Yamaha F310,
- Fender CD60
- Takamine G220/G320
raczej zdecyduję się na Yamahe. Co do samego zakupu, czy lepiej jest kupić gitarę w sklepie tradycyjnym (powiedzmy 30-50zł drożej) i sprawdzić jak gra czy w sklepie internetowym ? Czytałem że różne egzemplarze tych gitar mogą się zachowywać różnie (być różnej jakości).

czy z wyżej wymienionych modeli polecacie właśnie Yamahe ?

z góry dziękuję za pomoc i sugestie :)

drawkora
Posty: 21
Rejestracja: 02-11-2011 18:56

15-11-2012 09:26

Oczywiście, że lepiej kupić w sklepie, wcześniej ją ogrywając. Jeśli masz taką możliwość to z niej skorzystaj.
Osobiście zamawiałem przez internet, gdyż w pobliżu nie miałem sklepu muzycznego. W moim przypadku wszystko było w porządku.

Co do gitary. Tutaj każdy poleci Tobie coś innego. Jedni będą za Fenderem CD-60, inni za Yamahą F310.
Ja np. za tym modelem Marrisa, gdyż sam go posiadam i dla mnie po prostu...bajka :).
Jak wspomniałem wcześniej - jeśli masz możliwość wybrania się do sklepu muzycznego to zrób to. Zorientuj się, czy te gitary są na miejscu. Jeśli tak to ograj je i sam zdecyduj. Każdy ma inny gust, a tutaj każdy będzie jak by nie patrzeć, przekonywał Cię do tej, którą sam posiada.

Sam bym się zastanawiał (gdybym był na Twoim miejscu) między Marris'em D220M, a Takamine G320.
Nie mówię, że ta Yamaha czy Fender są gorsze, ale miałem okazję mieć z nimi styczność i jak dla mnie moja Marysia wypadła lepiej :).Takamine nigdy nie miałem w ręku, ale warto się nią zainteresować i zestawić z tymi modelami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

15-11-2012 09:42

lepiej sklep,
złapiesz do rąk gitary - każda ma inny gryf, inne pudło, inne wykonanie, inną twardość, inne brzmienie,
z kilkunastu instrumentów sam poczujesz, że to jest " ta gitara " - ja tak wybierałem,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

wronaf
Posty: 42
Rejestracja: 03-06-2009 17:08

15-11-2012 22:51

Idź do sklepu, tylko za dużo nie słuchaj co mówią, bo najczęściej wciskają początkującym kity same. Idź pograj, jak będziesz miał wątpliwości, to pisz na pewno ci ktoś pomoże
ObrazekObrazekObrazek

Basfull
Posty: 17
Rejestracja: 19-10-2012 20:57

26-11-2012 00:29

bla bla bla... a pewnie już kupiłeś. W takim przedziale cenwym nie będzie dużych różnic między gitarami. Na pewno będą się różnić budową, komfortem trzymania gryfu itd, ale te gitary to produkcja masowa, tu nikt sie nie szczerbi o jakość egzemplarza, to wszystko to samo. Dlatego warto iść do sklepu z kimś kto juz gra jakiś czas na gitarze i Ci doradził (trudno o kogoś takiego pewnie), a jeżeli cena w internecie będzie dużo niższa niż w sklepie, nie widze problemu kupić jej przez internet, tam jest taki sam sprzęt jak w sklepach stacjonarnych.

Spartanin10
Posty: 27
Rejestracja: 09-12-2012 12:42

10-12-2012 14:55

Oczywiście lepiej w sklepie, bo można ograć, ale fakt, w internecie ceny są bardziej przyciagajace. Ja sam zrobiłem w ten sposób, że pojecjalemndo sklepu pograć i tą, która mi się najbardziej spodobała zamówiłem przez internet i brzmienie jest takie samo a zapłaciłem mniej i starczyło mi jeszcze na pokrowiec ;) Jeśli masz możliwość to najpierw ograj w sklepie muzycznym ;)

Awatar użytkownika
Sulther
Posty: 476
Rejestracja: 25-08-2012 02:01

13-12-2012 12:36

Basfull pisze:bla bla bla... a pewnie już kupiłeś. W takim przedziale cenwym nie będzie dużych różnic między gitarami. Na pewno będą się różnić budową, komfortem trzymania gryfu itd, ale te gitary to produkcja masowa, tu nikt sie nie szczerbi o jakość egzemplarza, to wszystko to samo. Dlatego warto iść do sklepu z kimś kto juz gra jakiś czas na gitarze i Ci doradził (trudno o kogoś takiego pewnie), a jeżeli cena w internecie będzie dużo niższa niż w sklepie, nie widze problemu kupić jej przez internet, tam jest taki sam sprzęt jak w sklepach stacjonarnych.

Gówno prawda . Właśnie to produkcja masowa powoduje różnice między egzemplarzami !
Celebrating
Rockin'. Party making
Don't mind your limits
Leave out your hating.

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”