MarioBB
Posty: 57
Rejestracja: 19-04-2012 19:37

16-07-2012 16:26

Witam. Potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza do Corta Katany. Ma on służyć gównie do ćwiczeń. Mieszkam w bloku więc nie rozkręcę go za mocno bo nie chcę sąsiadów mordować moim pseudo graniem. Docelowo to co chciałbym grać to rock/ hard rock/ metal /blues czyli ogólnie to na co aktualnie przyjdzie ochota ale póki co jestem na etapie podstaw absolutnych więc chodzi mi o fajny clean. U mnie w mieście jedyny wzmak który mogłem osobiście obadać to Crate FW 15 R. Sam chciałem Kustoma 112FX ale nawet w necie znalazłem go tylko na zamówienie o odsłuchaniu w realu to mogę zapomnieć. Myślałem jeszcze nad Roland Cube 15XL ale jego niestety też nigdzie w pobliżu nie mogę znaleźć a jednak filmiki z YT to nie wszystko. Który z wymienionych modeli najlepiej spisze się z Kataną? A może polecicie coś innego z używek. Na wzmacniaczach kompletnie się nie znam więc nawet nie wiem czego by szukać na allegro. Wiem że należy wystrzegać się tanich Marshalli. Przeglądam tematy o wzmacniaczach ale dalej nie mam pojęcia co wybrać a granie przez komputer to jednak nie to. Jeśli będzie trzeba to dozbieram trochę więcej ale nie wiem czy ma to sens jeśli ma to być tylko do grania w domu dla własnej przyjemności.
ObrazekObrazek

Cort Katana Kustom KG 112FX

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

16-07-2012 16:57

Osobiście polecałbym Kustoma, lecz teraz raczej nie jest dostępny, a jeśli nie planujesz wychodzi ze wzmacniaczem poza dom to możesz brać Rolanda.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

MarioBB
Posty: 57
Rejestracja: 19-04-2012 19:37

16-07-2012 18:27

A ten Crate faktycznie jest taki kiepski? Ma 12 cali głośnik a to podobno zaleta. Ten Roland ma tylko 8 cali. Mimo wszystko będę szukał tego Kustoma bo kupować i tak będę dopiero w sierpniu może do tego czasu coś się pojawi. Zostaje mi jeszcze allegro i szukanie jakiś używek może coś się znajdzie.
ObrazekObrazek

Cort Katana Kustom KG 112FX

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

16-07-2012 19:34

Do domu Roland będzie w porządku, tylko nie wiem czy Crate będzie miał dla Ciebie zadowalający przester, być może później potrzebna będzie dopałka. W każdym razie najlepiej jakbyś dorwał Kustoma.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

MarioBB
Posty: 57
Rejestracja: 19-04-2012 19:37

16-07-2012 20:03

Mam nadzieję że uda się z tym Kustomem a jeśli nie to zastanowię się nad tym Rolandem. Nie wiem czy będzie to lepszy wybór niż Crate ale z tego co czytałem o nim to też całkiem fajny model niestety nie mam jak tego sprawdzić osobiście. Tak czy inaczej na pierwszym miejscu jest Kustom a jeśli w ciągu miesiąca nic w kwestii jego dostępności się nie zmieni to pewnie skończy się na tym Rolandzie bo jakoś zaczął mi się bardziej podobać niż ten Crate. Myślałem że wybór pieca będzie nieco łatwiejszy ale w tej kwocie wyboru wielkiego raczej nie mam.
ObrazekObrazek

Cort Katana Kustom KG 112FX

Awatar użytkownika
RigExpertPL
Sklep Muzyczny
Posty: 118
Rejestracja: 08-07-2012 18:20

16-07-2012 20:51

Do wyżej wymienionych do rozważenia dołożyłbym:
Peavey Rage 258 - ładnie i głośno, zadowalający przester i magiczny przełącznik stack/modern/vintage, który ciekawie zmienia brzmienie.
(działanie przełącznika, może nie w cudownej jakości ale znajdziesz tu: http://www.youtube.com/watch?v=EGS3Evh7RBQ
Orange Crush 20L - na cleanie świetne brzmienie, do przesteru może wymagać dopalenia

z używanych myślę, że możesz rozważyć i poszukać hughes&kettner 15r.
Sklep muzyczny Rig Expert
https://rigexpert.pl

Użyj kodu GITARZYSCI przy dokonywaniu zamówienia i otrzymaj 5% rabatu na całe zakupy.

MarioBB
Posty: 57
Rejestracja: 19-04-2012 19:37

16-07-2012 21:03

Dzięki bardzo za propozycje. Przyglądnę się tym modelom.
ObrazekObrazek

Cort Katana Kustom KG 112FX

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”