frippage
Posty: 5
Rejestracja: 17-07-2012 12:50

17-07-2012 14:48

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. 2 lata temu kupiłem tego własnie PRSa (nowego). Jest z nim parę problemów, mianowicie: siodełko jest zbyt wąskie (struny się klinują), struna E1 brzęczy przy czym prawdopodobnie z winy mostka gdyż brzęczy nawet na 22 progu, przełącznik przetworników czasami nagle ścisza sygnał lecz ciężko mi ustalić czy jest to jego wina czy może pozostałej elektroniki. Również mostek mi nie odpowiada. W związku z tym myślę o wymianie niektórych części. I tu pojawia się problem, ponieważ z znalazłem wiele opinii, że nie opłaca się inwestować w gitarę tej klasy tylko lepiej ją sprzedać i kupić coś innego. Jednak musiałbym sprzedać ją stosunkowo tanio ponieważ ma ona dużo obić i innych nie mających dla mnie żadnego znaczenia defektów, które znacznie zaniża cenę, a z tego co wiem drewno w tym modelu jest całkiem niezłe (korpus z jednego kawałka mahoniu) i gra mi się na niej też całkiem nieźle. Proszę zatem o jakieś rady co zrobić w takiej sytuacji.
PRS Tremonti SE ---> CryBaby GCB-95 ---> Digitech Whammy IV ---> Visual Sound Angry Fuzz ---> Behringer TU300 ---> Zoom RP55 ---> Hayden Mofo 30 ---> NoisyBox 2x12 Eminence V12

Awatar użytkownika
Zajcu
Posty: 377
Rejestracja: 18-08-2010 21:46

17-07-2012 14:51

Co do opłacalności. Jesli ta gitara ma dla Ciebie wartość nie tylko użyteczną ale sentymentalną czy coś i masz 100% pewności, że w najbliższej przyszłości nie będziesz wymieniał gitary na znacznie wyższą półkę to możesz spokojnie wymienić części i będziesz zadowolony.
Lecz jeśli np za pół roku będziesz chciał wymienić gitarę i kupić coś za pare tysiecy z dużo wyższej półki to wtedy upgrade mija się z celem.
ObrazekObrazek
Peavey Bandit custom HEAD + Harley Benton G212Vintage na V30
Ibanez GRG 170DXcustom HH na Merlin Helfire set
Custom HOMEMADE "Eagle Explorer" HH na Merlin Eclipse set
Obie na ErnieBall 10-46 oraz Hofner HAS DC01

Wróć do „Gitary elektryczne”