Rafaelion
Posty: 12
Rejestracja: 03-04-2012 21:54

25-07-2012 21:06

Witajcie!
Ostatnio kupiłem gitarę Yamaha RGX 420 D6. Miała mostek zablokowany i było ok. Teraz jednak chcę odblokować mostek i potrzebuję do tego wajchy której nie mam. I tu pojawia się problem.
Otóż, nie wiem jaka wajcha będzie do mojego mostka (Floyd Rose Licensed) pasowała (czytałem, że Yamahy mają inne wejście czy coś takiego). Patrzyłem na guitarcenter.pl, jest tam mnóstwo różnych typów wajch, że aż można się pogubić. Pytałem różnych osób, sklepów, byłem we wszystkich trzech sklepach muzycznych w moim mieście (Szczecin) i nikt nie ma odpowiedniej wajchy. Dzwoniłem nawet do http://pwimpet.pl/ (o ile dobrze rozumiem to to jest coś pokroju dystrybutora Yamahy lub coś tego typu) i tam mi powiedzieli, że nie mają na magazynie, Yamaha też nie ma i że już nie będą mieli! Pozostają mi jedynie prywatni sprzedawcy chyba, że jakiś sklep ma jeszcze na stanie.
Czy ktoś wie może, która to wajcha na http://www.guitarcenter.pl/catalog/ pasowałaby do mojej Yamahy, ewentualnie ma ktoś może do sprzedania taką wajchę? Przyda się każda pomoc.

PS: Ta Yamaha to czarna, więc wajcha też czarna by się zdała.
PS2: Nie byłem pewien gdzie wstawić ten wątek więc dałem go tutaj.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Rafaelion
-----------------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
tadeo65
Posty: 73
Rejestracja: 09-01-2011 12:58

30-07-2012 12:22

Mostki FR i licenecyjne są podobne raczej w budowie i mają wymienne gniazdo wajchy. Może prościej , zamiast bujać się i szukać pasującej do gniazda wajhy, wykręcić stare gniazdo i kup nową wajchę od razu z gniazdem (byleby otwór pod gniazdo w podstawie FR się zgadzał)...i nie będziesz miał problemu....pomyśl nad taką ewentualnością.

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

31-07-2012 15:53

Napisałm do Yamahy i czekam na ich odpowiedź.
Z tego co pamiętam używałem kiedyś normalnej wajchy od mostka typu tremolo ala Fender do takiej Yamahy, ale nie jestem teraz pewien. Jak tylko mi odpisza dam ci znać co i jak, miejmy nadzieję, ze w UK mają jeszcze te części.
Albo rzeczywiście zrób jak kolega pisze wyżej?
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Rafaelion
Posty: 12
Rejestracja: 03-04-2012 21:54

31-07-2012 16:26

Właściwie to nie jest to zły pomysł. Dzięki wielkie! :)

Dzwoniłem do lutnika żeby zapytać się, czy potrafiłby zrobić tak, że zmieni wejście jakiejś innej wajchy tak, by pasowała do mojego wejścia. Niestety...
Ale jutro do niego i tak jadę więc zapytam od razy czy on umiałby zrobić to co wy mi podpowiedzieliście.

Jeszcze raz, dzięki wielkie. Postaram się tu napisać jak już będzie po wszystkim.
Rafaelion
-----------------------------------
Obrazek

Rafaelion
Posty: 12
Rejestracja: 03-04-2012 21:54

07-08-2012 16:51

BU!
Dzisiaj byłem u lutnika, wymienił mi gniazdo wajchy na jakieś Jacksonowskie i działa, mam wajchę i jest gucio :)
Dzięki wielkie wszystkim!
Rafaelion
-----------------------------------
Obrazek

Wróć do „Kable, paski i akcesoria gitarowe”