marianna098
Posty: 1
Rejestracja: 20-06-2018 19:46

20-06-2018 19:58

Cześć,
jestem nowa na forum :) :roll: :roll:
Od kilku lat stoi u mnie nie używana ani razu niemiecka gitara. Chciałabym ją sprzedać, żeby się nie kurzyła a komuś posłużyła. Niestety nie mogę nic znaleźć w internecie na jej temat. Jest to dość stary egzemplarz, w bardzo dobrym stanie. Czy jest na forum ktoś kto zajmuje się WYCENĄ takich zabytków?
Gitara to RAINER KREMPEL, rok produkcji 1973, MODEL -> RR - 2

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

21-06-2018 09:14

R.Krempel to niemiecki lutnik. Jako lutniczy wyrób raczej nie był sprzedawany w sklepach. Każda gitara wykonywana była na zamówienie a ponieważ są takie kraje gdzie ręczną robotę ceni się bardziej niż seryjne czajniki, mogła być kosztowna. Piszę w czasie przeszłym bo jeśli wiosło stoi sobie w kącie od 40 lat to równie dobrze może być doskonałe do gry jak i świetnie się spalać w kominku. Ktoś doświadczony powinien je ocenić organoleptycznie.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

21-06-2018 12:53

acoto pisze:R.Krempel to niemiecki lutnik. Jako lutniczy wyrób raczej nie był sprzedawany w sklepach. Każda gitara wykonywana była na zamówienie a ponieważ są takie kraje gdzie ręczną robotę ceni się bardziej niż seryjne czajniki, mogła być kosztowna. Piszę w czasie przeszłym bo jeśli wiosło stoi sobie w kącie od 40 lat to równie dobrze może być doskonałe do gry jak i świetnie się spalać w kominku. Ktoś doświadczony powinien je ocenić organoleptycznie.


To jedno, a drugie - weź spróbuj taką gitarę w Polsce sprzedać... Jeśli nie trafisz na kogoś kto akurat takiego instrumentu potrzebuje, takiego szuka (a o to bardzo trudno, bo jak ktoś już naprawdę chce lutniczą gitarę, to sobie zamawia), to sprzedać ją możesz za ułamek kwoty którą zapłacono lutnikowi...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

21-06-2018 12:58

eee.. pewnie płacono w dojcz markach. Ich już nie ma czyli teraz wioslo jest za friko.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Wróć do „Producenci i marki”