Awatar użytkownika
jpawlowski
Posty: 109
Rejestracja: 14-09-2012 17:22

14-09-2012 17:32

Ostatnio zauważyłem, że mój wzmacniacz Vox NT2H gra nieco inaczej. Na początku myślałem, że lampy zaczynają padać, więc zaniosłem wzmacniacz do elektronika. Okazało się jednak, że wszystko z headem jest OK. Zacząłem więc szukać przyczyny zmiany brzmienia - objawia się to charczeniem niskich częstotliwości gdy rozkręcam maksymalnie gain. Przejrzałem elektronikę gitary i wszystko jest jak w specyfikacji producenta. W końcu sprawdziłem głośnik w kolumnie. Zainstalowany w niej Celestion Greenback G12M wykazuje (po sprawdzeniu multimetrem) około 13 Ohmów zamiast znamionowych 16. Czy to znaczy, że głośnik jest padł i on jest przyczyną zmiany brzmienia?

Awatar użytkownika
Ent3x
Moderator
Posty: 495
Rejestracja: 03-05-2010 09:30

14-09-2012 17:37

jpawlowski pisze:Zainstalowany w niej Celestion Greenback G12M wykazuje (po sprawdzeniu multimetrem) około 13 Ohmów zamiast znamionowych 16. Czy to znaczy, że głośnik jest padł i on jest przyczyną zmiany brzmienia?



To jeszcze sprawdź w instrukcji błąd graniczny multimetru którego używasz. Jeżeli błąd pomiaru będzie mniejszy niż te 3 ohmy to możliwe, że coś z głośnikiem jest nie tak, warto by sprawdzić piec na innym.

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”