michiix
Posty: 94
Rejestracja: 24-01-2012 00:15

30-07-2012 16:37

Witam! Póki mam jeszcze szanse na zwrot gitary chcę się dowiedzieć czy wszystko co mnie niepokoi jest rzeczywiście złe, wszystko zdołalem już sprawdzić na googlach Jak np kabelek od masy przylutowany z tyłu (Nie wiedziałem co to :P) Została mi jedna rzecz, a mianowicie przetworniki. Co tu opowiadać dam zdjęcia. "

Przy moście: Obrazek

Przy gryfie: Obrazek

Z góry: Obrazek

Jak widzicie przetwornik po lewej stronie (Patrząc na zdjęcie) jest niżej czyli ustawiony jest pod kontem. Czy tak powinno być ? Gitara brzmi normalnie (Jak dla mnie)
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

30-07-2012 16:41

Mimo, ze to aktywy i mają słabsze magnesy, co tak nie działa jak przy pasywnych na struny - ja bym jednak oba te pickupy obniżył. Tego przy mostku był dał niżej 2-3 milimetry, a tego pod gryfem był dał niżej 3-4 milimetry.
Przy aktywawch nie musisz mieć masy na mostku.
To ze jest pod lekkim kontem niczemu nie adzi - niektóre wiosła tak maja, możesz sobie ewentualnie wstawić kawałek gabki pod pickup, zeby wyrównać, ale to bez znaczenia w sumie.
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

michiix
Posty: 94
Rejestracja: 24-01-2012 00:15

30-07-2012 17:18

W zasadzie chodziło mi tylko o to czy może być pod takim kątem. Jeżeli tak to nie będe nic zmieniać bo sprzedawca znał się na gitarach o niebotyczną wartość lepiej w porównaniu do mnie.

@Edit, A jak mam mase wlutowaną w mostek to źle ?
Obrazek

Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 985
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

12-08-2012 17:13

Czoło humbuckera powinno być ustawione jak najbardziej równolegle do strun, bo wtedy przetwornik ma zapewnione właściwe warunki pracy. W Twojej gitarze moim zdaniem nierównoległość jest zbyt duża.
Winien jest niestety przyjęty dawno temu standard konstrukcji, według którego przetwornik mocowany jest tylko dwoma śrubami, na których założona jest sprężynka rozpinająca. W takim rozwiązaniu praktycznie brak jest "systemowych" możliwości regulacji pochylenia przetworników wzdłuż strun.
Przesunięcie sprężynek (od strony ramki) w obu przetwornikach w kierunku gryfu pozwoliłoby uzyskać bardziej równoległe położenie przetworników.

Awatar użytkownika
lol3k
Posty: 91
Rejestracja: 29-12-2010 19:52

12-08-2012 22:17

ustawiony jest pod kontem

pod lekkim kontem

sorry za offtop ale to się aż prosi:

http://www.edupedia.pl/map/dictionary/i ... zyzny.html
Obrazek
//Ulubieni gitarzyści: Slash(!), Gary Moore, Yngwie Malmsteen, Marty Friedman, Tommy Emmanuel

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

12-08-2012 22:20

humless pisze:Czoło humbuckera powinno być ustawione ... położenie przetworników.

Można wstawic gąbeczki kawaólek pod pickup i wtedy się wyrównuje.
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Wróć do „Gitary elektryczne”