Awatar użytkownika
szym525
Posty: 71
Rejestracja: 05-07-2010 22:51

28-01-2013 16:15

Witam. Dziś zaczęły się ferie wiec mam sporo wolnego czasu i część z niego chciałbym poświecić na naukę teorii. Już opanowałem interwały i teraz mam pytanie co dalej. Mógłby mi ktoś napisać jakiś schemat tj Interwały->Budowa akordów->XXX->YYY->ZZZ. Mile widziane byłyby tez jakieś sprawdzone linki. Ale wystarczy że napiszecie czego się po kolei uczyć.

Pozdrawiam.
Obrazek
"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." - Slash
Sygnaturkę wykonał użytkownik Sid1

Awatar użytkownika
Blisher
Posty: 139
Rejestracja: 08-05-2011 17:05

28-01-2013 19:14

Interwały -> Budowanie akordów (tercjowo) -> Funkcje poszczególnych akordów/interwałów

Żeby dobrze to ogarnąć i zrozumieć, nawet braknie ci ferii.

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

28-01-2013 19:28

"Szkoła gitarowej improwizacji" pana Piotra Wójcickiego. Tam masz wszystko krok po kroku, książka jest warta każdych pieniędzy. Przed jej przeczytaniem byłem zerem w dziedzinie teorii, uczyłem się z niej bardzo, ale to bardzo dokładnie, postawiłem sobie za cel, że zrozumiem wszystko po kolei co w niej jest zamieszczone bez żadnego opuszczania treści których nie rozumiem, analizowałem je aż do momentu gdy zrozumiem, żadnych forów. Robiłem sobie ściągi do zeszytu, siedziałem 4 godziny dziennie nad tą książką w wakacje właśnie przez około 2 tygodnie. Głównie dzięki niej mogę teraz pomagać ludziom na tym forum w dziedzinie teorii muzyki. Przed jej przeczytaniem nie wiedziałem co to półton (nie żartuję), teraz służę pomocą innym, a samemu czerpię z wiedzy zawartej w tej książce olbrzymie profity zarówno w dziedzinie improwizacji, jak i kompozytorstwa. :)
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Wróć do „Teoria muzyki”