berebereksen
Posty: 2
Rejestracja: 23-01-2018 13:34

23-01-2018 13:46

Cześć, mam pytanie które może okazać sie dziwne albo nawet żałosne;)) Tak się zastanawiam czy jeśli podepnę gitarę do symulacji kolumny a potem pod paczkę to czy to w ogóle zadziała??ma to jakiś sens?? Czy paczka będzie zmieniać charakter czy to działa tylko z programem w komputerze??
Pzdr

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

30-01-2018 15:35

Wszystko zalezy co masz na mysli pisząc "paczkę"

Jeśli chodzi Ci o kolumnę gitarową która potrzebuje wzmocnionego sygnału z wzmacniacza to nie będzie to miało odpowiedniego rezultatu.

Symulacje kolumnowe podpina się głównie do systemu nagłośnieniowego, np gitara -> symulacja kolumny-> mikser -> aktywne kolumny lub gitara->symulacja kolumny-> powermisker/wzmacniacz -> pasywne kolumny.

Mozesz ewentualnie zagrac gitara-> symulacja kolumny -> aktywna kolumna

Można także wpinać taką symulację przed interfejs audio do którego masz podłączone odsluchy czy glosniki komputerowe.

Jesli szukasz czegos malego zeby napedzic klasyczna paczke gitarową to zobacz na MOOER BABY BOMB
Jest to wzmacniacz w kostce 30 Wat w klasie D, ktory mozesz podpiac przed kolumna

Czyli Twoj uklad moze byc wtedy
gitara->mooer baby bomb - > kolumna

Za mooer baby bomb mozesz dac symulacje kolumny, a przed mooer baby bomb jeden z preampow mooer
Zobacz wideo.
https://www.youtube.com/watch?v=VnllLDEXcsU
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

berebereksen
Posty: 2
Rejestracja: 23-01-2018 13:34

30-01-2018 16:38

Dzięki stary za naprawdę fachową odpowiedź. Rozwiales wszystkie wątpliwości które mną targały;)
Mam wzmacniacz, zastanawiałem się tylko właśnie czy poprzez symulację w kostce można zmienić charakter kolumny,teraz już wiem że nie:) dzięki jeszcze raz,pozdro

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

30-01-2018 17:56

Oczywiście że zmienisz charakter, tylko ze niekoniecznie bedzie to dobra zmiana. Generalnie skoro i tak grasz na piecu taka symulacja nie ma sensu, bo wtedy miksujesz brzmienie dwóch paczek. Oczywiscie kombinowanie zawsze na propsach, ale generalnie symulacji z zasady uzywa sie przy podłączeniu liniowym gitary do kompa z pominieciem pieca albo jak grawz nq kolumnach estradowych/aktywnych etc, jak powiedziwl nasz ulubiony przedstawiciel warwicka :)
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Wróć do „Multiefekty / Procesory”