Awatar użytkownika
Xeno
Posty: 135
Rejestracja: 09-08-2013 17:25

05-07-2014 13:01

Cześć
Poniewaz ostatnio puściło mi pare razy struny E1 i B2 w akustyku przy obniżaniu strojU(okazało sie ze załozyłem je źle, bo zagiąłem przy kołku i za mało zwojów było), chciałbym dokupić pare zapasowych zeby dobrze je założyć i nie martwic sie przy zmianie stroju np na nizszy. W tym celu, o wiele wygodniej jest mi zamówić struny przez internet(pojedyncze) niz jechac 60 km, a teraz pytanie. Na np. Allegro, znalazłem aukcje ze sprzedającymi którzy niewatpliwie sprzedaja za posrednictwem firmy która sie w tym specjalizuje, jednak ceny sa smiesznie małe(przynajmniej dla mnie) mniej wiecej 3,50 za sztuke, a gdy w sklepie kupowałem pojedynczo, to były za 5 badź 6 zł. A teraz pytanie, czy takie struny(nawet jeżeli je sprzedaje okreslona firma) w internecie moga byc stare badz z zużyte lub w jakikolwiek sposób uszkodzone i wystawione na aukcji za tak niską cene(jak dla mnie) gdzie w sklepie tej samej firmy, sprzedano mi za 5, lub 6. Czy jest to po porstu dorabianie pojedynczego sklepu, czy lepiej kupic w internecie te troszke droższe? Takie zawracanie d*py troche, ale wole nie ryzykowac ze beda stare lub zniszczone.
Co myslicie?
Przykłady aukcji
d'addario(ta sama kupiłem w sklepie za 5) - http://allegro.pl/d-addario-struna-poje ... 92114.html
ernie ball- była jeszcze B2 tez za 5 - http://allegro.pl/pojedyncza-struna-b2- ... 82696.html
Zjechałem jeszcze niżej w wyszukiwarce, i dotarłem do pieciu złotych, jhednak wtedy struny sa o wiele grubsze(kwestia grubości) owijka ma duży wpływ na cene? Mimo że jestem rpzekonany że w sklepie sprzedawali za 1,5 zł drożej niz w internecie to wole sie upewnić

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

05-07-2014 13:07

Im grubsza struna tym droższa.
Co do sklepów stacjonarnych..powiem tak: na tanichstrunach komplet EB kosztuje jakieś 23zł. W większości sklepów stacjonarnych w moim mieście - 35.
Nie bój się i zamawiaj.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Awatar użytkownika
Xeno
Posty: 135
Rejestracja: 09-08-2013 17:25

05-07-2014 13:36

Grazie

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

05-07-2014 13:53

szybciej dostaniesz stary komplet ze stacjonarnego niż z neta, ja kiedyś w olsztynie DR kupiłem ( kartonowe pudełko ) i na każdej był już rdzawy nalot. E-sklepy mają większy przemiał więc i przewaznie towar krócej lezy ;)

StrunyGitarowePL
Sklep Muzyczny
Posty: 30
Rejestracja: 30-12-2010 05:45

07-08-2014 20:32

Nie ma reguły. Również z neta możesz dostać stare struny.
Sądzę, że to bardziej kwestia "chodliwości" danego modelu. Wiadomo, że mniej popularne komplety czy marki dłużej powiszą na haku tudzież poleżą na magazynie.
Wymieniłeś akurat 2 z najpopularniejszych marek wśród producentów strun więc ryzyko trafienia starego egzemplarza jest bardzo małe.

Pzdr!

Wróć do „Struny gitarowe”