Chojar
Posty: 20
Rejestracja: 20-03-2015 15:36

19-02-2016 22:44

Mam tak gitarę pochodzi ona z czasów harcerstwa mojej mamy. Ponieważ ostatnio zakupiłem elektryka i mam trochę wolnego czasu postanowiłem ją wyremontować. Właściwie nie zamerzam z nią dużo robić, żadnego malowania i innych cudów. Największym problemem jest podstrunica i wysoka akcja strun, podstrunica strasznie zniszczona i usyfiona jak ją wyczyścić? Drugie pytanie jak obniżyć akcje strun wystarczy przeszlifować to drewienko? Jak wyczyścić gitarę w środku, tam też to wygląda nieciekawie. Dodam jeszcze, że akcja wynosiła ponad centymetr czy mogę spiłować około 3 mm?
Załączniki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

20-02-2016 08:59

Jeśli progi są w miarę równe i nie kaleczą końcami, dałbym spokój konwencjom i BHP, wszystkie chwyty dozwolone. Zakup wełnę stalową 00, podstrunnicę odczyść tym wzdłuż i nabłyszcz progi wzdłuż progów. Piłuj strunnik byle grało. I tak nie będzie grało porywająco.

Jakie na tym były struny?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Chojar
Posty: 20
Rejestracja: 20-03-2015 15:36

20-02-2016 17:21

Struny 10-47 firmy nie pamientam bo były nieruszane przez kilka lat. Że słabo gra to ja wiem, ale to nie przeszkada gitara ta jest bardziej ozdobą w pokoju żadko na niej gram. Progi są w dobrym stanie zamierzam je wypolerować tym sposobem https://www.youtube.com/watch?v=8rjM2zC0_6Y. Dodam jeszcze, że gitara nie posiada pręta regulacujnego więc nie chcę zakładać tam żadnych grubszych.

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”