hammanx
Posty: 2
Rejestracja: 13-05-2012 00:51

13-05-2012 00:52

Witam, jestem nowym użytkownikiem, rzadko korzystam z forów ale tym razem temat jest bardzo ważny.

MIała miejsce konkretna kradzież w jednym z moich lokalnych sklepów muzycznych, jeśli przejrzycie listę sprzętu, zrozumiecie dlaczego piszę na polskich forach; nikt nie jest chyba aż takim idiotą, żeby sprzedawać takie sprzęty na miejscu, chyba że chce być złapany przez policyję albo postrzelony w kolano przez nieznanych sprawców.

jeśli COKOLWIEK zwróci Waszą uwagę w sprzętach z drugiej ręki, bardzo proszę o informację. nie żyję na tym świecie od dziś, wiem że ilu złodziei, tylu też chętnych na dobry sprzęt w 'okazyjnej' cenie... liczę jednak, że jeszcze gdzieś tam są dobrzy, przyzwoici ludzie. zdaję sobie sprawę, że często takie 'okazje' to jedyna szansa, żeby wejść w posiadanie dobrego sprzętu, ale to przecież nie usprawiedliwia niczego. ktoś został skrzywdzony, tak przez złodzieja, jak i nabywcę kradzionych gitar.

Tu lista instrumentów, numery seryjne podam, jak tylko udostępni je sklep. nie jestem z nimi związany w jakikolwiek sposób, nie byłem też ich klientem, bo zasięg cenowy jest dużo ponad moim pułapem. zresztą, mam już swój sprzęt i leczę się z g.a.s. ;) więc wolę do nich nie zaglądać.

http://catalog.jimismusicstore.ie/index ... =2a&page=2

jeśli cokolwiek się pojawi w odpowiedzi na ten post, będę szczęśliwy. nie dlatego, że być może gitary wrócą do właściciela, ale głównie z powodu komfortu psychicznego wynikającego z wiedzy, że jeśli mi kiedyś zniknie mój prestige, też znajdą się chętni, żeby popatrzyć i popisać tu i ówdzie.

pozdrówka!

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

13-05-2012 01:12

hammanx pisze:popatrzyć

popatrzeć :)

Ze swojej strony oferuje sie zglosic jak cos znajdę. Acz to sa sprzety na tyle 'drogie' i rzadkie u nas w PL na rynku czy tam na allegro, ze watpie aby ktos był takim kretynem aby to wystawiac publicznie. (przynajmniej ja na miejscu złodzieja bym sie nie ogłaszal w sieci, przynajmniej nie na allegro, takze watpie w jakakolwiek szanse na znalezienie ogloszenia. Nie bede podrzucał pomyslow jak sprzedac trefny towar, sam takiego nie sprzedaje w kazdym razie :P)

Raz juz znalezlismy jednak na allegro przet z salki we wrocku, wiec moze teraz tez sie cos uda znalesc :)
Pozdro również i powodzenia!
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

hammanx
Posty: 2
Rejestracja: 13-05-2012 00:51

13-05-2012 10:39

http://www.sjp.pl/popatrzy%E6

to tak w kwestii formalnej :)


dzięki za zainteresowanie. sprzęt został skradziony w Dublinie. jakkolwiek tubylcy to wyjątkowi kretyni, jeśli się zestawi ich poziom intelektu ze średnią europejską, to jednak nie wydaje mi się, żeby ktoś był idiotą tak skrajnym, żeby tego rodzaju fanty wystawiać na małym, hermetycznym, lokalnym rynku. podejrzewam, ze już jadą kontenerem na wschód, może do UK, może do Polski. lepiej ostrzec, to również dla dobra potencjalnego nabywcy przecież.


edit: pojawiły się nry seryjne

dellegrad
Posty: 12
Rejestracja: 10-12-2011 21:25

14-05-2012 20:02

zastanawiam sie jak mozna tyle sprzętu ukrasc ? tirem podjechali czy co ? japiernicze w pale sie nie miesci , musieli miec duzo czasu i konfortu psychicznego ze nikt ich nie zauwazy bo wyniesc taka ilosc to dobrze trzeba się na pocić , i w tym momencie nasówa sie pytanie o zabepieczenia sklepu ? podejrzewam ze były mizerne . Mam nadzieje ze byl ubezpieczony bo straty sa ogromne i szczeze załuje włascicieli . Nic nie pozostaje, jak monitorowac allegro i ebay jestem przekonany ze wczesniej czy pózniej na te portale ten sprzet trafi jak nie z pierwszej reki to moze z trzeciej , czwartej jak to mówią po nitce do kłebka , mysle ze jest duza szansa na namierzenie tych cwaniaków .Pozdrawiam i zycze pełnego sukcesu w odzyskaniu .

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

14-05-2012 20:57

dellegrad pisze:zastanawiam sie jak mozna tyle sprzętu ukrasc ? tirem podjechali czy co ?

busik by starczył na wiosłą. Po 2 wiosla na 1 raz, to ze 3x obrócic i wszystkie gitarki są juz na pace - watpie aby je ukłądali, nawet zniszczony gibol czy fendziak jest wart naprawdę sporą kasę.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
RottenFinger
Posty: 50
Rejestracja: 17-06-2012 11:19

26-07-2012 23:11

Z chęcią zaoferuję pomoc, ale link do listy przedmiotów nie działa.
Jak już napisał *bobpl* wystarczy dobry sprzęt i zryta psycha aby zrobić coś takiego.

Wróć do „Skradzione instrumenty”