NightLou
Posty: 7
Rejestracja: 01-12-2013 21:21

02-12-2013 15:16

Witam,
otóż mam takie małe pytanie jak w temacie:
Mam odłożoną ciężko ucharowaną kasę na swoją pierwszą gitarę elektryczną i typ padł na Schecter'a Demona z aktywnym Duncanem lub Schceter'a Damiena z pasywami EMG.
Obie gitary mi leżą ładnie pięknie, ale zrodziło mi się jedno pytanie - z tego względu, że chcę grać przewodnio metal/heavy metal/thrash metal (rzadziej rock/hard rock) zastanawiam się jak one brzmią przy wyższych partiach solówek/riffów powyżej progu 12 :)
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś, kto miał styczność z Schecterem, mógł powiedzieć jak sprawuje się on na wysokim tonie podczas grania wyżej niż 12 progu :)

Prosiłbym też o opinię na temat przetworników: lepszy aktywny set Duncana czy może pasywy EMG - które mają większy wachlarz brzmień i na których bd dobrze brzmiał za równo SLAYER jak i Iron Maiden.

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Anyone
Posty: 117
Rejestracja: 06-05-2011 21:47

02-12-2013 15:20

Nie do końca rozumiem.

Będzie grać tak jak go ustawisz.
Skoro słuchasz metalu, to chyba wiesz, że solówki są dosyć czytelne, jeżeli chodzi o metal. Dużo harmonii gitarowych i szybkich przebiegów.
Schecter to wiosła "dedykowane" do łojenia. Więc myślę, że nie będziesz miał najmniejszego problemu z wydobywaniem czytelnych i klarownych dźwięków powyżej 12 progu.
Dziwne pytanie jak dla mnie.

NightLou
Posty: 7
Rejestracja: 01-12-2013 21:21

02-12-2013 15:26

Czyli mówisz, że co do Schecterów mogę być pewien o wyciągnięcie czystych dźwięków ?
Bo siedziałem po uszy w opiniach o Schecterach i jedni mówią, że ładnie czysto brzmią, a inni mówią, ze tylko do "czczenia Szatana w domu" się nadają...
No ale ok, a co do przetworników - aktywy czy pasywy, bo o tych też dużo słyszałem - jak dla mnie aktywy bardziej do mnie przemawiają, podtrzymasz mnie w tej decyzji, czy jednak powiesz coś przychylnego o EMG Hz ?

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

02-12-2013 15:49

Jak do tej pory przytoczone opinie nijak się nie wykluczają.
Ja bym brał aktywne Duncany, ale jak chcesz też zwykłe heavy na tym grać...
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

NightLou
Posty: 7
Rejestracja: 01-12-2013 21:21

02-12-2013 15:59

A którym przetwornikom jest bliżej do uciągnięcia czegoś "lżejszego" ?
Pasywom czy aktywom ? I które z nich mają większy wachlarz brzmień ?
Wiem, ze to może nie ten dział, ale nie mogłem go nigdzie znaleźć :)

Awatar użytkownika
losswistakos
Posty: 369
Rejestracja: 28-05-2011 22:00

02-12-2013 16:50

NightLou pisze:Bo siedziałem po uszy w opiniach o Schecterach i jedni mówią, że ładnie czysto brzmią, a inni mówią, ze tylko do "czczenia Szatana w domu" się nadają...


Jak ktoś nie umie grać, to nawet na telecasterze mu czysto nie zabrzmi i będzie mógł "czcić Szatana"

Co do pikapów, to mam rozdarte serce... :D
Bo nie jestem fanem EMG, ale z drugiej strony nie lubię aktywów... :D
Mimo wszystko chyba brałbym duncana ;>
Fender Standard Stratocaster +Marshall JCM 2000 - DSL 401
charlietheunicorn pisze:Typowy no life, co swoją reputację próbuje podbudować w internecie.

NightLou
Posty: 7
Rejestracja: 01-12-2013 21:21

02-12-2013 18:10

Dobra, jak na razie wszyscy obstawiają Duncany - pojadę, przegram, kupię i dam znać - może jakieś próbki się trafią
Jak na razie temat do zamknięcia ;)
Wielkie dzięki ;)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”