Vandermentor
Posty: 1
Rejestracja: 15-05-2022 00:48

15-05-2022 06:45

Cześć.
Kupiłem elektroakustyka Ibaneza i po latach wracam do nauki gry.

Po 3 dniach grania (kilka godzin) na lakierze widzę pełno drobnych mikro-rysek pod światło, tam gdzie lata mi ręka przy biciach. Źle układam dłoń? nie umiem poprawnie bić? paznokcie mam krótkie a jednak ryski są.. boję się, że zajadę gitarę w kilka tyg. tylko dlatego że coś bardzo podstawowego robię źle lub z dawnych przyzwyczajeń.

Gdzieś wyczytałem, że te ryski i tak będą powstawać i żeby po prostu przestać zwracać na nie uwagę. Albo żeby zamontować taką ochronną 'łezkę' na pudło. Ktoś gdzieś wspomniał też, że on nie ma takiego problemu więc być może jednak robię coś źle?

Będę wdzięczny za jakieś porady


Jeszcze pytanie dot. samej nauki. Kilka lat temu posiadałem elektroakustyka Tanglewood a lata temu uczyłem się trochę i na klasyku i na elektrycznej ale to za gówniarza. Po ok. miesiącu potrafiłem dosyć płynnie zagrać np. Tears in Heaven, Heartbeats - Jose Gonzales lub Yesterday. Dosyć płynnie mam na myśli z przystankami jako że to z tabulatury a nie z pamięci więc dochodzi element czytania. Palce jako tako wyrobiłem ale robię je od nowa ból jest nieznośny. Znam też podstawowe akordy albo uczę się na potrzeby piosenki. Chwytam dosyć dobrze jednak nie zawsze i nie wszystko.

Czy takie mozolne tłuczenie kolejnej i kolejnej i kolejnej tabulatury sprawi w efekcie, że będę grał lepiej? W ten sposób ani nie uczę się nowych akordów ani nie poznaje nut za to wyrabiam prędkość i dokładność (tak mi się wydaje). Czy w tej kwestii również mogę prosić o jakieś pro tipy?

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

15-05-2022 10:22

Nie da się nie porysować lakieru w gitarze grając na niej. No i najważniejsze, gitara służy do grania, a nie patrzenia/oglądania. Co do grania, to każda metoda jest dobra, jeśli przynosi postęp. Jednak taby mają wielką wadę, nie kształcą słuchu, a ten moim zdaniem jest najważniejszy.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”