Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

24-05-2014 01:27

Witam.
W wakacje chciałbym sobie pograć coś na ulicy. Tak bardziej dla zabawy, niż w celach zarobkowych (ale jak wpadnie trochę drobnych na kawę, to się nie obrażę ;P). Czy moglibyście pomóc mi dobrać jakieś piosenki, które są w jakiś sposób przyciągające dla szarego przechodnia?
Warunek jest taki, że nie potrafię śpiewać, a bez wokalu chyba trudniej na chodniku, więc jaki repertuar byłby najodpowiedniejszy?
Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 08:28

Mówisz i masz: https://www.youtube.com/watch?v=cPrvYcUW1Fs :) Choć z głosem to przesada, oni całkiem ładnie jak na panków śpiewają.

Ja bym popitolił trochę klasyki, starsi ludzie by się wsłuchiwali. Albo coś wzniosłego, Mazurek Dąbrowskiego, albo Boże coś Polskę. Ew. lot trzmiela, ale to dość szybkie jest. I nie ma słów. :)

Może koleżankę z głosem sobie do składu zabezpiecz?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

24-05-2014 11:39

W sumie na youtube wiele jest nagrań ludzi, którzy na ulicy grają, bez śpiewu.
Gram trochę bluesa, więc tutaj mógłbym grać 12 taktowego i jakieś zagrywki pomiędzy taktami. Albo po prostu grać utwory, które bez wokalu są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne. Czy oprócz polskich - ogniskowych szlagierów znacie coś jeszcze?
Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 11:55

Tak.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

24-05-2014 12:35

Będę wdzięczny za podanie tytułów i/lub wykonawców ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 20:29

Mr VanDriessen, "Touch A Mountain", coś z "The Pick Of Destiny", J. White "It's True That ...", Howlin' Wolf, "I Ain't Superstitious", Satysfakszyn.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

24-05-2014 23:36

A ja odradzam, już tłumaczę swoje zdanie.
Sam zamierzam grać na rynku, przygotowywałem się do tego niecałe trzy lata, dlaczego trzy?Dlatego, że kiedyś miałem taką samą sytuację jak Ty, wręcz identyczną i nie wyszło mi.Jeżeli chcesz grać w taki sposób to musisz dobrze śpiewać, albo mieć jakiś przenośny wzmacniacz lub inny sprzęt przez który puścisz sobie podkład do którego będziesz grał, albo będziesz na prawdę dobrym gitarzystą który zarówno umiejętnościami jak i charyzmą zjedna sobie słuchacza.Wiadomo, że grając na ulicy chcemy trochę zarobić, najważniejsze jest jednak to by nie oszukiwać słuchacza, dlatego granie dwunastotaktowego bluesa ze wstawkami nie jest dobrym rozwiązaniem.
Nie mówię, że Ci się nie uda, trzymam kciuki jesli się zdecydujesz, ale warto to jeszcze przemyśleć i zastanowić się czy Ty, widząc kogoś takiego jak Ty, z takimi samymi umiejętnościami i repertuarem, przystanąłbyś i słuchałbyś go?
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

25-05-2014 01:49

No i teraz zgasiłeś trochę mój zapał. Czy chcąc się lepiej przygotować powinienem uczyć się utworów po prostu bogatszych muzycznie? Bo w sumie np. Knockin on heavens door bez wokalu jest cienkie (na jednej gitarze), ale np jakiś fingerstyle z zagraną linią wokalu jest ciekawsze dla ucha. Na czym powinienem się skupić? Bo na wokal raczej nikogo nie mam.
Obrazek

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 821
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

25-05-2014 06:53

Po tym jak zobaczylem jak grasz, to calkowicie odradzilbym granie na ulicy bez wokalu. Moze za rok.
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

25-05-2014 18:40

Zgadzam się z Kikanem, ale nie oznacza to, że grasz źle.Jak na rok grania (dobrze pamiętam?) to grasz całkiem nieźle.Chodzi jednak o to by na ulicy pokazać coś co zainteresuje ludzi, coś co Cię wyróżni w tłumie innych gitarzystów.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

25-05-2014 19:08

Wiem o co chodzi ;) poczekam trochę i dzięki za rady!
Obrazek

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

26-05-2014 00:22

Tipereth
Napisałeś, że przygotowywałeś się 3 lata. Mogę wiedzieć w jaki sposób? Tzn. czego się uczyłeś, na co zwracałeś uwagę, jaką muzykę chciałeś grać?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

26-05-2014 00:54

Wiedziałem, że wokalu nie mogę użyć, bo nie znam nikogo kto by miał gorszy głos ode mnie.Byłem zafascynowany fingerstajlem (wciąż jestem) i powoooliii zacząłem się uczyć, przełamywać.Uczyłem się prostych utworów przełożonych na fingerstyle, takich jak np. Yesterday Bitelsów, pisałem też własne utwory.Z czasem im więcej się uczyłem, tym więcej rozuiałem i słyszałem i dzięki temu pomimo braku jakiejkolwiek teorii mogę dziś rozpisać i zaaranżować po swojemu jakiś utwór który mi się podoba.Zajmuje mi to co prawda trochę czasu, ale jest warto.Przygotowania polegały na tym, że wzbogadziłem swój repertuar o kilkanaście własnych otworów i kilkanaście znanych utworów takich jak wspomniany Yesterday, tears in heaven czy Hallelujah ( http://sendfile.pl/215074/Hallelujah.mp3 )

Wiem jednak, że bardzo wiele mi brakuje, popełniam liczne błędy i nie mogę nazwać się dobrym gitarzystą, nadal nie wiem czy poradzę sobie na ulicy, tą pewność zdobędę tylko wtedy kiedy podczas grania zbierze się jakiś tłumik i będą słuchać tego co gram, zwłaszcza jeśli będę grał własne numery, bo pieniądze pieniędzmi, ale jeśli człowiek staje i poświęca Ci swój czas na to by z przyjemnością słuchać Twojej twórczości to wiesz, że coś znaczysz.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

26-05-2014 16:35

Właśnie bałem się że napiszesz o grze palcami, no ale bez wokalu kostką się nie wyciśnie z gitary tego, co palcami. Ale wziąłem się ostatnio za Stairway to heaven (bez linii wokalu i tak brzmi kozacko!) więc cały czas do przodu ;) Dzięki za odpowiedzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

26-05-2014 16:56

Dam Ci inspirację
http://www.youtube.com/watch?v=7gphiFVVtUI
To mój ulubiony wędrowny muzyk, jest go masa na youtubie, warto posłuchać, wczuć się i popatrzeć na reakcję ludzi którzy go otaczają.Co do stairway to dobry wybór, też od tego zaczynałem :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

29-05-2014 08:40

Tipereth pisze:Dam Ci inspirację
http://www.youtube.com/watch?v=7gphiFVVtUI
To mój ulubiony wędrowny muzyk, jest go masa na youtubie, warto posłuchać, wczuć się i popatrzeć na reakcję ludzi którzy go otaczają.Co do stairway to dobry wybór, też od tego zaczynałem :)


Czytając ten temat miałem polecić twórczość tego pana :) Gościu jest niesamowity. I ten image :D

Polecam http://www.youtube.com/watch?v=IyCRJmerW1Q&feature=kp
"Comptine d'un autre été" Yann'a Tiersen'a. To jest soundtrack z filmu "Amelia". To jest jedyna piosenka grana palcami którą umiem. Nauczyłem się jej 2/3 lata temu i do dziś lubię wziąć klasyka i sobie zagrać. Utwór jest znany wśród gawiedzi, więc ładnie zagrany na pewno zrobi furorę na ulicy :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
young18
Posty: 67
Rejestracja: 02-02-2014 23:05

30-05-2014 20:51

Ravenfortz pisze:
Tipereth pisze:Dam Ci inspirację
http://www.youtube.com/watch?v=7gphiFVVtUI
To mój ulubiony wędrowny muzyk, jest go masa na youtubie, warto posłuchać, wczuć się i popatrzeć na reakcję ludzi którzy go otaczają.Co do stairway to dobry wybór, też od tego zaczynałem :)


Czytając ten temat miałem polecić twórczość tego pana :) Gościu jest niesamowity. I ten image :D

Polecam http://www.youtube.com/watch?v=IyCRJmerW1Q&feature=kp
"Comptine d'un autre été" Yann'a Tiersen'a. To jest soundtrack z filmu "Amelia". To jest jedyna piosenka grana palcami którą umiem. Nauczyłem się jej 2/3 lata temu i do dziś lubię wziąć klasyka i sobie zagrać. Utwór jest znany wśród gawiedzi, więc ładnie zagrany na pewno zrobi furorę na ulicy :)


Nie słucham, ale znam, bo koleżka to grał w szkole na pianinie na zakończenie roku ;) btw. na zakończeniu też był mój pierwszy publiczny występ ;D
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”