Awatar użytkownika
Joker0
Posty: 124
Rejestracja: 29-07-2010 18:36

13-09-2012 21:36

witam , wie ktoś coś o tym hedzie?
używał ktoś,grał,badał?

posiadam H&K Switchblade 100 Pełną Lampę i myśle o zamianie/lub sprzedaży H&K i kupnie tego Randalla.

opłaca się?

pozdrawiam i czekam na odp ;)
Epiphone Explorer Korina 1958 + Merlin Hellfire (Bridge)
T.Burton Greengo Electro-Acoustic Guitar with Fishman Electronics
Gibson Les Paul Studio SY
Morre Stratocaster ST-112
Hughes&Kettner Switchblade 100 HC
Line 6 Spider III 15
MXR ZW Overdrive MXR ZW Cry Baby ISP Noise Gate

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

13-09-2012 22:29

Jak dla mnie o ta lampa nie jest warta uwagi, osobiście nie grałem na tym sprzęcie ale jeżeli szukasz lampy dzięki której osiągniesz ciężkie brzmienie nie tracąc przy tym selektywności przy partiach solowych (sieka sieką ale co za dużo przesteru też niezdrowo) polecam ograć marshalla JCM 800 który ma sam w sobie ciekawy przester i np dopalić go kostką Bossa SD-1.
Ostatnio zmieniony 14-09-2012 20:23 przez Alpha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Joker0
Posty: 124
Rejestracja: 29-07-2010 18:36

14-09-2012 07:21

Alpha pisze:Jak dla mnie o ta lampa nie jest warta uwagi, osobiście nie grałem na tym sprzęcie ale jeżeli szukasz lampy dzięki której osiągniesz ciężkie brzmienie nie tracąc przy tym selektywności przy partiach solowych (sieka sieką ale co za dużo przesteru też niezdrowo) polecam sobie sprawić marshalla JCM 800 który ma sam w sobie ciekawy przester i np dopalić go kostką Bossa SD-1.


no jestem przekonany że mój H&K ma o niebo lepszy przester niż ten Marshall JCM 800.
Potrzebuje Monstera High Gainowego ;)
Epiphone Explorer Korina 1958 + Merlin Hellfire (Bridge)
T.Burton Greengo Electro-Acoustic Guitar with Fishman Electronics
Gibson Les Paul Studio SY
Morre Stratocaster ST-112
Hughes&Kettner Switchblade 100 HC
Line 6 Spider III 15
MXR ZW Overdrive MXR ZW Cry Baby ISP Noise Gate

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

14-09-2012 08:55

Nie warto. Zakręć się koło Randalla V2 lub Warheada. Jeśli już interesują cię tranzystory. W tej cenie kupisz dobre hi gainowe używane lampy jak Framus czy Peavey
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

14-09-2012 12:03

Joker0 pisze:
Alpha pisze:Jak dla mnie o ta lampa nie jest warta uwagi, osobiście nie grałem na tym sprzęcie ale jeżeli szukasz lampy dzięki której osiągniesz ciężkie brzmienie nie tracąc przy tym selektywności przy partiach solowych (sieka sieką ale co za dużo przesteru też niezdrowo) polecam sobie sprawić marshalla JCM 800 który ma sam w sobie ciekawy przester i np dopalić go kostką Bossa SD-1.


no jestem przekonany że mój H&K ma o niebo lepszy przester niż ten Marshall JCM 800.
Potrzebuje Monstera High Gainowego ;)


Wiesz Twój H&K Switchblade 100 pomijając przester może schować się przy klasyce. Zresztą nie ma co ukrywać że to jest head średniej klasy.

Awatar użytkownika
Joker0
Posty: 124
Rejestracja: 29-07-2010 18:36

14-09-2012 14:22

Alpha pisze:
Joker0 pisze:
Alpha pisze:Jak dla mnie o ta lampa nie jest warta uwagi, osobiście nie grałem na tym sprzęcie ale jeżeli szukasz lampy dzięki której osiągniesz ciężkie brzmienie nie tracąc przy tym selektywności przy partiach solowych (sieka sieką ale co za dużo przesteru też niezdrowo) polecam sobie sprawić marshalla JCM 800 który ma sam w sobie ciekawy przester i np dopalić go kostką Bossa SD-1.


no jestem przekonany że mój H&K ma o niebo lepszy przester niż ten Marshall JCM 800.
Potrzebuje Monstera High Gainowego ;)


Wiesz Twój H&K Switchblade 100 pomijając przester może schować się przy klasyce. Zresztą nie ma co ukrywać że to jest head średniej klasy.


dziś grałem u kumpla na JCM 800 i szczerze : bez porównania , H&K SB 100 bije go na głowę :)

interesuje mnie lampa ogółem !
Epiphone Explorer Korina 1958 + Merlin Hellfire (Bridge)
T.Burton Greengo Electro-Acoustic Guitar with Fishman Electronics
Gibson Les Paul Studio SY
Morre Stratocaster ST-112
Hughes&Kettner Switchblade 100 HC
Line 6 Spider III 15
MXR ZW Overdrive MXR ZW Cry Baby ISP Noise Gate

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

14-09-2012 18:31

Lampa sama w sobie nie powinna mieć potężnego przesteru do sieki, powinien byś ciepły i selektywny a jeżeli chcesz uzyskać na prawdę ciężkie brzmienie wystarczy zwykła dopałka,natomiast gdy piec sam w sobie ma siać pożogę radzę zainwestować w tranzystor. Okey wiem pewnie nic to nie wnosi do rozmowy ale radzę zastanawiać się nad tym czy wolisz piec do łojenia czy prawdziwą lampę, pamiętaj że spory % brzmienia zależy od umiejętności gitarzysty, nie ma co oczekiwać że po pierwszym riffie będziesz brzmiał tak samo ciężko jak Zakk czy Dimebag Darrell inna sprawa że na całe "ciężkie brzmienie" jakim raczą nas wyżej wymienieni artyści składa się też reszta zespołu (tak perkusja, bas i gitara rytmiczna robią swoje)

Awatar użytkownika
BulletProofCupid
Posty: 577
Rejestracja: 17-08-2009 03:34

14-09-2012 20:11

Alpha pisze:Wiesz Twój H&K Switchblade 100 pomijając przester może schować się przy klasyce.

Tego typu zdanie można podciągnąć pod prowokację ;)
Pieprzysz pan jak szalony, osiemseta owszem jest dobrym wzmakiem ale tak jak plexi nie nadaje się do wszystkiego choć może wiele, tak samo i jcm800, mimo że wiele potrafi to do blacku lub grindu bym go nie wziął. Ot wjeżdżasz pan z buta w gusta.

@Joker0
Skoro masz sporo hajsów na piec to nie opieraj się na opiniach, włóż trochę pracy w poszukiwania, sam pojeździj i obmacaj. To zaprocentuje, bo widzisz jednemu coś się nie podoba a drugi będzie wychwalał pod niebiosa. Gdybym ja się miał tak kierować opiniami zamiast jeździć tu i ówdzie w poszukiwaniach pieca to pewnie dzisiaj bym trzymał w domu jakiegoś marszałka tsl60, czy byłoby mi żal? No całkiem w ch*j.
Ja bym na Twoim miejscu ugadał się jakoś z typem żeby ograć ten piec.

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

14-09-2012 20:20

BulletProofCupid pisze:
Alpha pisze:Wiesz Twój H&K Switchblade 100 pomijając przester może schować się przy klasyce.

Tego typu zdanie można podciągnąć pod prowokację ;)
Pieprzysz pan jak szalony, osiemseta owszem jest dobrym wzmakiem ale tak jak plexi nie nadaje się do wszystkiego choć może wiele, tak samo i jcm800, mimo że wiele potrafi to do blacku lub grindu bym go nie wziął. Ot wjeżdżasz pan z buta w gusta.

@Joker0
Skoro masz sporo hajsów na piec to nie opieraj się na opiniach, włóż trochę pracy w poszukiwania, sam pojeździj i obmacaj. To zaprocentuje, bo widzisz jednemu coś się nie podoba a drugi będzie wychwalał pod niebiosa. Gdybym ja się miał tak kierować opiniami zamiast jeździć tu i ówdzie w poszukiwaniach pieca to pewnie dzisiaj bym trzymał w domu jakiegoś marszałka tsl60, czy byłoby mi żal? No całkiem w ch*j.
Ja bym na Twoim miejscu ugadał się jakoś z typem żeby ograć ten piec.


Tego typu wypowiedź można podciągnąć pod obrazę więc Waść pohamuj się, a tak swoją drogą parę postów wyżej zasugerowałem tylko JCM 800. Zgadzam się JCM 800 nie jest do wszystkiego ale jest to znacznie lepszy head od H&K Switchblade 100 i raczej każdy może to potwierdzić. Przypominam że H&K Switchblade 100 w zamyśle twórców miał połączyć "dwa światy" jakimi są wzmacniacze lampowe oraz tranzystorowe osobiście nie jestem przekonany do tego typu rozwiązań zresztą po wcześniejszych tematach Joker0 mam wrażenie że (bez obrazy) ale kupił w ciemno jedną lampę i zamiast ograć sprzęt u siebie dalej poluje na coś na podstawie opinii czy opisów producentów.

Awatar użytkownika
BulletProofCupid
Posty: 577
Rejestracja: 17-08-2009 03:34

14-09-2012 20:40

Alpha pisze:Tego typu wypowiedź można podciągnąć pod obrazę więc Waść pohamuj się

Prowokacja a obraza. Rozróżnij te dwa pojęcia, jeżeli uważasz, że Ciebie obraziłem to przenieśmy rozmowę na PW. Nikt tu nie chce czytać spin.
Zgadzam się JCM 800 nie jest do wszystkiego ale jest to znacznie lepszy head od H&K Switchblade 100 i raczej każdy może to potwierdzić.

No i właśnie za tego typu wypowiedzi powinieneś ugryźć się w język. Moim zdaniem także 800 jest lepszy ale nikomu z tą opinią nie wjeżdżam z buta do domu. Switchblade nie jest złą produkcją a czy lepszy od jcm800 czy gorszy to już indywidualna sprawa każdego gitarzysty.
Przypominam że H&K Switchblade 100 w zamyśle twórców miał połączyć "dwa światy" jakimi są wzmacniacze lampowe oraz tranzystorowe OSOBIŚCIE nie jestem przekonany do tego typu rozwiązań

Ale widzisz, autor pisze, że jemu nawet ten switchblade bardziej pasuje od 800 więc po co mu wciskać ten piec? :)
zresztą po wcześniejszych tematach Joker0 mam wrażenie że (bez obrazy) ale kupił w ciemno jedną lampę i zamiast ograć sprzęt u siebie dalej poluje na coś na podstawie opinii czy opisów producentów.

Nie mnie/nam to oceniać.

Wrócę do domu to przejrzę allegro i coś rzucę do ogarnięcia.

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

14-09-2012 20:47

Przepraszam ale czy ja gdzieś napisałem "kup pan JCM 800 bo inny head to gówno"? nie, ja tylko coś zasugerowałem proszę zwróć też uwagę że Joker0 w innych tematach które założył chce zbliżyć się brzmieniem między innymi do Zakka stąd moja propozycja.

Awatar użytkownika
BulletProofCupid
Posty: 577
Rejestracja: 17-08-2009 03:34

15-09-2012 00:27

Alpha pisze:Przepraszam ale czy ja gdzieś napisałem "kup pan JCM 800 bo inny head to gówno"?

Tak, non stop nalegasz, żeby zainteresował się tą osiemsetą :)
w innych tematach które założył chce zbliżyć się brzmieniem między innymi do Zakka stąd moja propozycja.

A nie przeglądam innych tematów tego gościa. Obchodzi mnie najwyżej ten temat.

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

15-09-2012 00:51

Okey to są Twoje odczucia i koniec rozmowy:) Wracając do tematu ostatnio słyszałem Laney IRONHEART 120H wydaje mi się że może to być ciekawa lampa chociaż wiadomo warto pobawić się samemu z gałami i zobaczyć co ten wzmacniacz potrafi.

Awatar użytkownika
Joker0
Posty: 124
Rejestracja: 29-07-2010 18:36

15-09-2012 11:07

chciał bym dopalić mojego Heada MAXONEM OD-808 , ale nie wiem czy to bedzie to co chce , bo nigdzie w okolo nie moge ograc tego ani pożyczyć tego Overdriva , a w ciemno nie chce wydawać 400zł :(

PS : Distorationa nie opłaca się do lamp prawda?
Epiphone Explorer Korina 1958 + Merlin Hellfire (Bridge)
T.Burton Greengo Electro-Acoustic Guitar with Fishman Electronics
Gibson Les Paul Studio SY
Morre Stratocaster ST-112
Hughes&Kettner Switchblade 100 HC
Line 6 Spider III 15
MXR ZW Overdrive MXR ZW Cry Baby ISP Noise Gate

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

15-09-2012 11:37

Joker0 pisze:chciał bym dopalić mojego Heada MAXONEM OD-808 , ale nie wiem czy to bedzie to co chce , bo nigdzie w okolo nie moge ograc tego ani pożyczyć tego Overdriva , a w ciemno nie chce wydawać 400zł :(

PS : Distorationa nie opłaca się do lamp prawda?

Nie czemu? ja osobiście wole overdrive ale to kwestia gustu Distortion spokojnie nada się do dopalenia przesteru :)

Awatar użytkownika
Joker0
Posty: 124
Rejestracja: 29-07-2010 18:36

15-09-2012 13:01

Alpha pisze:
Joker0 pisze:chciał bym dopalić mojego Heada MAXONEM OD-808 , ale nie wiem czy to bedzie to co chce , bo nigdzie w okolo nie moge ograc tego ani pożyczyć tego Overdriva , a w ciemno nie chce wydawać 400zł :(

PS : Distorationa nie opłaca się do lamp prawda?

Nie czemu? ja osobiście wole overdrive ale to kwestia gustu Distortion spokojnie nada się do dopalenia przesteru :)


cholera intryguje mnie ten MAXON OD808 , ale do OVerdriva raczej potrzebna bramka szumów no nie?

nie wiem jakby to zrobić... interesuje mnie Randall V2/V2 Ninja ale nikt pewnie nie posiada owego cacka :P to bym mógł się wymienić odrazu ;p na Switchblade'a 100 ^^
Epiphone Explorer Korina 1958 + Merlin Hellfire (Bridge)
T.Burton Greengo Electro-Acoustic Guitar with Fishman Electronics
Gibson Les Paul Studio SY
Morre Stratocaster ST-112
Hughes&Kettner Switchblade 100 HC
Line 6 Spider III 15
MXR ZW Overdrive MXR ZW Cry Baby ISP Noise Gate

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

15-09-2012 18:13

Tzn wiesz z bramkami szumów różnie bywa są jej zwolennicy jak i przeciwnicy. Trzeba też zwrócić uwagę czy ingerują w brzmienie albo najzwyczajniej w świeci nie ucinają sygnału sporo osób poleca Rocktron Hush Super C jako dobre rozwiązanie do warunków domowych jak i studyjnych.

Awatar użytkownika
Joker0
Posty: 124
Rejestracja: 29-07-2010 18:36

16-09-2012 11:07

Alpha pisze:Tzn wiesz z bramkami szumów różnie bywa są jej zwolennicy jak i przeciwnicy. Trzeba też zwrócić uwagę czy ingerują w brzmienie albo najzwyczajniej w świeci nie ucinają sygnału sporo osób poleca Rocktron Hush Super C jako dobre rozwiązanie do warunków domowych jak i studyjnych.



ludzie polecają ISP Decapitator czy jakos tak xd ucina to brzmienie ?
Epiphone Explorer Korina 1958 + Merlin Hellfire (Bridge)
T.Burton Greengo Electro-Acoustic Guitar with Fishman Electronics
Gibson Les Paul Studio SY
Morre Stratocaster ST-112
Hughes&Kettner Switchblade 100 HC
Line 6 Spider III 15
MXR ZW Overdrive MXR ZW Cry Baby ISP Noise Gate

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

16-09-2012 16:51

Tego niestety nie wiem, nie mam doświadczenia z bramkami sam zastanawiam się nad Rocktron żtp w odległej przyszłości :)

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

16-09-2012 17:15

Joker0 pisze:
Alpha pisze:Tzn wiesz z bramkami szumów różnie bywa są jej zwolennicy jak i przeciwnicy. Trzeba też zwrócić uwagę czy ingerują w brzmienie albo najzwyczajniej w świeci nie ucinają sygnału sporo osób poleca Rocktron Hush Super C jako dobre rozwiązanie do warunków domowych jak i studyjnych.



ludzie polecają ISP Decapitator czy jakos tak xd ucina to brzmienie ?


Decimator. Jak dobrze ustawisz to nie obcina.

PS. To nie chodzi o zwolenników czy przeciwników. Jeśli Grasz na hi gainach - bramka jest w zasadzie podstawowym zakupem.
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

16-09-2012 18:41

Ja osobiście spotkałem się z różnymi opiniami użytkowników wzmacniaczy hi gainowych ale przyznaję że bramka jest przydatnym urządzeniem :)

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”