Awatar użytkownika
Baca666
Posty: 34
Rejestracja: 01-06-2015 14:29

20-01-2016 14:05

Siemka :-)

Mam pytanie odnośnie zakłóceń elektromagnetycznych zbieranych przez aktywne przetworniki. Ostatnio wymieniłem gitarę na aktywną (przetworniki to EMG 85/81) i zauważyłem dość mocne przydźwięki; szumy, brumy które zmieniały swoją częstotliwość. Przyznam, że dość mocno mnie to zaniepokoiło :-) Dziś zauważyłem, że owe przydźwięki znikają gdy przeniosę gitarę w inne miejsce pokoju, bądź odwrócę ją w innym kierunku. Jednak więcej jest miejsc w który przydźwięki występują niż miejsc w których da się grać bez zakłóceń. Dodam, że od zawsze borykam się z różnego typu szumami, gdyż mam w domu instalację starego typu i uziemienie jest w niej słabe.

Moje pytanie brzmi - czy z przetwornikami jest na pewno wszystko ok? Czy dobre ekranowanie elektroniki i przetworników coś pomoże?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

20-01-2016 18:23

Jak na moje , to w porządku. Tez tak mam, ze co pipakami namierzę komputer, to brumi szumi i cuda (ale to pewnie przez to ze mam Radeona R9 :D ). A mam zwykle pasywy. Jeszcze lepiej jest gdy zrobie coil split, wtedy to juz w ogóle cuda łapie.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Wróć do „Przetworniki”