Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

04-11-2012 18:32

Cześć!
Mam do Was prośbę dot. wyceny gitary.
Jest to Gewa Classic Sabrina Special, czyli manufaktura Gewa Walther.


Gitara troszeczkę gubi strój. Możliwe, że to dlatego, że struny są nowe, może przez złą menzurę, w każdym bądź razie ja wole się za to nie brać, bo jeszcze coś popsuje i będzie, szczególnie, że gitara nie jest w pełni moja.

Możliwe, że między gryfem, a korpusem ktoś majstrował, malował lub po prostu "fabrycznie" tak było.

Gitara jest po bokach lekko poobijana (chodzi mi o krawędzie oraz gdzieniegdzie na gryfie).

Akcja strun, czyli wysokość ich nad gryfem jest dość wysoka (ok. 0.8cm), aczkolwiek obniżę ją.

Trzy pierwsze progi (I, II, III) są trochę wytarte.

Mostek lekko odchodzi od korpusu, co widać na zdjęciach.

Śruba jednego z kluczy (dokładnie to od trzeciej struny) jest inna od reszty i bardzo łatwo się kręci.

Na zdjęciach starałem się oddać jak najwięcej.

Z tego co się dowiedziałem na internecie, to:

Płyta przednia: Świerk

Płyta tylna i boki: Jawor

Linki do zdjęć:
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/zdjecia-gitary/1450882/1
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z145/1451055/big/1.jpg?screen - Zapomniałem dodać do poprzedniej galerii, więc dodałem tu jedno - tył gitary.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KuoniRath
Posty: 155
Rejestracja: 27-04-2012 23:32

04-11-2012 19:12

Zostaw ją sobie lepiej do efektownego roztrzaskania o ziemię. Jeśli w ogóle ktoś by to kupił, to dostaniesz grosze.
wojtq125 pisze:Robota na budowie to bardzo kształcąca rzecz. Nauczyłem się otwierać piwo bez otwieracza.

Furch C21CM-Cut

Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

04-11-2012 19:24

A, zapomniałem dodać.
Taka sama, tylko w lepszym stanie w jakimś niemieckim serwisie zeszła za 170 Euro. :D
Może to jakiś unikat jest? ;d

Edit:

Poza tym gitara ma dość ładne brzmienie. :D Mogę nagrać próbki w zestawieniu:
Gitara -> Mikrofon (Sennheiser e815s lub Shure C608) -> Creative Sound Blaster Live!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KuoniRath
Posty: 155
Rejestracja: 27-04-2012 23:32

04-11-2012 19:39

Możliwe, że między gryfem, a korpusem ktoś majstrował, malował lub po prostu "fabrycznie" tak było.
Gitara jest po bokach lekko poobijana (chodzi mi o krawędzie oraz gdzieniegdzie na gryfie).
Akcja strun, czyli wysokość ich nad gryfem jest dość wysoka (ok. 0.8cm), aczkolwiek obniżę ją.
Trzy pierwsze progi (I, II, III) są trochę wytarte.
Mostek lekko odchodzi od korpusu, co widać na zdjęciach.


Szczególnie to, że progi są wytarte i ma 8mm nad gryfem. Właśnie dlatego jest warta tyle co kot napłakał. Jak chcesz obniżyć akcje strun ? Podpiłować siodełko ? Gryf jest wygięty i idę o zakład, że miała na sobie metalowe struny, albo ktoś używał jej jako łuku.
wojtq125 pisze:Robota na budowie to bardzo kształcąca rzecz. Nauczyłem się otwierać piwo bez otwieracza.

Furch C21CM-Cut

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”