Weronix
Posty: 13
Rejestracja: 15-11-2018 18:31

08-04-2019 19:31

Cześć,mam pewien problem. Pękła mi struna D no i chciałam wyjąć ją tutaj przy kluczach i nie mogę ponieważ coś mnie blokuje. Wszystko widać na zdjęciu. Mógłby mi ktoś pomóc bo jestem nie zbyt zorientowana w tym temacie;/ Z góry dziękuję za pomoc:/

Grzewho
Posty: 72
Rejestracja: 02-10-2017 22:40

10-04-2019 12:00

Witam
Wygląda to tak jakby obróciła się plastikowa tulejka kołka, względem metalowej rurki połączonej z zębatką. Wskutek tego otwory w tulejce i rurce przesunęły się zakleszczając strunę.
Trzeba spróbować wbić grubą igłę (dratwę) w to miejsce skąd wychodzi struna aby znów wyrównać ze sobą otwory. Działać ostrożnie żeby nie złamać igły!
Wydaje mi się jednak że ta sytuacja powtórzy się po ponownym naciągnięciu struny i skończy się to wymianą kluczy.
pozdrawiam

Weronix
Posty: 13
Rejestracja: 15-11-2018 18:31

11-04-2019 14:02

Grzewho pisze:Witam
Wygląda to tak jakby obróciła się plastikowa tulejka kołka, względem metalowej rurki połączonej z zębatką. Wskutek tego otwory w tulejce i rurce przesunęły się zakleszczając strunę.
Trzeba spróbować wbić grubą igłę (dratwę) w to miejsce skąd wychodzi struna aby znów wyrównać ze sobą otwory. Działać ostrożnie żeby nie złamać igły!
Wydaje mi się jednak że ta sytuacja powtórzy się po ponownym naciągnięciu struny i skończy się to wymianą kluczy.
pozdrawiam
Dziękuję bardzo,za pomoc,pozdrawiam.

Wróć do „Struny do gitary klasycznej”