CyfrowyCzytacz
Posty: 1
Rejestracja: 30-06-2012 22:32

30-06-2012 22:42

Witam. Postanowiłem zainwestować w lepsze nagłośnienie, a niestety, jestem kompletnie ciemny, jeśli chodzi o ten typ sprzętu.

Sprzętu potrzebuję przede wszystkim do prób (żeby móc na spokojnie przebić się przez perkusję), a miło by było również, gdyby starczył na jakieś koncerty.

Zainteresowany jestem raczej cięższym brzmieniem. Zależy mi na "mięsistym brzmieniu" przy przesterze (oczywiście przester mogę wycisnąć z kostki w razie co, więc nie jest niezbędny w piecyku). Gram na stroju Standard B, więc dość nisko.

Do wydania mam około 2500 zł.

Dylematy mam takie:
1. Lampa, czy tranzystor? (Domyślam się, że lampa, ale nie wiem, czy znajdę dobrą lampę w tym zakresie cenowym, bo z tego co słyszałem/przeczytałem to są z reguły droższe, ale za to mają ładniejsze brzmienie i są głośniejsze).
2. Stack/Half-stack/Combo? Szczerze mówiąc, to nie wiem nawet za bardzo, czym się różni Stack od Half-stacka. A z tego, co zdążyłem się zorientować, to różnica w brzmieniu występuje głównie z powodu ilości głośników (jednak nie wiem, na czym polega ta różnica). I stacki/half-stacki podobno lepiej się sprawdzają od comb w większych pomieszczeniach (tzn. combo gorzej sobie radzi z wyrzuceniem dźwięku na większą odległość).

Jeśli palnąłem jakąś głupotę, to proszę o przenośne kopnięcie w dupę. I oczywiście proszę o wszelkie przydatne rady i informacje...miło by było również, gdyby były przy tym w miarę proste do zrozumienia ; )

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

01-07-2012 04:11

Stack = 2x 4x12"
Half stack 1x 4x12"
Combo, head i głośnik w jednym

Z taką ceną nie pakowałbym się raczej w nic innego niż combo, jakieś fajne lampki można znaleźć. Albo ostatnio był na tablicy head tranzystorowy na którym grał Dimebag, jak lubisz to brzmienie to nic tylko bierz i na paczkę starczy do tego.
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”