hitman90
Posty: 5
Rejestracja: 24-06-2012 12:12

24-06-2012 12:28

Witam, zacznę od tego, że jestem tutaj nowy i właściwie zaczynam przygodę z gitarą. Kupiłem niedawno Fender Squier Bullet Strat. Kiedy go podłączyłem pod wzmacniacz, okazało się, że gitara w ogóle nie działa na ostatnim stopniu przełącznika (5 stopniowy). Wszystko w środku wygląda na przylutowane. Proszę o jakąś pomoc.

Awatar użytkownika
Rafi793
Posty: 26
Rejestracja: 03-06-2012 13:45

24-06-2012 12:39

hitman90 pisze:Witam, zacznę od tego, że jestem tutaj nowy i właściwie zaczynam przygodę z gitarą. Kupiłem niedawno Fender Squier Bullet Strat. Kiedy go podłączyłem pod wzmacniacz, okazało się, że gitara w ogóle nie działa na ostatnim stopniu przełącznika (5 stopniowy). Wszystko w środku wygląda na przylutowane. Proszę o jakąś pomoc.


Witam. A jak ogrywałeś gitare w sklepie to było ok ? czy kupiłeś przez neta ? może z piecem jest coś nie tak. Radzę ci nic samemu nie kombinować, jak masz gwarancję to idz do sklepu i oddaj. Szkoda żebyś coś zepsuł.

hitman90
Posty: 5
Rejestracja: 24-06-2012 12:12

24-06-2012 13:17

Rafi793 pisze:Witam. A jak ogrywałeś gitare w sklepie to było ok ? czy kupiłeś przez neta ? może z piecem jest coś nie tak. Radzę ci nic samemu nie kombinować, jak masz gwarancję to idz do sklepu i oddaj. Szkoda żebyś coś zepsuł.


Nie ogrywałem jej w sklepie, kupiłem ją bardzo okazyjnie od pewnego gościa. Piec w 100% sprawny, bo tak się składa, że mam dokładnie takiego samego Squier'a i wszystko jest ok. Nie kombinuje jako tak, tylko zerknąłem czy luty trzymają. Nie wiem właśnie co mam zrobić, nie mam na to gwarancji. Przełącznik nie działa tylko na ostatnim stopniu, znaczy, tym najbliżej gryfu.

Awatar użytkownika
Rafi793
Posty: 26
Rejestracja: 03-06-2012 13:45

24-06-2012 13:38

hitman90 pisze:
Rafi793 pisze:Witam. A jak ogrywałeś gitare w sklepie to było ok ? czy kupiłeś przez neta ? może z piecem jest coś nie tak. Radzę ci nic samemu nie kombinować, jak masz gwarancję to idz do sklepu i oddaj. Szkoda żebyś coś zepsuł.


Nie ogrywałem jej w sklepie, kupiłem ją bardzo okazyjnie od pewnego gościa. Piec w 100% sprawny, bo tak się składa, że mam dokładnie takiego samego Squier'a i wszystko jest ok. Nie kombinuje jako tak, tylko zerknąłem czy luty trzymają. Nie wiem właśnie co mam zrobić, nie mam na to gwarancji. Przełącznik nie działa tylko na ostatnim stopniu, znaczy, tym najbliżej gryfu.


Czyli nie działa ci przy ostatnim singlu, Może to jego wina a może wina przełącznika? Mógł być wewnętrznie uszkodzony i nie styka w tej pozycji. Jeśli luty są 100 % dobre to prawdopodobnie to bedzie przełącznik. Kosztuje od 15 zl, zależy czy chcesz lepszy czy nie bo są też po 50 i więcej. A jak ją kupywałeś to wiedziałeś o tym że nie działa i dlatego ta okazja czy koleś cie ładnie mówiąc wyrolował ?

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

24-06-2012 13:43

Rafi793 pisze:Czyli nie działa ci przy ostatnim singlu, Może to jego wina a może wina przełącznika? Mógł być wewnętrznie uszkodzony i nie styka w tej pozycji. Jeśli luty są 100 % dobre to prawdopodobnie to bedzie przełącznik. Kosztuje od 15 zl, zależy czy chcesz lepszy czy nie bo są też po 50 i więcej. A jak ją kupywałeś to wiedziałeś o tym że nie działa i dlatego ta okazja czy koleś cie ładnie mówiąc wyrolował ?

Chłopie, weź się ogarnij. Zadajesz więcej pytań niż autor tematu.

hitman90
Posty: 5
Rejestracja: 24-06-2012 12:12

24-06-2012 13:48

Rafi793 pisze:Czyli nie działa ci przy ostatnim singlu, Może to jego wina a może wina przełącznika? Mógł być wewnętrznie uszkodzony i nie styka w tej pozycji. Jeśli luty są 100 % dobre to prawdopodobnie to bedzie przełącznik. Kosztuje od 15 zl, zależy czy chcesz lepszy czy nie bo są też po 50 i więcej. A jak ją kupywałeś to wiedziałeś o tym że nie działa i dlatego ta okazja czy koleś cie ładnie mówiąc wyrolował ?


Czyli muszę znaleźć jakiegoś lutnika i najwyżej mi to zrobi, bo sam na pewno nie będę się tam pchał:D Mm.. co do gitary, to mnie nie wyrolował, udało mi się ją kupić na prawdę, bardzo tanio. Dodatkowo dostałem jeszcze jakby w 'gratisie' Line 6 POD 2.0, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to obsługiwać, heheh:) Podłączyłem tylko do zasilania, żeby zobaczyć, czy w ogóle działa.

Awatar użytkownika
0crash0
Posty: 75
Rejestracja: 13-04-2010 17:48

24-06-2012 13:50

hitman90 pisze:
Rafi793 pisze:Czyli nie działa ci przy ostatnim singlu, Może to jego wina a może wina przełącznika? Mógł być wewnętrznie uszkodzony i nie styka w tej pozycji. Jeśli luty są 100 % dobre to prawdopodobnie to bedzie przełącznik. Kosztuje od 15 zl, zależy czy chcesz lepszy czy nie bo są też po 50 i więcej. A jak ją kupywałeś to wiedziałeś o tym że nie działa i dlatego ta okazja czy koleś cie ładnie mówiąc wyrolował ?


Czyli muszę znaleźć jakiegoś lutnika i najwyżej mi to zrobi, bo sam na pewno nie będę się tam pchał:D Mm.. co do gitary, to mnie nie wyrolował, udało mi się ją kupić na prawdę, bardzo tanio. Dodatkowo dostałem jeszcze jakby w 'gratisie' Line 6 POD 2.0, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to obsługiwać, heheh:) Podłączyłem tylko do zasilania, żeby zobaczyć, czy w ogóle działa.


Po co ci lutnik, wystarczy ktoś z podstawową wiedzą o elektryce. Masz miernik uniwersalny w domu?

hitman90
Posty: 5
Rejestracja: 24-06-2012 12:12

24-06-2012 13:54

0crash0 pisze:Po co ci lutnik, wystarczy ktoś z podstawową wiedzą o elektryce. Masz miernik uniwersalny w domu?


Nie, nie mam miernika w domu. A jakoś inaczej mogę sprawdzić, czy przełącznik działa w 100%?

Awatar użytkownika
0crash0
Posty: 75
Rejestracja: 13-04-2010 17:48

24-06-2012 13:56

hitman90 pisze:
0crash0 pisze:Po co ci lutnik, wystarczy ktoś z podstawową wiedzą o elektryce. Masz miernik uniwersalny w domu?


Nie, nie mam miernika w domu. A jakoś inaczej mogę sprawdzić, czy przełącznik działa w 100%?


Bateria i dioda/żaróweczka?

Awatar użytkownika
Rafi793
Posty: 26
Rejestracja: 03-06-2012 13:45

24-06-2012 13:58

KlapekJL pisze:
Rafi793 pisze:Czyli nie działa ci przy ostatnim singlu, Może to jego wina a może wina przełącznika? Mógł być wewnętrznie uszkodzony i nie styka w tej pozycji. Jeśli luty są 100 % dobre to prawdopodobnie to bedzie przełącznik. Kosztuje od 15 zl, zależy czy chcesz lepszy czy nie bo są też po 50 i więcej. A jak ją kupywałeś to wiedziałeś o tym że nie działa i dlatego ta okazja czy koleś cie ładnie mówiąc wyrolował ?

Chłopie, weź się ogarnij. Zadajesz więcej pytań niż autor tematu.



Może i zadaje pytania ale próbuje pomóc, W przeciwieństwie do twojej wypowiedzi która nic nie wnosi do tematu ;)

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

24-06-2012 14:02

Rafi793 pisze:Może i zadaje pytania ale próbuje pomóc, W przeciwieństwie do twojej wypowiedzi która nic nie wnosi do tematu ;)

Naprawdę dużo wnoszą do tematu teksty typu "może to przetwornik, a może to przełącznik". Zaprawdę odpowiedź godna pochwały. Ja po prostu nie wiem jak to zrobić i na siłę nie nabijam postów. Jak widzę takie gdybania to mnie krew zalewa.

Awatar użytkownika
Rafi793
Posty: 26
Rejestracja: 03-06-2012 13:45

24-06-2012 14:04

KlapekJL pisze:
Rafi793 pisze:Może i zadaje pytania ale próbuje pomóc, W przeciwieństwie do twojej wypowiedzi która nic nie wnosi do tematu ;)

Naprawdę dużo wnoszą do tematu teksty typu "może to przetwornik, a może to przełącznik". Zaprawdę odpowiedź godna pochwały. Ja po prostu nie wiem jak to zrobić i na siłę nie nabijam postów. Jak widzę takie gdybania to mnie krew zalewa.


Widzę że ty za wiele nie masz do powiedzenia w tym temacie, tylko umiesz się czepiać innych. A jak cię to wnerwia to po prostu nie patrz na takie tematy i olej to. Nikt ci nie każe akurat tu ci się wypowiadać

Edit . Posty to ty nabijasz takimi właśnie nic nie wnoszącymi do sprawy wypowiedziami

Awatar użytkownika
0crash0
Posty: 75
Rejestracja: 13-04-2010 17:48

24-06-2012 14:09

Dobra jeździjcie po sobie dalej, ja na szybkości pomogę w temacie:

Tak czy siak, na 99% to przełącznik. Przetwornik praktycznie nie może się zepsuć (teoretycznie może się jakimś cudem przerwać uzwojenie na cewce, ale to mało realne). Sprawdź żaróweczką przełącznik, czy działa. Jak nie to kup nowy lub spróbuj rozebrać jakoś ten i przeczyścić styki w przełączniku, bo pewnie zaśniedziały i dlatego nie styka. Jeśli to nie przełącznik, sprawdź kable i luty, bo jak już napisałem wcześniej przetwornik jest mało realny.

@post poniżej:
KlapekJL pisze:Tak. Masz rację. Idź dalej udzielać bezsensownych wypowiedzi i zaniżaj poziom forum tekstami "nie wiem, ale sprawdź wszystko w gitarze". Dziękuję za uwagę, koniec tematu.


Nie wiem czy da się jeszcze bardziej zaniżyć poziom tego forum. :) Porównując je do forum saksofonowego to dwa odrębne światy. Tam zawsze uzyskasz fachową pomoc od profesjonalistów, który znają się na rzeczy, a tu? Widać po przebiegu tego tematu.
Ostatnio zmieniony 24-06-2012 14:16 przez 0crash0, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

24-06-2012 14:10

Rafi793 pisze:Edit . Posty to ty nabijasz takimi właśnie nic nie wnoszącymi do sprawy wypowiedziami

Tak. Masz rację. Idź dalej udzielać bezsensownych wypowiedzi i zaniżaj poziom forum tekstami "nie wiem, ale sprawdź wszystko w gitarze". Dziękuję za uwagę, koniec tematu.

hitman90
Posty: 5
Rejestracja: 24-06-2012 12:12

24-06-2012 14:17

0crash0 pisze:Tak czy siak, na 99% to przełącznik. Przetwornik praktycznie nie może się zepsuć (teoretycznie może się jakimś cudem przerwać uzwojenie na cewce, ale to mało realne). Sprawdź żaróweczką przełącznik, czy działa. Jak nie to kup nowy lub spróbuj rozebrać jakoś ten i przeczyścić styki w przełączniku, bo pewnie zaśniedziały i dlatego nie styka. Jeśli to nie przełącznik, sprawdź kable i luty, bo jak już napisałem wcześniej przetwornik jest mało realny.


Ok, a tak już, żebym był pewny, chodzi o przetwornik najbliżej gryfu, tak?:)

Awatar użytkownika
Rafi793
Posty: 26
Rejestracja: 03-06-2012 13:45

24-06-2012 14:19

KlapekJL pisze:
Rafi793 pisze:Edit . Posty to ty nabijasz takimi właśnie nic nie wnoszącymi do sprawy wypowiedziami

Tak. Masz rację. Idź dalej udzielać bezsensownych wypowiedzi i zaniżaj poziom forum tekstami "nie wiem, ale sprawdź wszystko w gitarze". Dziękuję za uwagę, koniec tematu.


Gratulację ;) , dołączyłeś jeszcze jeden post do swojej kolekcji, trzymam kciuki może do jutra będzie 400. Tylko wtedy postaraj się komuś naprawdę pomóc a nie tylko zaśmiecaj tematy swoimi żalami jak cię to wnerwia. Mam nadzieje ze problem przełącznika szybko będzie się dało rozwiązać ;)

Awatar użytkownika
0crash0
Posty: 75
Rejestracja: 13-04-2010 17:48

24-06-2012 14:20

hitman90 pisze:
0crash0 pisze:Tak czy siak, na 99% to przełącznik. Przetwornik praktycznie nie może się zepsuć (teoretycznie może się jakimś cudem przerwać uzwojenie na cewce, ale to mało realne). Sprawdź żaróweczką przełącznik, czy działa. Jak nie to kup nowy lub spróbuj rozebrać jakoś ten i przeczyścić styki w przełączniku, bo pewnie zaśniedziały i dlatego nie styka. Jeśli to nie przełącznik, sprawdź kable i luty, bo jak już napisałem wcześniej przetwornik jest mało realny.


Ok, a tak już, żebym był pewny, chodzi o przetwornik najbliżej gryfu, tak?:)


Co przetwornik najbliżej gryfu? Pisałeś wcześniej że przy gryfie nie działa, ale nadal nie wiem o co ci chodzi w tym pytaniu. :)

Wróć do „Gitary elektryczne”