espectre
Posty: 4
Rejestracja: 12-05-2022 23:13

19-11-2022 20:11

Przez rok i 3 mniesiące nie mogę się nauczyć grać poprawnie jednej piosenki przez akord F. Zacząłem nie cierpieć utworu, który gram nieustannie, zacząłem myśleć o sprzedaży gitary i rzuceniu tego wszystkiego w cholerę. Nie potrafię grać na gitarze i mam jej serdecznie dość. Najbardziej chyba obecnie jednak mam za złe nauczycielowi, który akordu F zaczął mnie uczyć już na drugiej lekcji!!! Mija rok, a ja nie potrafię złapać tego przeklętego F i zamiast zacząć czerpać jakąkolwiek przyjemność z grania osiągam samą frustrację ze względu na to że nie jestem tak zdolny by nauczyć się tego przeklętego akordu.
Praktycznie pozostałe piosenki pozapominałem mimo że starałem się je grać przez dłuższy czas regularnie dzień w dzień. Nie wiem jak ktokolwiek może mówić że granie przynosi rezultaty skoro jak się okazuje można wciąż stać w miejscu i nie potrafić zagrać czegokolwiek. Myślę, że to czysty masochizm, że wciąż próbuję się czegoś nauczyć i nie mam już zaufania do żadnego nauczyciela. Jeden idiotyczny akord niszczy całą przyjemność. Czy polecacie coś bardzo prostego czego można nauczyć się grać w dajmy na to w 2 lub 3 tygodnie?

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

20-11-2022 10:47

Po ponad roku nauki większość popularnych utworów powinieneś opanować bez większych problemów. Wiele przebojów przez duże "P" opiera się na trzech, czterech akordach, więc ich nauka nie wymaga chyba jakiegoś strasznego nakładu pracy. Nie wiem, jaki styl muzyczny preferujesz, co chcesz osiągnąć docelowo i w jakim stopniu. Czy gitara ma Ci służyć do akompaniamentu "przy ognisku", czy zamierzasz grać z innymi muzykami?
Nie wiem, co takiego szczególnego jest w akordzie F, a czysto prywatnie jestem ciekaw o jaki to utwór chodzi... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

21-11-2022 19:06

To próbuj z h-moll.

jag
Posty: 116
Rejestracja: 25-12-2016 20:58

23-11-2022 11:06

Może spróbuj grać ten akord od dzwieku F na strunie D( jesli nie jestes w stanie ustawić poprzeczki na 6 strunach). Nie wiem jak cwiczyłeś, nie wiem kto Cię uczy/ł ale akordy barre myślę że każdemu sprawiały poczatkowo trudność. Może masz za wysoko akcje strun w gitarze i gdyby tu podziałac to byłoby prosciej Ci grać, może troche cieńsze struny wybierz do gitary. Jest tysiac sposobów. Oczywiscie trzeba też cwiczyć., nie wierzę że jest na tej ziemi osoba ktora włozywszy odpowiedni czas w cwiczenie nie zagra czysto tego akordu;) Ja tam kiedys też sie wkurzałam nie mogąc docisnąc poprzeczki ale z czasem nauczyłam sie to robic i teraz wkurzaja mnie inne rzeczy:);)
Nie poddawaj się, gitara to fajny instrument. Mnie zawsze cos wkurza:D:D
PS: Ja ucząc się kiedyś akordów ustawiałam je na gryfie po czym zdejmowałam palce ze strun i z powrotem je ustawiałam, ważne aby nie ustawiać palców z powrotem po jednym tylko wszystkie naraz. Nauczyciel nie nauczy się za Ciebie, on ma tylko Cie poprowadzić, pokazać jak cos robić prawidłowo i ewentualnie wyłapywac błędy ucznia. Moje początki na gitarze były trudne, zwlaszcza że cierpliwośc nie jest moja cnotą ,ale "zacisnęłam zęby" i idę do przodu.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”