Horqruks
Posty: 4
Rejestracja: 23-08-2014 19:01

24-01-2016 12:49

Cześć i czołem,

Post może się wydawać głupi, ale muszę uzyskać odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań odnośnie nagrywania swoich wyczynów gitarowych jak i wokalnych itp. ;-)
Po pierwsze przymierzam się do zakupu Interfejsu Presonus Audiobox USB. Oczy ten interfejs spełni wymagania człeka dopiero zagłębiającego się w świat Home Recordingu? :mrgreen:
I kolejne pytania:
- Czy wyjścia midi z tyłu tego interfejsu posłużą mi jako podłączenie keyboarda, lub innego syntezatora czy tak zwanych klawiszy?
- Czy wyjścia Line Out służą do podłączenia zewnętrznego miksera? Do czego mogą służyć jeszcze?
- Jaki mikrofon w granicach do 200zł. kupić do nagrywania zarówno gitary akustycznej, jak i wokalu?
I ostatnie co do którego nigdzie nie znalazłem ciekawej odpowiedzi.
- Czy po podłączeniu gitary elektrycznej do tegoż interfejsu, mam jakieś możliwości co do modulowania nagrywanego dźwięku w programie audio?
Chodzi mi tu o np. nadanie nagrywanemu dźwiękowi (pierwotnie clean) dźwięku jakoby gitary byłaby podłączona wzmacniacza na kanale przesterowanym.
Oczywiście wiadomo że o ile takie coś jest możliwe to dźwięk będzie czysto cyfrowy. Zgadza się?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry przepraszam za mój brak wiedzy w tym temacie :p
Pozdrawiam

Wróć do „Nagrywanie gitary”