corristox
Posty: 1
Rejestracja: 16-06-2024 18:35

19-06-2024 20:50

Witam! Jestem tu nowy więc wybaczcie jeśli nie piszę w tym dziale co trzeba. Mam zamiar kupić pierwszą w życiu gitarę elektryczną. Wcześniej grałem na klasycznych i akustykach. W sklepie muzycznym moją uwagę przykuła słowacka gitara JET JS-450. Jest to jedna z niewielu gitar, które po wzięciu do ręki po prostu "czuję". I tutaj pytanie. Czy ktoś miał z nią styczność i czy sprzęt jest warty zakupu? Oglądałem sporo filmików na YT i gitara zbiera raczej pozytywne recenzje. Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które takową posiadają lub miały z nią styczność. Jakie są jej wady/ zalety i czy będzie mi służyć przez dłuższy czas. I co najważniejsze... Czy wymaga jakichś modyfikacji, ewentualnie czy jakieś jej elementy są gorszej jakości. Z góry dzięki za odpowiedź. :D

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1663
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

20-06-2024 08:16

Możesz się nie doczekać odpowiedzi od takich co mieli taką niszową gitarę w rękach. A skoro ci gitara leży w łapsku i wydaje ci się ok, to kupuj. Co może być w niej niskiej jakości? Hmmm.... wszystko i nic. Pewnie przetworniki będą najsłabszym ogniwem, ale to nie jest żadna zasada, że w wiośle za 1,5k będą słabe. Słowacy i Czesi robią dobre gitary, już nawet za komuny robili o niebo lepsze od nas. Po przemianach mają pierwszoligowe fabryki - Dowina, Furch, robili dla Gibsona Epiphony, więc chyba wiedzą o co chodzi. Pepiczki nawet wskrzesili sławetna Jolanę. Co do samego JS-450, specyfikacja nie najgorsza, myślę, że będzie ok.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1816
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

20-06-2024 13:39

Dla ścisłości firma jest słoweńska, nie słowacka.

malyguit pisze:A skoro ci gitara leży w łapsku i wydaje ci się ok, to kupuj.

Zdecydowanie popieram.

Co do modyfikacji - raczej nie sądzę, żeby od samego początku coś w niej było tak słabe, żeby od razu prosiło się o wymianę. Przypuszczam jednak, że będzie wymagała regulacji, ale to dotyczy praktycznie wszystkich gitar, nawet tych z wyższej półki cenowej. Warto się do tego przyłożyć i nauczyć się to robić samodzielnie (tak naprawdę, to jest to żadna filozofia) tym bardziej, że bardzo często taką regulację trzeba wykonać np. po zmianie grubości strun, albo podczas znacznej zmiany wilgotności powietrza.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G5n, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic, Gretsch 2622

Wróć do „Producenci i marki”