esawer
Posty: 2
Rejestracja: 16-06-2023 18:38

25-06-2023 23:46

Czy jackson JS32 Kelly AH nadaje się na pierwszą gitarę? Lepiej kupić wersję z floydem czy bez? Czy przetworniki będą dobrze brzmiały z wzmacniaczem boss katana? Czy w tej gitarze występują problemy z intonacją lub trzymaniem stroju?

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1792
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

26-06-2023 09:54

esawer pisze:Czy jackson JS32 Kelly AH nadaje się na pierwszą gitarę?

Każda gitara nadaje się na pierwszą gitarę - pomijając oczywiście te, które się w ogóle nie nadają do grania... :-)

esawer pisze:Lepiej kupić wersję z floydem czy bez?

To już zależy od tego, czy przyszły użytkownik tej gitary będzie wolał z Floydem, czy bez.

esawer pisze:Czy przetworniki będą dobrze brzmiały z wzmacniaczem boss katana?

Nie ma czegoś takiego, jak "dobre brzmienie". Jest to wrażenie subiektywne i dotyczy całego toru muzycznego: drewna, strun, przetworników, wzmacniacza i wszystkiego co jest po drodze. Jak również, a może nawet przede wszystkim, palców gitarzysty.
W mojej ocenie odpowiedż jest pozytywna, taki zestaw na pewno ma sens.

esawer pisze:Czy w tej gitarze występują problemy z intonacją lub trzymaniem stroju?

Takie problemy to nie jest kwestia producenta, czy modelu gitary, tylko błędów konstrukcyjnych, które przemknęły się przez kontrolę jakości. Zasadniczo można powiedzieć, że im droższy producent tym ma mniejszy procent egzemplarzy wadliwych. W tym konkretnym przypadku zaryzykowałbym stwierdzenie, że spokojnie możesz założyć, że kupiony przez Ciebie instrument będzie wolny od tych wad i co najwyżej będzie wymagał drobnej korekty regulacji (tak naprawdę, to według mnie KAŻDA nowa gitara, niezależnie od ceny i renomy producenta wymaga regulacji w celu dopasowania ustawień do osobistych preferencji gitarzysty).
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

26-06-2023 11:14

Floyd fajna sprawa, ale przy ustawianiu trzeba wiedzieć o co chodzi. Szczególnie dla żółtodzioba może być kłopotliwe, ale dla chcącego i nie bojącego się to nic trudnego. Nie jest to zegarek Patek-Philippe.

esawer
Posty: 2
Rejestracja: 16-06-2023 18:38

26-06-2023 14:13

Słyszałem że tanie jacksonowskie floydy psują się po jakimś czasie. Czy powinieniem się o to martwić jeśli będe używał wajchy bardzo rzadko i czy wogóle jest sens brać gitarę z floydem jeśli będe go rzadko używał? Wersja ze stałym mostkiem kosztuje prawie tyle samo, więc floyd trochę kusi, ale nie wiem czy nie lepiej by było wziąść stały mostek na początek.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”