Morales1235
Posty: 2
Rejestracja: 30-11-2020 19:10

01-05-2023 19:11

Moja chrzesnica niedawno dostala gitare. Powoli zaczyna sie uczyc. Pomyslalem, ze dobrym prezentem mozed byc podrecznik do nauki albo jakis kurs. Czy mozecie polecic cos dla 8 latka? Mieszka na wsi, wiec dostep do nauczyciela jest ograniczony (moze kogos znajdzie, ale jeszce nie ma). Szukam tez jakis warsztatow 1-2 dniowych na terenie Wielkopolski, ale jeszcze nic ni znalalzem. Widzialem, ze eskk ma ciekawa oferte, poniewaz dostaje wsparcie nauczyciela, ale nie chce wykupywac calego kursu od razu - jest to dosc duzo pieniedzy a nie wiem jak bardzo bedzie zmotywowana.

jag
Posty: 116
Rejestracja: 25-12-2016 20:58

03-05-2023 17:57

Książka dla poczatkujacego to nie pomoc, ale są ludzie ktorzy uczą nawet on line. Wg mnie nawet tego rodzaju kontakt z nauczycielem jest lepszy niz kursy internetowe itp. To jednak relacja face to face chociaz on line;)

Grzewho
Posty: 72
Rejestracja: 02-10-2017 22:40

04-05-2023 12:45

Również uważam że kontakt z nauczycielem nawet wirtualny ma dużą przewagę nad najlepszym poradnikiem. Jeśli jest to gitara klasyczna polecam tę stronę https://www.guitareclassiquedelcamp.com/. Są tutaj kursy on line od poziomu D01, wprawdzie dla dorosłych i od września ale po zarejstrowaniu (darmowym) można mieć mieć dostęp (również darmowy) do wszystkich materiałów. Są to filmy wideo nagrywane przez nauczyciela, filmy nagrywane przez uczniów oraz komentarze na temat popełnianych błędów. Strona jest po angielsku, francusku , włosku i hiszpańsku ale w przeglądarce microsoft edge wystarczy kliknąć prawym i wybrać tłumaczenie. Jako amator gitary klasycznej korzystam od lat z tej strony i nie znalazłem w naszych niczego co by się mogło z nią nawet porównać.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”