apek
Posty: 2
Rejestracja: 29-10-2016 22:45

25-01-2023 18:17

Witam, ostatnio dopadł mnie problem z którym nie daję sobie rady, a polega na tym, że
po wgraniu do pamięci loopera pętli z biblioteki Boss Tone Studio, a potem dogrywaniu (overdubingu) własnych partii z wejścia instrument, okazało się że poziom dogrywanych pętli jest tak niski, że przy odtwarzaniu były praktycznie niesłyszalne, bo miały poziom, level jakieś 20% tego co zostało wgrane softem w tej samej ścieżce
czy ktoś się spotkał z takim problemem?
jeśli nie korzystam z gotowych pętli, tylko tworzę sam wszystko na czystej ścieżce wszystko działa jak należy.
Sprawdziłem to samo dzieje się na RC-5, RC10-R, RC-500, a nawet na RC-600 choć na tym ostatnim mam możliwość zwiększenia czułości i typu wejścia
Dziękuję i proszę o pomoc, bo ci z którymi rozmawiałem i polski serwis Rolanda nie spotkali się z takim problemem.
Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1792
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

25-01-2023 19:31

Również witam na forum.

apek pisze:Dziękuję i proszę o pomoc, bo ci z którymi rozmawiałem i polski serwis Rolanda nie spotkali się z takim problemem.

Najwyraźniej ci, z którymi rozmawiałeś nigdy nie próbowali zgrać swojej pętli z loopera na komputer... :-)
To zjawisko jest powszechne i zupełnie naturalne. Jeżeli chcesz korzystać z pętli ściągniętych z sieci, to nagraj swoją pętlę, zrzuć na komputer, wczytaj do jakiegoś programu do obróbki (polecam Audacity, ale tylko do wersji 3.0.2) i zobacz jaki jest poziom nagrania. A potem doprowadź do takie samego poziomu ścieżki, które sobie ściągnąłeś i dopiero wrzuć je na looper.

Prawdę mówiąc trochę Ci się dziwię... Po pierwsze, dla mnie największą zabawą jest nagrywanie własnych loopów i granie z samym sobą. Po drugie, podkłady z Internetu wolę odtwarzać na komputerze, daje mi to znacznie lepszą jakość niż puszczanie nagrania z basem i perkusją przez głośnik gitarowy, który do tak skrajnych częstotliwości raczej nie jest przeznaczony.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

apek
Posty: 2
Rejestracja: 29-10-2016 22:45

25-01-2023 20:58

Dziękuję,
wyjaśnienie brzmi przekonywująco i na pewno pójdę tą drogą. A stało się to wtedy, gdy chciałem pokazać koledze, który jest przed zakupem loopera, możliwości RC-10R na bazie ściągniętych pętli z Boss Tone Studio
Dziękuję,
Pozdrawiam

PS
a swoją drogą, czy to nie jest powód aby eskalować problem do Rolanda, bo zarówno sprzęt oprogramowanie jak i użyte próbki są sygnowane przez Boss/Roland, a tu tak niekompatybilność i jakieś dodatkowe operacje, a co najważniejsze dodatkowe oprogramowanie aby skorzystać z bibliotek producenta

Wróć do „Efekty gitarowe”