dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

07-12-2021 16:39

Mam tego mooera i headrusha tego co poleciliscie. I teraz tak: coś mi tu nie gra... Żaden Z tych gotowych presetow nie brzmi. Albo jakiś stłumiony zbasowany albo straszny zgrzyt i piach. O co chodzi? O czymś nie wiem? Coś źle robię? Pobawię się w stworzenie własnego brzmienia no ale żeby każdy preset źle brzmiał? Hmm. Wszystko jakoś tak nie gada :/
Poradzicie coś

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1819
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

07-12-2021 18:05

Wszystko jest w porządku. W moim GE100 też żaden preset fabryczny się nie nadaje do współpracy z monitorem FRFR z tego prostego powodu, że producent zakłada podpięcie tego efektu do wzmacniacza, a nie monitora.

Zacznij od tego, żeby w jednym presecie wyzerować WSZYSTKIE pozycje i uruchomić tylko AMP (najlepiej jakiś czysty kanał tupu Fender Twin Reverb - nr 2 albo VOX AC30 Clean - nr 33) i do tego dodać odpowiednią paczkę (CAB) - według gustu brzmieniowego. Prędzej, czy później i tak będziesz musiał się przelecieć po wszystkich elementach tych dwóch sekcji, żeby sprawdzić, co Ci najbardziej odpowiada. Oczywiście w sekcji AMP musisz sobie ustawić BASS, MID i TREBLE tak, żeby Ci to pasowało.
I oczywiście pamiętaj o tym, żeby w setupie urządzenia zadeklarować wyjście na linię, a nie na wzmacniacz.
Jak już złapiesz brzmienie, które uznasz za właściwe, to dodaj sobie trochę przestrzeni, jakiś reverb, albo delay. No a potem możesz już sobie poszaleć z całą resztą tego, co na pokładzie zamieściła fabryka... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G5n, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic, Gretsch 2622

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2675
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

07-12-2021 20:17

Z GE200 jest inaczej - właśnie z FRFR ma współpracować, bo to nie jest multiefekt, tylko procesor.

Po kolei: musisz mieć włączone symulacje paczek i wzmacniaczy. Gotowe presety są, jak w większości tego typu sprzętów, takie sobie (mają tylko pokazać możliwości), ale coś tam da się z nich wyciągnąć jak poustawiasz to i owo. Ja sobie pościągałem mnóstwo IRów i porobiłem własne presety. Dzięki temu mam świetne brzmienia. To jest fajny procesor do kombinowania.

Posłuchaj sobie gotowych presetów z Helixa, który jest sprzętem kilka razy droższym, profesjonalnym, a też będziesz rozczarowany...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1819
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

07-12-2021 20:53

6nt pisze:Z GE200 jest inaczej - właśnie z FRFR ma współpracować, bo to nie jest multiefekt, tylko procesor.

Zbyszku, w GE100 też są symulacje wzmacniaczy i paczek i równie dobrze to współpracuje z monitorem, pod warunkiem, że się te symulacje włączy. Bo fabryczne presety w zdecydowanej większości (o ile nie wszystkie) nie mają ich włączonych.

Dodam jeszcze, że jak sobie kupiłem mojego ulubionego Marshalla CODE, to bardzo szybko zauważyłem, że praktycznie ŻADEN ze stu presetów fabrycznych nie nadaje się do wykorzystania... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G5n, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic, Gretsch 2622

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

08-12-2021 08:30

Z tymi paczkami to jest tak że jak znajdziecie sobie jakas fajną już kolumienkę to ona na każdej symulacji wzmaka będzie grać dobrze? Czy na innym wzmacniaczu już może niekoniecznie fajnie brzmieć?
I drugie pytanie: z fabrycznych paczek korzystacie wogole? Czy tylko z tych ściągniętych przed siebie?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2675
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

08-12-2021 09:59

1. jpk - wiem, raczej chodzi mi o to, że w GE 200 te symulacje w presetach fabrycznych są (w tych, których używałem w każdym razie)
2. co to znaczy "będzie brzmieć dobrze"? jednemu będzie, innemu nie będzie, nie ma tu wartości obiektywnych, uniwersalnych
3. ja robię tak, że jak wiem "w jakich okolicach" chcę mieć brzmienie (np. thrash metal), to patrzę sobie czego używa kapela na której chciałbym się oprzeć i jakiś konkretny utwór (np. Master of Puppets wziąłem kiedyś na warsztat). Znajduję wtedy informację na temat pieca, pedalboardu i ustawień i robię mniej więcej podobnie, a potem mieszam sobie gałami aż znajdę to, co mi pasuje. Każda paczka z każdym piecem będzie brzmiała inaczej i każdy piec z każdą paczką też - w symulacjach obowiązują podobne prawa jak w fizycznym sprzęcie. W symulacjach masz jeszcze i to, że IRy miewają możliwość wyboru mikrofonów, którymi coś było nagrywane i ustawień tych mikrofonów (bliżej-dalej, centralnie-bardziej z boku itd.). To daje niemal nieskończone możliwości - można się zgubić, ale jak ogarniesz, to zabrzmisz jak chcesz.
4. z fabrycznych IRów (paczek i wzmacniaczy) też korzystam, nie używam tylko fabrycznych presetów... no, może jednego; one nie są zrobione do grania, tylko pokazuja możliwości sprzętu, ale nie mogę wykluczyć, że komuś się akurat któreś brzmienie spodoba - jak pisałem, to kwestia indywidualna.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

10-12-2021 19:37

No dobra, zaczyna robić się fajnie :) powiedzcie mi jeszcze tylko już na koniec jak wgrać wiele tych impulsów IR bo z tego co tu widzę to mam 10 wgranych poza fabrycznymi ( bo kupiłem używkę) i moge jedynie z tych dodatkowych zamienić na inne. Nie potrafię dodać żeby było wiecej

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2675
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-12-2021 04:45

To procesor za kikaset złotych, to nie Kemper za 10 razy więcej ;-) Paczek 10, nie pamiętam ile wzmacniaczy. Tylko tyle... ale... powiedz mi - na ilu paczkach zamierzasz grać? Ja osobiście w różnych presetach używam 3 (trzech) ;-) Pamiętaj też, że każdą paczkę możesz w każdym presecie inaczej ustawić i będzie Ci brzmiała zupełnie inaczej.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

11-12-2021 09:45

Aha ok. Myślałem że nie wiem jak wgrać więcej. A więc tak ma być. :)
Dzięki wszystkim za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi

Daniel19866
Posty: 2
Rejestracja: 27-02-2022 12:37

09-04-2022 13:57

Hej te ir-y do niego z kad ściągacie pozdrawiam.

Wróć do „Multiefekty / Procesory”