LateraIus
Posty: 4
Rejestracja: 27-11-2020 11:01

27-11-2020 14:26

Szukam gitary elektrycznej do gry od początku, na której mógłbyć grac Electric Wizard + rocka wszelkiego rodzaju(TOOL).

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary. /Powiedzmy że do 1400 z piecem włącznie.
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz). /Nowicjusz
- Chcesz używaną gitarę czy nową. /Nową
- Co chcesz grać. /doom metal, rock stoner, prog
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje. /Nie
- Czy masz zamiar kupować przez internet. /Tak

Narazie znalazłem FENDER SQUIER Affinity Series Stratocaster HSS w zestawie lub FENDER SQUIER Affinity Series Jazzmaster HH LRL BLK, tylko myślę jak cięższe zespoły będą brzmiały na przetwornikach HSS, bo wyczytałem że doom metal sprawdza się na HH. Sory za wszelkie błędy ale jestem kompletnie świeży w temacie, dzięki!

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

29-11-2020 11:23

Jak pewnie wiesz, to Adaś gra na Les Paulach. Więc chyba nie ma co się bawić w straty, superstraty, choć to są fajne gitary, a od razu przejść do meritum i kupić prawilnego LP z gryfem set in. Co do nówki to aż taki rozrzutny bym nie był, żeby przekroczyć próg muzycznego i zubożeć o 1/3 wydanych pieniędzy na sprzęt. No i w dodatku jest kwestia, że przez taki zabieg nabędziesz sprzęt niższej klasy w porównaniu do inwestycji w graty używane. Więc co proponuję: Epiphone LP Standard, Vintage V100 - chociaż niektórzy mówią, że mają miękkie progi, ja się z tym nie spotkałem. Co do wzmacniacza, to mało danych podałeś i nie wiem czy do kanapowego grania, czy na próby, ale domniemam że skoro nowicjusz, to opcja pierwsza. Więc na pierwszy ogień polecam Orange Crush , Marshall Code, Roland Cube. Nie są to najtańsze graty i pewnie budżet nadwyrężą, ale w miarę bezpieczne, i w razie zmęczenia się tematem jest duża szansa, że zainwestowaną kasę odzyskasz. Oczywiście jest dużo innego sprzętu, który da radę także, ale nie sposób wymienić większość.

LateraIus
Posty: 4
Rejestracja: 27-11-2020 11:01

30-11-2020 18:27

Oczywiście do grania w domu + widzę ,że cena używanego Epiphone standard z olx, nie różni się za bardzo od tej nowej ceny, czyli 1800zł. Druga kwestia to efekt wizualny - nie za bardzo siedzi mi wygląd Les Paul, za to Fendery jazzmaster są naprawdę ładne + słyszałem, że jest Affinity series którą podałem jest porządną gitarą, w której wypada wymienić struny i tyle. Co do wzmacniacza chodzi o combo, i myślę że jeśli to ma się ewentualnie zwrócić, jest to dobra opcja wybrać coś droższego. Jeśli miałbyś jakieś alternatywy dla Les Paul, to chętnie je usłyszę.

LateraIus
Posty: 4
Rejestracja: 27-11-2020 11:01

30-11-2020 18:31

FENDER SQUIER Paranormal Toronado albo Epiphone SG?

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

30-11-2020 20:57

Ty na tym będziesz grał, więc ostateczny wybór należy do ciebie. Pytałeś o brzmienia więc podałem ci na tacy co i jak. A jak chcesz ładnie wyglądać to do wizażysty, tam pieniążki wydawaj. SG to odchudzony Les Paul, ma tez swoje brzmienie, jednym leży drugim nie. Epi SG 400, tak się się to to nazywa i jak juz to tego szukaj, lub Vintage VS6. Model Affinity to najtańsza po Bullecie seria. Powiem tak szkoda ( w przyszłości) wstawiać silnik i akcesoria od Mercedesa do Golfa, bo tak czy siak będzie się to prowadziło jak Golfa. Ten Paranormal Toronado może być ciekawy, ale czy do takiej muzyki, tego nie wiem.

LateraIus
Posty: 4
Rejestracja: 27-11-2020 11:01

30-11-2020 22:04

Wielkie dzięki za pomoc, chodziło mi bardziej o kształt gitary, nawet nie wiem jak to nazwać ale chyba chodzi o to że no właśnie SG o wiele bardziej podobają mi się od Les Paul. Dobrze słyszeć taką opinie o affinity, bo jestem bardzo zdeterminowany i myślę że nie odstawie tego prędko. Jeszcze jedna kwestia, masz do polecenia podręcznik/filmy/kursy z którymi można zacząć grę na elektryku? Proste riffy na początek to wiem, ale jak nauczyć się czytać tabulatury, stroić gitarę itd. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”