ReshPRO
Posty: 20
Rejestracja: 24-11-2019 23:14

05-10-2020 10:21

Witam, zmieniam struny w aktualnej gitarze z floyd rose special i trzeba ogólnie całego go wyregulować. Obejrzałem kilka razy poradniki jak ogólnie zrobić wszystko z tym floydem. Założyłem struny i tu jest problem, gdyż na każdym poradniku po założeniu strun stroją gitarę i regulują mostek żeby był równy do korpusu gitary i jako ostatnią czynność regulują menzurę, a w moim przypadku kiedy nastroje 2 najgrubsze struny to 4 następny się rozstrajają, jak nastroje tamte to te 2 pierwsze się rozstrajają, i przez toi nawet nie mogę wyregulować tych sprężyn bo samych strun nie mogę nastroić. I pomyślałem czy może ustawić ten mostek równo do korpusu i po kolei pojedynczą strunę nastroić i wtedy ustawić tą menzurę i tak po kolei z każdą struną i po ustawieniu każdej struny ustawić mostek równo do korpusu.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

05-10-2020 16:06

Jeśli grubości strun nie zmieniłeś, olej menzurę, bo się zarżniesz. Po prostu nastrój wstępnie kluczami, poczekaj dobę, nastrój jeszcze raz, załóż blokadę na mostku i dostrój mikrostroikami. Tyle.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary elektryczne”