grajekk123
Posty: 2
Rejestracja: 01-10-2020 21:45

01-10-2020 23:42

Cześć,

Postaram się jak najzwięźlej.

Akustyka mam od 10 lat, z czego gram na nim raczej jak osoba z +- 6 miesięcznym doświadczeniem.


Generalnie chciałbym grać metal/rock alternatywny coś w tym stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=yXuS-NG_Wso

Ale chciałbym czasem zagrać również coś lżejszego np.: Green Day - Wake Me Up When September Ends
https://www.youtube.com/watch?v=ulRXvH8VOl8

Czyli jak rozumiem to przetworniki muszą być coś w stylu 2x Humbucker 1x single coil

Gitara nie może być zbyt ciężka, bo grałem przez chwilę na takiej i to nie na mój kręgosłup.
Virtuoso nigdy nie będę nie mam do tego talentu, ani czasu, więc idealnie byłoby, gdyby gitara była prosta w użyciu, bez wodotrysków, aby łatwo zmieniało się struny itd.

No i ostatnia rzecz. Mam problemy z obsługą biletomatu w tramwaju, kiedy wszyscy się na mnie patrzą nie mówiąc już o ogrywaniu gitar w sklepie pełnym ludzi. Stąd mój post na forum, zawężając wybór do kilku zestawów(bo o piec i całą resztę również pytam) zaoszczędzicie mi czasu i nerwów.

Z tych dobrych informacji, to mam kogoś kto zna się na gitarach i może mi pomóc w jej kupnie, tj. zadba o to, abym nie wybrał trefnego egzemplarza.


Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

02-10-2020 17:55

Mocno nie zawsze znaczy humbucker. W jakich warunkach będziesz grał? Piec ma mieć kopa, by się przez perkusję przebijał, czy domowe zacisze i na słuchaweczkach? Bo dobrze wiedzieć ile na co przeznaczyć.

grajekk123
Posty: 2
Rejestracja: 01-10-2020 21:45

02-10-2020 19:06

Hej. Dzięki za odpowiedź.

Będę grał w 99% w słuchawkach w domu, albo na jakiejś otwartej przestrzeni z dala od innych osób, oczywiście tylko solo

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

02-10-2020 19:29

W takim wypadku masz bardzo szeroki asortyment. Z symulatorami kolumn, wzmacniaczy i efektow jestes w stanie nagrac plyte trash metalowa na telecasterze. W przypadku grania tylko ciezszych klimatow postawilbym na cos w ukladzie H-H z rozlaczanymi cewkami i tyle. Gitara musi Ci pasowac, ja moge polecic tylko firmy: Schecter, Jackson, EVH, Ibanez wyzszych serii.

Reszta:
Jak zwykle interfejs audio i program Guitar rig
Boss Katana 50W
Blackstar'y

Wiecej niz 30W jest Ci absolutnie niepotrzebne
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

02-10-2020 20:23

Stawiałbym na stratocastera w HSS i do tego np. Roland Cube. Niestety ostatnio straty poszły w górę, ale jeszcze można wyhaczyć MIM w okolicach 2,2-2,4k.

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

03-10-2020 16:11

Stratocaster jest bardzo wygodna konstrukcja. Lekki i przyjemny na koncertach jak i w domu.
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”