Krystian1608
Posty: 2
Rejestracja: 24-09-2020 22:28

26-09-2020 19:05

Witam wszystkich,
Od wielu lat byłem posiadaczem LTD KH 202 kupionego pod wpływem fascynacji Metalliką. Teraz stwierdziłem że czas na porządny sprzęt za ok. 10 tys. zł ( ESP EII Eclipse albo Gibson Explorer a najlepiej to i to :) ). Pytanie czy koniec roku to dobry moment na kupno gitary? Czy po nowym roku pojawią się jakieś nowe ciekawe kształty i wykończenia? Czemu w tym roku ( z tego co zauważyłem) np. w ofercie Explorera są tylko dwa wykończenia? Gdzie się podziały serie ESP FX i EX? Czy to wszystko nie jest efektem koronaświrusa? Słowem czekać czy kupować co jest?

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

26-09-2020 19:28

a czego oczekujesz? Instrumentu nowego czy starego?

Nowy - zaraz święta czyli wysyp nowych modeli, obniżki cen itp. No jak to święta
używane - zawsze szukaj okazji najlepszej ceny do jakości, rzadkiego modelu, twojego marzenia. Tutaj masz wiele pól do popisu: grupy gitarowe, internet, rozmowa z gitarzystami bądź rozmowa z lutnikiem, który też pewnie wie kto sprzedaje gitary, którą brać a którą unikać

ps. za 10k to ja bym kupil amerykanskiego martina D-18, D-28, D-35 a za jakies 500-600zl wstawil profesjonalne pickupy aktywne w ltd :)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1650
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

27-09-2020 11:11

Skoro grasz na gitarze parę lat i wiesz LTD KH202 to ponoć szmelc, to sam powinieneś wiedzieć czego dokładnie chcesz. No i z gitarami nie jest jak z samochodami, pod koniec roku jest obniżka na modele z roku. Jest jedna tylko zasada. Gitara jest tyle warta ile ktoś za nią zapłaci, a ja bym się posunął nawet dalej, tylko jednorazowo. Przykładów znam wiele, przytaczał nie będę. To co kosztuje w gitarze elektrycznej to kalkomania na główce i osprzęt. A tu chodzi o to by gitara wybitnie brzmiała, a to zależy od trafu. No ale wiadomo, każdy chce Gibola, Fendera, PRS'a czy tam Ibaneza, bo to jest dobre, a reszta już nie. Więc podsumowując temat, każdy moment jest dobry na kupno gitary. Zawsze poprawia się humor, no i jak powszechnie wiadomo, jak humor to i zdrowie.

Krystian1608
Posty: 2
Rejestracja: 24-09-2020 22:28

27-09-2020 15:44

Czytając co koledzy wyżej piszą widzę, że myśl, która od jakiegoś czasu kiełkuje mi w głowie ma sens - gitara lutnicza. Cudownie byłoby mieć replikę Ken Lawrence Explorera ułożoną pod moje osobiste preferencje. Moje pytanie w takim razie: kto robi najlepsze wiosła w Polsce? Z tego co zasięgałem tematu warto zdać się na Pana Lootnicka :)

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

27-09-2020 16:23

Gitara lutnicza to wypadkowa dlatego nie ma najlepszego lutnika. Na brzmienie i charakter instrumentu sklada sie: drewno, przetworniki materialy z ktorych wykonano blok tremolo i siodelko. Czasem gitara nie gra. Wymieni sie w niej przetworniki i nagle ozywa. Czesto kiepskie drewno sprawia ze gitara nawet ze swietnym osprzetem nie bedzie dawala porzadanego brzmienia. Najwazniejsze w gitarze jest drewno. Jesli masz instrument z dobrego drewna to reszte dobierzesz.
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Wróć do „Gitary elektryczne”