ReshPRO
Posty: 20
Rejestracja: 24-11-2019 23:14

25-08-2020 00:14

Cześć, mam kilka pytań

Do czego służy pokrętło master w wzmacniaczu, i czy to jest coś w stylu pokrętła power control tak jak w bossie katana które redukuje moc wzmacniacza?

Szukam wzmacniacza do 1200 zł nowy lub używany do metalu (głównie gram metallice), używałbym go w mieszkaniu więc musi mieć max 40w lub ma kontrole mocy. Myślałem na jakimś marshallem z serii valvestate lub code, peavey vypyr albo boss katana 50, nie wiem który byłby z nich najlepszy?

Czym się różni wzmacniacz z głośnikiem 1x12" a 2x12" , czy wtedy jest 2 razy głośniejszy?

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

25-08-2020 08:53

Master to taki volume. Redukcja mocy? Z tylu mozesz miec pstryczek ktory ma dwie pozycje do wyboru: penthode lub triode. Zmien na triode. W mieszkaniu musisz miec max 15W, bo przy 40stu sasiedzi podloza ci ogien pod drzwiami. Katana z tych wszystkich wypada najlepiej. Tak 2 glosniki moga grac z wieksza moca ale to wzmacniacz wyznacza maksymalna moc, nie glosniki
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

25-08-2020 09:23

xPaJaCx pisze:Master to taki volume. Redukcja mocy? Z tylu mozesz miec pstryczek ktory ma dwie pozycje do wyboru: penthode lub triode. Zmien na triode. W mieszkaniu musisz miec max 15W, bo przy 40stu sasiedzi podloza ci ogien pod drzwiami. Katana z tych wszystkich wypada najlepiej. Tak 2 glosniki moga grac z wieksza moca ale to wzmacniacz wyznacza maksymalna moc, nie glosniki


jak lampa, to nawet max. 5W
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

26-08-2020 08:34

Tryb trioda/pentoda tyczy się tylko wzmacniaczy lampowych i nie wszystkie wszystkie to mają. Każdy tranzystor i lampę można ściszyć do poziomu akceptowalnego dla sąsiadów, ale nie każdy do akceptowalnych przez grającego - tyczy się to głównie lampowców (tak są lampiaki których nie trzeba rozkręcać). Do metalów w twoim typie to oblukaj sobie Randalle, Blackstary.

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”