Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07-09-2019 22:40

22-07-2020 16:30

Panowie prosiłbym o ocenę tego zestawu https://m.thomann.de/pl/harley_benton_s ... 1595427456.
Wart uwagi? Do tego jeszcze multiefekt byłby (Zoom gx1 four), a może i Mooer g150 :-).
Alternatywą jest Aria Pro 2 Mac STD i dokupywanie pozostałych rzeczy oddzielnie do 2 tys.
W drugim przypadku Aria jest ładniejsza podobno :-) i na Mooera nie styknie :cry:.
Ważne jest, aby gitara NIE miała gryfu wyścigowego.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

23-07-2020 12:30

Przede wszystkim to są dwie różne gitary. Pierwszy jako set, to wyrzucenie pieniędzy w coś co i tak w końcu będziesz musiał zmienić jeśli będziesz grał. Może sama gitara okaże się ok, tak piecowi nie wróżę melodyjnej przyszłości, dlatego uważam, że lepiej kupić przyzwoity piecyk np. Marshall Code, czy Boss Katana zamiast tego pieca i multi, albo tradycyjną konstrukcję, a efekty na ten czas sobie darować. Co do Arii to nie powiem że pokusa to jest, ale te gitary nie dorównują swoim poprzednikom z lat 70-80-ych. Więc co jak co, ale w tej półce cenowej póki co prym wiodą nadal Ibanezy i Yamaszki. Dlatego może sprecyzuj co byś chciał grać i w jakich warunkach - domowych czy też próby.

Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07-09-2019 22:40

23-07-2020 13:51

No to po kolei :-D.
Sprzęt ma być na prezent urodzinowy dla Syna.
Raczej nastawiam się na multiefekt, słuchawki (właśnie jakie i tanie, 100 zł. max). A w przyszłości zakup kolumny aktywnej (nie za dużej/mocnej), czyli jakiej :-D?
Yamaszki mu tak średnio podchodzą, Ibki pod rękę nie leżą (mi zreszto też :-D).
Co do muzyki... rock, blues, metal.
Gdzie to będzie grane? 90% dom, 10% nieco większe występy (jak doszkoli granie :-D).
A i LP odpadają... ze względu na wygląd :shock:.
Może dokładnie napiszę jakie mam postawione wymagania :-D.
Mam 2 tysiaki do wydania na:
1. Gitara - humbacker tu przynajmniej jeden musi być, mostek bez Floyda.
2. Multiefekt lub kombo modelowane. Tu musi być footswich z pedałem ekspresji.
3. Pokrowiec - nie jakieś badziewo.
4. Pasek - też nie szmelc jakiś.
5. Słuchawki - nie mam pojęcia jakie :oops:.
6. Tuner - czasem stroić ma akustyka.
6. Kabel gitarowy.
7. Kostki - najlepiej jakiś zestaw.
To w zasadzie tyle młodzież by chciała na prezent :-D.

Wróć do „Gitary elektryczne”