Lukarius
Posty: 1
Rejestracja: 29-06-2020 16:40

29-06-2020 17:00

Hej,

chce kupić Stratocastera SSS. I tu pytanie. American Professional, jak reklamuje Fedner, to kontynuacja jak pamiętam wersji Standard, a więc najbardziej tradycyjnej.

Mogę to oczywiście ograć, ale jestem na tyle rzekłbym średniozaawansowany w elektrykach i do tego, znając siebie, będę se wahał 3 miechy która wybrać, aż gdy wybiorę już zniknie ten egzemplarz. Dlatego oszczędzając czasu i wysiłku chce kupić online. Najwyżej go oddam.

Professional kosztuje ok. 6-6,5 tys zł, ale zastanawiam się, czy ta różnica pomiędzy niższymi modelami jest znacząca. Czy przetwornik w modelu niższym, chyba Deluxe czy Performer (cena ok. 4-5 tys.), jest inny, czy to brzmienie będzie jakoś znacznie się różniło na korzyść wyższego modelu.

Jesli mogę zaoszczędzić i nie kupować modelu wyższego, to wolę zaoszczędzić.

Ktoś może miał podobną rozkminkę i doszedł do jakiś wniosków?

Pozdr
Ł

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

30-06-2020 09:32

V-mody w american professional brzmią trochę mocniej, za to N3 w deluxe są jaśniejsze i mniej szumiące, ot cała różnica. Cała reszta, czyli olchowy korpus i gryf, skala, osprzęt czy nawet profil gryfu jest ten sam, różnić może się tylko lepiej wyselekcjonowanym drewnem, choć nie zakładam tego.

Możliwe że szlif progów i radius podstrunnicy może mieć inny, ale to nie powinno mieć aż takiego znaczenia jeżeli nie jesteś purystom. (purystą? poprawcie bo się zamotałem już sam...)
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

30-06-2020 10:14

Purystą.

W tej klasie cenowej nie ma już gitar lepszych i gorszych. Poszczególne modele na pewno będą się różniły brzmieniem, ale nie w kategorii jakości - wybór zależy wyłącznie od subiektywnej oceny kupującego.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

03-07-2020 14:28

Będę do bólu szczery. Nowe amerykańskie gitary nie powalają jakością ani brzmieniem. Rozumiem, że szukasz nowej gitary więc japońskie Fendery z lat 90tych z FujiGen, czy stare amerykańce nie wchodzą w grę, ale ja skupiłbym się na wiosłach lutniczych za te pieniądze. Poszukaj, popisz, podzwoń po lutnikach z okolic bliższych i dalszych i za równowartość amerykańskiego strata składanego najpewniej przez imigrantów masz polskie wiosełko z najwyższej jakościowo półki. Na twoim miejscu pojeździłbym po lutnikach i poogrywał już ich zbudowane Stratocastery, a później wybrałbym się do sklepu i ograł sklepowego. Będziesz mieć punkty odniesienia i wiele radości ;-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”