gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

14-02-2020 03:20

Cześć,

Kilka tygodni temu kupiłem gitarkę Stienberger Spirit GT-Pro Deluxe (HSH) - u mnie świetnie sprawdza się jako gitara podróżna, bez problemu można ją zabrać na pokład samolotu!

Pickupy ma jednak słabe.

Pomyślałem, że wyposażę ją w DiMarzio Super Distortion pod mostem, ale co dać pod gryf aby miało to ręce i nogi?

Interesują mnie brzmienia 80s - typu Skid Row, Def Leppard, Van Halen, Bon Jovi...

Co polecacie? Zarówno pod gryf jak i pod most? Ewentualnie co dać na środek?
Jednak głownie zależy mi na Waszej opinii dot mostu i gryfu.

Gram przez symulacje na PC.

PS Moją główna gitarą jest Gibson Les Paul Standard HP + Seymour Duncan Slash pickups, ale wg. mnie jest to trochę za gruby/ciemny zestaw do wyżej wymienionych brzmień.

Budżet nie ma znaczenia.

pozdr,
gozdek
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
BlackReverb
Posty: 56
Rejestracja: 13-08-2019 17:17

15-02-2020 13:10

Ale dziwna gitarka. A może EMG 85 na necku? Możesz oczywiście wcisnąć seta EMG 81/85 i będziesz miał bridge i neck.
Gibson Les Paul w/ Seymour Duncan APH1 Alnico II Pro
>>
Marshall DSL40CR
>>
Dunlop CryBaby SC95 Slash Classic Wah
MXR M135 Smart Gate
ProCo Rat 2 Distortion
Boss GE-7 Equalizer
Line 6 m13 Stompbox Modeler

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

15-02-2020 15:52

Te gitary (wersje pierwotne, nie obecne wznowienie made in china by gibson) były bardzo popularne w latach 80tych. Nawet Marek Knopfler grał na takiej :)

Emg rozkminialem - nie wiem czy elektryka się zmieści... (popatrzę na emg jeszcze raz) dzięki za sugestie.

Zastanawiam się nad DiMarzio Super Distorsion DP100 + DiMarzio PAF Pro DP151 pod gryf

Pozdr
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
BlackReverb
Posty: 56
Rejestracja: 13-08-2019 17:17

15-02-2020 16:23

No, pafy też fajna rzecz ;-)
Gibson Les Paul w/ Seymour Duncan APH1 Alnico II Pro
>>
Marshall DSL40CR
>>
Dunlop CryBaby SC95 Slash Classic Wah
MXR M135 Smart Gate
ProCo Rat 2 Distortion
Boss GE-7 Equalizer
Line 6 m13 Stompbox Modeler

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

09-04-2020 09:13

OK, dziś przyleciały:
Bridge: DiMarzio DP100 SuperDistortion
Middle: Seymour Duncan Vintage Rails SVR-1n
Neck: DiMarzio DP151 PAF Pro

Jeśli ktoś z forumowiczów ogarnia tematy okablowania to zapraszam tutaj: okablowanie-ukladu-hsh-1xvol-1xtone-2xdimarzio-1xseymour-duncan-t122138.html

pozdr,
gozdek
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 14:25

Też posiadam takiego sprzęta, ale u mnie singiel jest odpięty, za to humby mam Bill Lawrence i naprawdę świetnie brzmią. Z założenia u mnie to gitarka podróżna, ale tak się polubiliśmy, że od zakupu ze 3 tygodnie temu, gram na niej codziennie, na razie nawet mój ulubiony Gibol SG leży odłogiem od paru dni. Swoją sprawdziłem z supportem Gibsona (ten Steinberger jest w tej chwili robiony przez Epiphone), według nich to gitara z kwietnia 2011 roku, wyprodukowana najprawdopodobniej w fabryce w Unsung (Korea). Dorobiłem sobie do tej gitary genialny plecak/futerał w Yaro (http://sklep.yaro.waw.pl), dzięki któremu spokojnie do samolotu mogę to wziąć jak już się uda gdzieś polecieć, czy na motocyklu gdzieś pojechać. mam w nim nie tylko gitarę, ale i kieszeń na multiefekt, słuchawki, osobną na drobiazgi, graty jakieś, zasilacz, power bank... Ten oryginalny pokrowiec nieco byle jaki jest.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

30-11-2020 14:39

czesc,

u mnie także Gibson zawisł na kołku na dobre dwa miesiące po zakupie tego Steinbergera - fajna gitara. Muszę jedynie dać ją na szlifowanie progów.
Jaką masz akcję strun basowych w okolicach 12 progu? Ja na wiolinowych mogę zejść naprawdę nisko, jednak basowe mam w okolicach 2.1mm i nie da rady niżej bo zaczyna się brzęczenie i tłumienie o progi.

Oryginalna torba jest rzeczywiście marnej jakości - po 6-7 lotach widać że długo nie pociągnie...

Wrzucisz foto tego plecaka/torby? Może sobie zamówię jak będę w PL... Najlepiej jakbyś dał radę sfotografować obok tę oryginalną - tak dla porównania wielkości.

pozdr!
gozdek
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 15:08

Wczoraj akurat rozbierałem mostek, wymieniałem struny (obecnie na "normalne" z adapterem) i zmierzyłem akcję. Gruba E na 12. progu - szczelinomierz 0,95 mm dotyka progu i struny. Struny 9-42.

Mój Gibol nie zawiśnie na stałe, po prostu jaram się wciąż tym gadżetem, kupionym trochę pod wpływem impulsu po śmierci Eddiego Van Halena...

Zaraz dam zdjęcia pokrowca, muszę tylko gdzieś je wrzucić, skąd można dać link. Tylko to nie jest ich standardowy produkt - to było szyte pod moje zamówienie, po wzięciu miary z instrumentu. Koszt 220 zł, naprawdę betka przy takiej jakości...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

30-11-2020 15:11

no to super niska akcja, gratulacje. Musze znaleźć kogoś kto mi to ogarnie
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 15:15

Zdjęcia robione telefonem stacjonarnym przy słabym świetle, ale coś tam widać ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 15:18

gozdek80 pisze:no to super niska akcja, gratulacje. Musze znaleźć kogoś kto mi to ogarnie


To jest bardzo proste - ustaw most odpowiednio, krzywiznę gryfu wyreguluj i wtedy siodełka kluczykiem imbusowym hex 1,5 mm (mają po dwie śrubki - z przodu i z tyłu siodełka). 10 minut i po krzyku. Dostęp do regulacji pręta jest genialny, podobnie ustawianie mostu. W ogóle ten most jest po prostu cudowny. I rewelacyjnie prosty w obsłudze... Blokada i odblokowywanie jednym ruchem palca...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

30-11-2020 15:29

spoko to wygląda, może jeszcze mają szablony - napiszę do nich.

BTW Rozumiem, że kupiłeś używaną gitarę, skoro pochodzi z 2011 roku? Ja kupiłem w Thomannie.

Ciekawe czy z tą akcją strun da radę coś u mnie zrobić...

Tak jak piszesz... regulacja tej gitary i mostu jest bajecznie prosta.
Zawsze mi się wydawało, że jako-tako umiem regulować gryf i akcję, ale tutaj basowych niżej nie daję rady ustawić... gryf nie wygląda na śmigło, mam nadzieję, ze szlif cos da.
Mam tylko problem ze znalezieniem fachowca który się tego podejmie, dobrze że od razu zamówiłem ten adapter, gdyż struny dedykowane są u mnie niedostępne.

BTW grasz z zablokowanym mostem? U mnie gitara się rozstraja gdy dotknę wajchy. Tak jakby nie do końca most wracał do pozycji wyjściowej. Może trzeba to rozebrać i nasmarować?
Ale nie nie jestem tym faktem rozczarowany, spodziewałem się że tak będzie.
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 15:41

Tak, kupiłem używaną. Zamieniłem się za kilka efektów i garść kabelków. :-)

Grałem też z wajchowaniem, nie rozstraja się praktycznie wcale. Nie ma powodu - struna obustronnie blokowana nie ma szans się rozstroić... U Ciebie pewnie musisz po prostu most ustawić (tym centralnym pokrętłem), bo póki ja swojego nie ustawiłem, to odblokowanie powodowało podjechanie stroju ciut do góry. Teraz zablokowany czy nie, stroju nie gubi. Oczywiście przesmarowanie elementów ruchomych i pomazanie siodełek ołówkiem pomaga. Może też być i tak, że twoja sprężyna już swoje przeszła i płacze o zmianę...

Jeżeli wiolinowe ustawiłeś, a basowe nie, to coś jest nie tak po prostu. Może dostałeś egzemplarz z nierówno nabitymi progami, krzywą podstrunnicą albo co? 2,1 mm to dość sporo, wpływa to na komfort gry już...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

30-11-2020 15:48

gitara ma niecały rok, więc sprężyna raczej jest OK. Poza tym od początku tak było z tym mostem. Coś czuję, że im nowszy rocznik to gorsza jakość...

Jutro wymienię struny, przy okazji pobawię się jeszcze raz gryfem, może uda się coś zejść z tych 2.1mm.

dzięki za foto pokrowca i pozdrawiam!
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 15:53

Czytałem "na forach", że teraz robią to w Chinach i w Indonezji. Niby kluczowa jest kontrola jakości, niekoniecznie miejsce produkcji, ale szczerze mówiąc miałem w rękach ze 2-3 wiosła różnych marek produkowane w Indonezji i żadne z nich nie było dobrze wykonane. Może masz rację, że w dacie produkcji jest kruczek...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

30-11-2020 15:59

Tak się składa, że mieszkam w Indonezji... jakość... to słowo tutaj jest nieznane :) Naprawdę...

BTW Te gitary są tutaj w ogóle nieznane - podobnie jak inne popularne u nas marki "made in Indonesia" jak Vintage itp.
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-11-2020 17:49

Bo w Indonezji się robi, nie sprzedaje. W Indonezji kiedyś robiono najlepsze na świecie skrzypce, ale to chyba dawne czasy już...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Przetworniki”